bugün

insanın ihtiyacı olan sevginin yeterli miktarda, gerektiği kalitede ve uygun şekilde karşılanmaması sonucu ortaya çıkan açlık durumu.
insan ruhunda derin yaralar açan ve hayatını oldukça zorlaştıran bir durumdur. kesinlikle psikolojik desteğe ihtiyaçları olduğuna inanıyorum.
sevgi kabizligi ile kiyaslandiginda tercih edilebilir durumdur.
doyurulması mümkün olmayan açlık.
Hani sıradan bir insandır ama farketmeden ya da çok çalışarak kameralar karşısına geçen bir oyuncu olmuştur, istemişmidir bunu kendisi de bilmez. Devam ediyorum der kendi kendine, duyarsızdır, ‘ben’ kelimesini çok fazla kullanır. Hani bu adam kameralar karşısına geçince ilk başta kendisini biraz kasar ama ayna karşısında duruşunu hazırlamıştır zaten, bir süre sonra kasmadan da o duruşu sergiler, başarıya ulaşır. Bir süre sonra evet ya der ben sevilmeye değerim baksana herkes beni seviyor der, ama kendisi kendisini sever mi bu soruyu düşünse de kaçar cevaplamaktan,beni herkes seviyor der yine kendi kendine. Bir süre daha geçer, kameralara iyicene alışmıştır ama bir yanılgıya daha düşer, her hali ile sevildiğini sanır ya insan işte sevgiye ihtiyacı olan kişinin en büyük yanılgısı. Hiç gerektiği gibi sevilmediği için bir rahatlama gelir üstüne, herşeyi biliyordur, o kameraları insanları. insanlarda onu biliyordur. Sarhoş gibidir artık genelde, çok düşünmeden hareket etmeye başlar, kendisine ters davrananı azarlar, ters davranmasa yanlış anladığını bilse bile azarlar artık. Hani küçük bir çocuk şarkı söyleyince herkes onu alkışlarsa kendi yorumunu da katarak daha da bağırarak söyler ya işte öyle olur o da. Hatalar yapmaya başlar artık o adam sanki daha önce yapmamış gibi. Artık herkes ona karşı olmuştur, o huysuz, dik kafalı,cimri,patavatsız,para düşkünü,değer bilmez, iki alkış görünce şımaran aptal çocuk olmuştur. Zaten öylemiyim diye düşünür kendisi ile ilgili söylenen sözlere, hiç sevilmemiştir ki şimdiye kadar, sanır ki kendisini seven insanların düşüncesi bunlar, hayal kırıklığına uğrar,bir kere daha, bir kere daha, binlerce kere oldu der kendi kendine, o sahte sevgiyi bile haketmediğini düşünür . Toparlayamaz kendini o adam artık, toplamak da istemez, hiç sevilmemiştir ki şimdiye kadar onu hayatta tutacak şeyin sevmek ve sevilmek olduğunu, gerçek sevgininde zor bulunduğunu bilmez, sabredemez onu bulmak için,aramaya çalışmaz bile.
eğer fark edilip mantıklı düşünülmediğinde ardı ardına aynı hataları yaptırır. çünkü önemli bir konudur. iki tatlı sözüne mi kandın salak dediğiniz o kişi, aslında tamamen bunu o içindeki sevgi açlığından yapmıştır. ve her zaman, "çocuklukla alakalı" diyerek örtbas edilir. oysa 22 yaşını aşmış her insan aşağı yukarı bu durumu yaşar, hisseder.ama kimileri çok yoğun yaşar ve hisseder. ve eğer bu açlığı gideremiyorsa; yalnızlaşır, mutsuzlaşır.
hani sıradan bir insandır ama fark etmeden ya da çok çalışarak kameralar karşısına geçen bir oyuncu olmuştur, istemiş midir bunu kendisi de bilmez. devam ediyorum der kendi kendine, duyarsızdır, ‘ben’ kelimesini çok fazla kullanır. hani bu adam kameralar karşısına geçince ilk başta kendisini biraz kasar ama ayna karşısında duruşunu hazırlamıştır zaten, bir süre sonra kasmadan da o duruşu sergiler, başarıya ulaşır. bir süre sonra evet ya der ben sevilmeye değerim baksana herkes beni seviyor der, ama kendisi kendisini sever mi bu soruyu düşünse de kaçar cevaplamaktan, beni herkes seviyor der yine kendi kendine. bir süre daha geçer, kameralara iyicene alışmıştır ama bir yanılgıya daha düşer, her hali ile sevildiğini sanır ya insan işte sevgiye ihtiyacı olan kişinin en büyük yanılgısı. hiç gerektiği gibi sevilmediği için bir rahatlama gelir üstüne, her şeyi biliyordur, o kameraları insanları. insanlarda onu biliyordur. sarhoş gibidir artık genelde, çok düşünmeden hareket etmeye başlar, kendisine ters davrananı azarlar, ters davranmasa yanlış anladığını bilse bile azarlar artık. hani küçük bir çocuk şarkı söyleyince herkes onu alkışlarsa kendi yorumunu da katarak daha da bağırarak söyler ya işte öyle olur o da. hatalar yapmaya başlar artık o adam sanki daha önce yapmamış gibi. artık herkes ona karşı olmuştur, o huysuz, dik kafalı, cimri, patavatsız, para düşkünü, değer bilmez, iki alkış görünce şımaran aptal çocuk olmuştur. zaten öyle miyim diye düşünür kendisi ile ilgili söylenen sözlere, hiç sevilmemiştir ki şimdiye kadar, sanır ki kendisini seven insanların düşüncesi bunlar, hayal kırıklığına uğrar, bir kere daha, bir kere daha, binlerce kere oldu der kendi kendine, o sahte sevgiyi bile hak etmediğini düşünür . toparlayamaz kendini o adam artık, toplamak da istemez, hiç sevilmemiştir ki şimdiye kadar onu hayatta tutacak şeyin sevmek ve sevilmek olduğunu, gerçek sevginin de zor bulunduğunu bilmez, sabredemez onu bulmak için, aramaya çalışmaz bile.
hani çok acıkırsınız da yiyecek ne olursa olsun yiyebilecek seviyeye gelirsiniz.
dolabı açarsınız ve sevdiğiniz size hitap eden hiçbir şeyi göremezsiniz.
ama öyle acıkmışsınızdır ki, seçebilme şansınız yoktur.
işte o pek de hoşlanmadığınız şeyleri, doymak için yersiniz.

sevgi açlığı da böyledir.
ama daha tehlikeli.
seçmeden, sizi sevebilecek her gönle gönül açarsınız, açlıktan.
ama yanlış bir gönülse bu, doymaz daha da acıkırsınız.
iste bunlar hep seks.
SevgisiZliğin tedavisi yoktur. Geçmişte yaşanmamış sevgi dolu günlerin yoksa afedersiniz kıçınızı yırtsanız olmuyor doymuyorum sevgiye çünkü hissedemiyorum annemin kızım demesine ablamın ablamm demesine kardeşlerimi sevmeye ve onların sevgisine ihtiyacım var. Ama yok lanet Insanlar olup çıkmışız sadece sarılmak ve yanındayım demek istediğim buydu olmadı her tarafım nefret dolu sanırsın annem doğurmamış sıçmış. Bir aileye ve Fazlasıyla sevgiye ihtiyacım var.

işte sevgi açlığı budur.

Keşke bunu anlatamasaydım da sevilmiş olsaydım.
KüÇüklükten başlayan sevgisizlik büyür büyür büyür ve siz sevginin afrikası olursunuz, doyacağınızı düşünmezsiniz ve genelde de doymazsınız.
Nasıl çözülmesi gereken bir sorundur. Anne sevgisinin azlığı bu sonucu doğurur.
Dalga geçmemek lazım ya. Makara falan tamamda kötü bi psikolojik durum. Etrafımda şahit olduğum kişiler oldu. Zor iş.
(img:#1342733)
Bunun gibi bir şey aslında. En ufak ilgi gösterene, derdine kulak kesilene hayatını vermeye hazırdır sevgi açlığı yaşayan insanlar. Yanlıştır. Kişinin Özdeğer sorunu olduğunu gösterir. Güçlü olmak adına kişilerden beklentiyi düşük tutmada ve kendini değersiz görmeyi bırakıp yararlı, elle tutulur, severek yapılacak işlerle uğraşmada fayda vardır.
Bu açlıkla yoğrulmuş insanlar özünde iyi bir kimse iseler en ufak ilgi ve sevecenlik gösterene, derdine kulak kesilene hayatını vermeye hazır olurlar, onu hayatını değiştiren bir kurtarıcı gibi görür benimser özümserler. iyi biri değilseler de arsız, yüzsüz, maymun iştahlı ve doyumsuz olurlar. Beraber oldukları kadını/erkeği aldatır, sonra da suçu yeterince ilgi göstermediğini iddia ettikleri size yıkarlar.
sevgi açlığının afrikasındanım ben.