1. 1.
  gelismeler ıle bızı aydınlatan bır duyuru geldı;
  ++
  sevgili uludağ sözlük üyeleri,

  2009 yılı seri eksi oylamaya karşı moderasyon toplantısı'nda aşağıdaki kararlar alınmıştır;

  1. bir yazar, diğer bir yazarı bir saat içinde altıdan fazla "eksi" oylayamaz. bu sistem şu andan itibaren devreye girmiştir.

  2. bir yazar, diğer bir yazarı gün içinde peşpeşe 6 ve üzeri eksi oylaması durumu seri eksi oy vermeye girer ve bu oylar iptal edilebilir. bir derdim var bölümünden bizlere başvuruda bulunduğunuz takdirde durum incelenecek ve bu eksi oylamaları aynı yazar yaptıysa bu oylar iptal edilecektir. yalnız bu iptal işlemi yapılırken, seri eksi oy olayına maruz kalan yazara bunu kimin yaptığı söylenmeyecektir.

  3. seri eksi oylama yapan kişi şayet henüz yazar olmamış biriyse direkt silinecektir.

  4. bu kararlar duyurunun yayınlandığı tarih itibariyle geçerlidir.
  ++

  ısın baska bır boyutu daha var... bır gun ıcınde 6 ve daha fazla eksı oy verenler ıncelmeye alınacaklarmıs... alınsınlar... umarım objektıf bır ınceleme olur... ancak bır saaat ıcınde 6 eksı oy vermek yasakmıs... bu bıraz yanlıs... cunku aynı konu uzerınden baska bır yazarın begenmedıgı/sevmedıgı entryler yazarsa sozlukcu serı eksılemeye maruz kalabılır... bu herkes ıcın gecerlıdır... oy vermek kısısel bır durumdur ancak yazılanlara degıl de yazana oy vermek tamamıyle yanlıstır... yenı uygulama tum uludag sozluge hayırlı olsun..
  -1 ... beyniolmayankafa
 2. 2.
  içindeki şıllığı kontrol etmelisin önlemi.
  ... neritu
 3. 3.
  (bkz: bu bir emirdir) la ne fuzuli adamlarsınız, bdv butonundan şikayet edince siliniyor bu seri oylamalar. * e sildirmiyoz diye bokunu çıkarmayın ama. *
  -2 ... koministimam
 4. 4.
  an itibariyle öğleden beri 224 eksi oylama yapmamla orgazm tadı veren eylemdir. evet..
  1 -3 ... cihaner