bugün

Olm masrafindan geçtim, ne alsam amk diye diye kadınların sürüyle dolaştığı mağazalara girip, o hissi yaşamak neden?
Lan bütün özel günlere antipatim var artık yemin ediyorum ya. Galatasaray maçına bilet aldık, olmazmis.
ismine pasolig cikartmisim, daha ne yapiyim. VictoRia secret futbol oynuyo da biz mi izlemiyoruz amk?
Beyler destek çıkın, haksız miyim?
Üstüne oturduğu paltosunu çekmek için yana doğru eğilen kıza “noldu osuracak mısın” diyen adamım, benim gibi ayının neyine sevgililer günü.
https://scontent-sin6-1.x...36f4d9c7f&oe=5B2565DA
insanoğlunun yaradılışında öksüz bırakılan bir taraf var ise, bu, kesinlikle kişinin içinde vuku bulan hislerin ve duyguların tam manasıyla yansıtılamayacak ve idrak edilemeyecek olmasıdır. Çok yönlü bir beyin ve kemiksiz bir dil ile idare etmesi öngörülen insanoğlunun tembelliğini açığa vuran en bariz konulardan biri de, şimdilik hislerin ve duyguların yansıtılabilirliği üzerindeki başarısızlığıdır.

Aristoteles'e göre; "Kendini bilmek, tüm bilgeliğin başlangıcıdır." kişi yalnız kalmadığı vakit derinliklerinde barındırmakta olduğu şeyleri açığa çıkaracak "soruları keşfetmeyi" başaramaz. Kişi, henüz kendisinin kim olduğu hakkında bir tanım yapamazken, arzularının sebeplerini ve doğuş noktasını keşfetmek adına henüz bir adım atmamışken karşısındaki insan için uzun vadede mutlak "negatif kaynak" pozisyonunda bulunacaktır.

Dil, her ne kadar esnek ve kemiksiz olsa da beynin kıvrımlarından destek almadığı sürece yararsız bir et parçasıdır ve çoğu zaman zararlıdır da. Kanaatimce, kişi kendini tanımaya başlarken dil ve fikirleri/düşünceleri hatta kabaca beyni ile sağlam bir şekilde bağlantı kurmak zorundadır. Bunun amacı "sosyallik" adını verdiğimiz, günlük rutin ve suni konular üzerinde pratik refleksler ile efor sarf etmek değil, kendine cevaplamakta zorlanacağı ve bu zorluk sonucunda "farkına varılabilecek" olguları/şeyleri açığa çıkarmak maksadıyla sorular üretmektir. *
Kendi üzerinde uğraş sarf eden kişinin zihninde toparlamış oldukları ve belki de artık "kriterleştirdiği", "kendince" doğruluğundan emin olarak kalıplaştırdığı fikir ve düşünceleri sayesinde, yine kendi içerisindeki "
hisleri ve duyguları "daha belirgin ve anlaşılır" bir şekilde yansıtacaktır. J.j. Rousseau'ya göre; "dünyadan başka kitap, hayattan başka eğitim yoktur." kendi içimde haklılık payı verdiğim bu düşünceyi hepimizin ruhuna yapışmış ve ya yapışmak adına uğraşan taklit denilen kavramla eşleştirmek istiyorum. Bu taklit denilen olaydan tek kurtuluş, yine kişinin yaşantısı üzerindeki olay/olguları okuyabilmesi ve yorumlayabilmesidir, bunun sonucunda ise büyük ölçüde özgünlük doğar.

ikili ilişkilerde her daim gerek fikirsel/duygusal gerekse ruhsal "berraklığın" savunucusu olan ben, her ne kadar bundan sebeple problemler yaşıyor olsam da henüz bu düşünceden vazgeçmek namına geçerli bir sebeple tanışmış değilim. Yorgunluğun verdiği nahoşluk ile spontane olarak satırlara dökme gayretinde bulunduğum fikir ve düşüncelerimi günün özelliğine dayanarak, gerek genç gerek olgun sevgili ve çiftlerimize atfetmek niyetindeyim. Yukarıda bahsettiğim "berraklığı" keşfedin, en azından çaba sarf edin. Bu berraklığı önce kişiliğinize sonra "ortak ilişkinize" kazandırmanızı tavsiye ederim. sevgililer gününüz kutlu olsun.
görsel

Mutluluk bazen sevgililer günü gecesi,

doyuran çorbacısında,

Pide üstü eritme peynirli,

tuzlama işkembe çorbasından geçer

(Cemaat aç olan gelsin)
Sevigililer Gününüz Kutlu Olsun! Herkese mutlu Yıllar Dilerim.
başka bir 14 şubat, ağlayarak mastürbasyon yapılan başka bir gece... harbiden tipini sikeyim ya, olmaz böyle kısmetsizlik
Hadi anladım öküzsünüz, zaten senede iki kere dışatı çıkıyorsunuz. Ama Nişantaşı’nda şık bir restauranta gelip çay içip üç saat telefonla oynamak neden? Bari sohbet et bir şey yap! Sinirlendim.
9 dakika kaldı dayanın.
Sıradan ve gereksiz.
yetişemedin. o dündü.sen yeni uyandın galiba dostum?
Allah herkese kıymetli dostlar nasip etsin. Bu sevgililer gününün anlamı benim için biraz farklıydı. Avel gibi oturup internette dolasirken bir telefon gelir dostlarinizdan hayatiniz renklenir . Sizi araftan ve bulantili dusuncelerden cekip kurtaran dostlariniz varsa ne mutlu size sukredin halinize hadi haminiza iyi geceler canlar.
kölelerin günü.. biz özgürlüğe inanıyoruz..
bekarlar birbirlerininkini daha cok kutluyor bunu fark ettigim gün oldu.
anneannem bile sevgililer günümü sevgilimden önce kutladi. Biz ülkecek hep cok yanlis anliyoruz böyle seyleri. Nedense Bayiliyoruz biseyleri kutlamaya.
instagram hikayelerinde kirmizi gül paylasimi sona erdigi icin cok mutluyum su anda. yasasin 15 subat.
bir sevgililer gününe daha sap girmenin hüznü ve neşesiyle harman olmuş bir duygu haliyle gireceğime adım gibi eminim.
O kadar hiçbir önemi olmayan bir gün ki anlatamam.
eski sevgilimle sınava gircem bu günde. sadece ikimiz kalmışız mk sınavından. koca sınıfta ikimiz.

inşallah hoca soruları verir de erken çıkarım.
Yalnız girecek olanlar hepsini dövcek bunların herhalde bu sene herkes bu derde mensup. Ahahahahah.
feministlete cagri yapiyorum. sevgililer gününde kadinlara hediye almak icin yapilan dayatmalara karsi cikin. sanki sadece kadınlara hediye alinirmis algisi yapilarak kadin ve erkek esitliginin dengesiyle oynaniyor.

güya kadin naif,nazik olan taraf ya..ona hediye almak gerekiyor güya...hayır feministler hayır. kadını naif,kırılgan olarak gücsüzlestiren bir günü reddedin veya siz sevgilinize hediye alın.
sevgililerimle kutlayacağım gündür, evet.
sevgiyi bir güne sığdırdığını düşünenlerin kutladığı, valentinus adlı hristiyan azizin öldürüldüğü günü yad eden hristiyan paganizmi içeren gün.

orijinal ismi için (bkz: Saint Valentine s Day)

sevmek mefhumu, bir güne sığmamalı. sığıyorsa sevginizde bir sorun var demektir.
Çiçeksepeti'ni kullanmayın. Siparişinizle alakasız bir şey gidiyor. Bazen gidemiyor bile, yolda kayboluyor ya da birkaç gün sonra ulaşıyor.
Kutlamanın varoşluk belirtisi olduğu gündür.

Saçma sapan uydurulan bi günü kutlamak yerine, kendi özel günleriniz olmalı.
Kutlu olsundur.

görsel
Şubatın ortasında olması çok manidardır.