bugün

aramamaktır efendim. çünkü isteyen insan bulur. bulamamanın temel sebebi kişinin kendini büyük görmesi sonucu yaşadığı hüsranlardır.
yeteri kadar sabır olmamasıdır. hiç ummadığınız anda, ummadığınız mekanda o sizi bulur.
(bkz: aldatılmak)
sevgili sahibi olcam diye çok kasmaktır. kasmayın relax olun eninde sonunda düşer bir tane.

düzeltme : imla
büyük ihtimalle bencilliktir. ekmek gibi su gibi hayatta sevgi ve paylaşmak gibi ihtiyaçlarında bulunduğunu bilmemek, unutmaktır.
Her erkeğe "potansiyel sevgili adayı" gözüyle bakmaktan ileri gelir.Akışına bırakın,çok aramamak lazım.Ne demişler,"Arayan mevlasını da bulur,belasını da."
iki kritik nokta var:
birincisi istememektir. hayatın belli dönemlerinde belli hırslarınız olur. atıyorum, 14-21 arası sevgili için kasarsınız. çoğunlukla da olur. kasıp da elde edemeyeni görmedim. 21'den sonra kariyer hırsı olur. bu esnada sevgiliyle uğraşacak zaman ve para harcamamak isterseniz ve sevgili sahibi olamazsınız.

ikincisi de aşırı yüksek bir çıtaya sahip olmanızdır. karşınıza onlarca kız çıkar çıkabileceğiniz. ama çıta yükselmiştir bir kere. maddi ve manevi olarak isteklerinizi karşılayacak birine ulaşana kadar beklersiniz. ve bu beklenti yıllar sürebilir.

bunun dışında sevgili isteyip de bulamayana rastlamadım. önemli olan, x kişisini istemek yerine sevgili istemek. bu işin bir matematiği, belli başlı 1+1=2 gibi formülleri var. kursu bile var lan.
para ve fizik* yetersizliğidir. kızlar için sadece fizik.
sevgili olmanın mantığını anlayamamaktan da kaynaklanır bu.

(bkz: aşk mı sevgi mi)
bir sevgiliye sahip olunabileceğini düşünen iyimser insan yaklaşımıdır.

oysa ki ihtiyacı olan siz olduğunuza göre, sahibi olduğunuzu sandığınız sevgilinin sadece esiri olursunuz.

(bkz: bedenime sahip olabilirsin ama ruhuma asla)

ille sevgili edineyim diye güvercin gibi debelenirseniz ve çok da seçici değilseniz; eninde sonunda bir sevgili edinirsiniz. ama her kavun, sandığınız gibi değildir. kelek de çıkar bazen...

hatta çoğunlukla...
temeli istememeye dayanır.
herkes kendini kandırmakta kanımca. istememek olabilir ama istediğin insanın yanına yaklaşacak kadar cesaretin var mı diye sor kendine.

yada armudun sapı üzümün çöpü demeyi bırak.

sevgili sahibi olmanın nedenleri:

- özgüven eksikliği
- hödüklük
- bazı kızlar için parasız, arabasız vs. olman

başka sebebleri yoktur. nacizhane fikrim insanın kendini kandırmasından da daha kötü bişey yoktur.
internetteki kızlar nasıl tavlanır sitelerindeki yazıları okumak.
sevmeyi bilememek ya da becerememek olabilir.
tek nedeni vardır oda istememektir. günümüzde istediği halde sevgili sahibi olamayan insan olduğunu zannetmiyorum.
cekingen olmak ve kimseye guvenmemek.
türkiyede kızların çoğunun fakir olması ve yırtmak için 23 yaşını görmeden 30 küsur yaşında adamlarla evlenmeleri
genç erkeklerin kime baksa parmağında yüzük ya da kolunda eşşek kadar bi adam görmeleri ,

kızların gördükleri aşırı ilgiden dolayı kendilerini prenses zannetmeleri ve yıllarca hiç kimseyi beğenmemeleri gibi sebeplerle yaşanan durum.
uzlaşmacı olmamak , eşek olmak biraz da.
(bkz: badakizm)
züğürt olmak.
hiç kimseye karşı aşk hissetmemek ve böyle birşey için acı çekmek istememek. gereksiz.
hayatında gereksiz 'vıcıklıklara' yer vermek istemeyen insandır.
(bkz: tipsizlik)dir.
(bkz: hikayedeki o mal benim)
para para para ve karizma.
çekingenliktir efenim. kesinlikle. sürekli sevgili değiştiren elemanların diğerlerinden pek fazla farkı yoktur. sadece daha atılgandırlar.