bugün

Uzun zamandır yapmadığım eylem.
Belki de en çok yapılması gereken şeydir. insan elbette bilir birinin onu sevdiğini bir bakıştan, bir gülüşten... Ama emin olmak istiyoruz işte hadi söyle bir kere daha sevdiğini. Bir kere daha değil de bir kere söylesen belki durumlar çok ama çok farklı olurdu. Sen söylemedin de ben söyledim mi sanki. Az bir cesaretim olsaydı da söyleseydim sevdiğimi sen de söyler miydin?
Cesaret isteyen eylemdir
Sevipte söyleyemeyen,sevipte bunu hitabına bile yansıtamayan insanlar vardır varlar yani
Sevdiğinizi söyleyin korkmayın bir şey kaybetmezsiniz.
aşkta cesaretli olan kazanır....
pepee çizgi filminde devamlı bahsedilen.
Sevdiğini söyleyecek birini bulamamaya yol açar.
şu üç günlük dünyada, çevrenizde sizi seven herkese söylemeniz gerekendir. babanıza, annenize, evcil hayvanınıza, sevgilinize ve en önemlisi kendinize. sevmekten korkmayın. sevmek insana cesaret, mutluluk ve öz güven getirir. sevmek ve sevdiğini dile getirmek, sizi sevdiğinize daha da yaklaştırır. sevdiğini söylemek utanılacak bir şey değildir, bundan sıkılmak ve gurur yapmanın alemi yoktur. siz sevdikçe sevilirsiniz.
aşkta cesaretli olan kazanır...
duygusal ifadedir.
keskin sirke küpüne zarar. öyle derler eskiler, hatırlatır bunu sana yeniler. sevdiğini söylediğin an bu gerçeği için için yaşarsın. bırak söylemeyi bunu hissettirdiğin zaman bile sana cüzzamlı gözüyle bakmaya başlar. senden kaçar, eskisi gibi konuşmaz, gülmez, aramaz, sormaz. her şeyin yeniden başlayacağını düşündüğün zamanların aslında her şeyin bitişine işaret olduğunu anlamak, yeni yıkılmış gecekondu mahallelerindeki ıssızlık ve hüzün kadar ürkütücüdür. daha dün bu saatlerde senden mutlusu yokken ve her şey şeker pancarının kökü kadar tatlıyken bugün ve bundan sonra artık yalnız başına yıkıntıların üzerinde geçer zaman. mühürlenir duyguların. ''belki de zamansız açtım duygularımı'' diye de kendini suçlayıp onu aklamak ister yüreğin. ama üç gün sürer, direnemezsin bu haksız yenilgiye. yüce makama havale edersin.
adam öldürmenin suç olmadığı ama sevdiğini söylemenin suç olduğu güzel ülkem. çekinmeyin beyler bayanlar. siz böyle çekindiğiniz için sevilen kişiler başka ellerde heba oluyor.
Onu kaybetmenin korkusu yok mu ? gülüsünden mahrum kalmanın . acısı bile güzeldir haberi yokken sevmenin . nasıl yucelttigimi, nasıl ilahlastirdigimi bilse dersin . bilse bir sey olmayacaktır aslında . dönüp arkasını gidecektir . senin onu sevmen meşru bir eylem değildir . Bu yüzden söyleme , sevmeye devam et gizli gizli .
biz size tekrar döneriz bakışı atıyorlar o zaman, sanki ssk'lı işçi başvurusu yaptık amına koyim.
Lutfen bekleyin. Dırı dırı dırı dırı rıııın...
Diye sürer gider. Sonun da aradiginiz numaraya şu anda ulasilamiyor diye dayatilir. Sonuç;

(bkz: aşk acısı)
birini sevebilsem bir dakika dahi düşünmeyeceğim şeydir. ne bekliyorsunuz ya dünya dönüyor bir gün öleceksiniz gidin açılın, yaşayın be!!
kezbanlara yapmak mallıktır.
Hissettiğiniz ve duygunuzdan emin olduğunuz anda söylenmesi gerekendir.
Güçlü ve hayatla barışık her insan, bunu kompleks etmeden, kıvranmadan, lafı dönüp dolaştırmadan söyler.
Karşılık alır ya da almaz, önemli olan o an hissettikleridir.
içi boşaltılmadan, samimi olarak korunması gereken, dünyanın en hoş ve masum cümlesidir.
Yaptığınız en büyük hatalardan birisi olacaktır. Söylemeyin.
Bütün sözlük hepinizi ayrı ayrı seviyorum.
https://m.youtube.com/watch?v=m2BRaOBbjPE

Şevval gibi yaptığımı düşündüm bi an. Sonra geçti.
ve reddedilmek.
lol
duymayı ve söylemeyi çok sevdiğim eylem. içimize atınca ne olacak ki.
illa "seni seviyorum" demek değildir.

yerde yatarken kafası acımasın diye elini kafasının altına çaktırmadan koymak,
yolda omzunda uyuyakaldığında otobüsten içeri yansıyan güneş gözüne değmesin diye elini havada tutmak,
sırf gülsün diye şebeklikler yapmak,
birlikte yapabilmek için sevdiği hobiyi öğrenmeye çalışmak,
onu uyurken izlemek,
sırf kalkarken rahatsız olmasın diye üstünü değiştirmeden sarılarak uyumak,
yılda 25 gün olan iş tatilini bile onunla harcamak için planlar yapmak,
yemek zevklerini bilip ona göre siparişi önce vererek,
ve ona kendi bebeğinmiş gibi bakarak...

seni seviyorum denmese de olur, bakışlardan anlaşıldığı sürece..
ilk gördüğüm andan itibaren seni çok ama çok seviyorum diyebilmektir bazen de.
bana beni sevdiğini söyle
utanma canım sıkılma canım
bana beni sevdiğini söyle

aklıma pepe'nin şarkısını getiren eylem.