bugün

işte şimdi yaramı deştin sözlük.bunun asıl nedeni tipsizlik falan değildir, çünkü çevrenizde her an görebilirsiniz.temel sebep neden sevgilim olmuyor deyip hayıflanarak hiçbir şey yapmadan boş boş oturmaktır.
evli olmak.
kızların sizi anlamaması, görüş açılarınızın farklı oluşudur. bazı kızlar güç ve para peşinden koşar, hislerle ilgilenmezler. bu türlerden çevrenizde doluysa sevgili falan olmaz. yaşından daha ileri bir kafa yapısına sahip erkeklerde görünür bu sorun. yaşıtlarında aradıklarını bulamazlar, ve kızlar da onda bulamazlar. daha sonra kendilerinden büyük kızlara ilgi duyarlar çünkü ancak o yaştaki bir kızın olgunluğuyla kendi kafası uyuşabilmektedir. ancak bu seferde madur arkadaşımızın başka bir sorunu vardır. kız ya yaş konusunu sorun yapar, ya da nişanlı veya evli olduğu ortaya çıkar. allah sabır versindir.
sevgiliye sahip olmayı istemektir efendim. mal mı lan bu? emtia mı? navlun mu?
''hiç beklenmedik bir anda karşına çıkacak'' yalanına yıllarca kanmış insandır.

- sevgilim yok.. olmuyor..
+ hiç beklenmedik bir anda karşına çıkacak.. bulur o seni.. rahat ol
- hıı bulurmu.. iyi ozaman bekliyim ben.
yeni ayrılmış olmak veyahutta "bekarlık sultanlıktır" mottosunu bir kez daha güzel bir şekilde idrak edip hayata öyle devam etmek.
-ilk olarak istememektir.
-eğer kişi istiyorsa ve sahip olamıyorsa özgüven eksikliği ve beraberinde gelen cesaret noksanlığı vardır.
-eğer kişi bir adet sevgiliye sahip ama ilişkisi uzun soluk olmuyorsa,ya kafada sorun vardır ya da parada.
bir ilişkiye hazır olamamaktır. yada sorumluluktan kaçmaktır. bir çok neden vardır ama en önemlisi paylaşımdan kaçmaktır. hayat paylaşmaktan geçer aşk insanı en mutlu eden temel ihtiyaçtır.
kaçmayın efendim aşık olun.
(bkz: no woman no cry only drink only fly)
kaşar ve pişkin olmamak, erkeklere kur yapmamak.
hayatına fazladan bir sorumluluk almayı göze alamamak,açılmayı becerememek,ilk adımı karşıdan beklemek ...
http://4.bp.blogspot.com/...s1600/Jerks%2Bpic%2B4.jpg
(bkz: evlatlık alamamanın temel nedenleri)
aramamak olduğunu düşünmüyorum çünkü ne zaman o arayışa girmesem o zaman karşıma biri çıkıyo. benim yalnız olmamın en büyük sbebi fazla seçici olmak.
Aslında uğraşmayacaksın olsun diye, olacağı varsa olur . Önüne her gelene , seninle her konuşmak isteyene razı olursan pişman da olursun bu hayatta , o yüzden en güzeli sabırlı bir bekleyiş ve hayırlısı .
vakit yoktur gece 12 de işten cıkarsın kızın yanına gidene kadar saat 1 olur zaten o saate kadarda kızı 1ileri götürür.
kaderinde vardir. ama bazen o kaderi yasamamak istersin. cunku baska amaclarin,önceliklerin vardir. ya da gercekten mantikli bir insan olarak, sevgili edinmek gibi bir pacoz hayati yasamayi tercih etmezsin..
Armudun sapı üzümün çöpü diye diye evde kaldın evde kaldın...
bence fazla seçicilik en büyük neden .
karşı tarafın ilişkiden beklentilerinin seninkiyle uyuşmaması en büyük neden.
zaten sonu olmayacağını bilindiği için zaman kaybı yaşamak istememek bir diğeri.
fazla seçici olmak ve de her karşı cinsi dost bilmek de sonuncusu.
(bkz: köle pazarlarının yasaklanması)

ancak kapitalizmin bir cilvesi çok parası olan fakir mahallelerden satın alıp sahibi olabiliyor.
evli olmaktır.
fazla pilgisayar oyunu oynamaktan kaynaklanır.

pilgisayar oyunu (galp işareti) swh
seçici olmak.
Sevgiliyi ya da sevgiyi haketmemek.