bugün

görsel

Sözlük sikendalı !

Swh.
aziz türk milletine yapılan ağır bir hakaret var.

gerekli mercilere bildirildi!

t. çirkin bir tanımdır.
bünyesinden çapanoğlu gibi orul orul bir osorpu çocuğu çıkarmış, kurtuluş savaşımız sırasında bir değil, iki değil tam 3 defa ayaklanma çıkarmış, yıllar boyunca gericiliğin, yobazlığın, sapıklığın kalesi olmuş, cumhuriyeti ve modernizmi bir türlü özümseyememiş bir yöreye karşı serdar arkadaşımızın yaptığı naif bir benzetmedir.

bence çok kibar davranmış.

pozisyon temiz, oyna devam amk...
Daha 7 8 tane hayvanat bahçesi sayabilirim doğru demiş.
bir memlekete küfür edenler, o küfür ettikleri memleketli birisinin de karşısına geçip böyle hakaret, küfür edebilirlerse delikanlı adamlardır.

aksi halde su katılmamış o. ç.larıdır.

o zaman etek giyip g.tünüzü iskitrin olm.

t. çok yakışıksız bir tanım.
çok yakışıksız bir benzetme. hayvanat bahçesinde çok sevimli hayvanlar var ve onlar bizim dilsiz dostlarımız. hayvanlara hakaret edilmesini kabullenemiyorum.
O halde uludağ sözlük yozgattır.
Serdarl06'nın yozgat'tan özür dilemesi gerekir.
Koskoca, binbir çeşit insanın yaşadığı şehre hayvanat bahçesi demek te ne biliyim. Benim şehrime dense özelden kalaylarım. Üzgünüm sl06 bu konuda bizimle değilsin.
Serdar 5.nesil koca adam.
Kendisine bu tanımı hiç yakıştıramadım.
Travelin kışkırtıcı başlık diye bunu açmasıda hiç uygun bir iş değil.
Hayvanat bahçesinin çocuklara hayvanları tanıtmak gibi önemli bir faydası var.
Yozgata hayvanat bahçesi açsan
Hayvanlar dile gelir
Kurtarın bizi buradan diye bağırır.
Serdar abiye bu açıklamayı yakıştıramadım hatta bu konuyu gündeme getiren traverten sana da yakıştıramadım.
Serdar abi hakli !.

Ona göre.

Swh.
Yozgatlı yazlıkçı müşterilerimi aklıma getirdim.. insan olmadıkları kesin de, hayvanlar mı bilemiyorum.
--spoiler--
ben üst katımda oturan yeni yozgatlı komşumun televizyonunu kapatıp uyumasını beklemek zorundayım. yoksa gidip onu da döverim ama daha mahkemenin biri bitmedi.
--spoiler--

Söylesene be oğlum üst kattaki şerefsiz bana hayatı zehir ediyor, ona sinirlendim tüm Yozgat'ı kalayladım sanaldan.

Sen yinede çık bir tatlı dille konuş komsunla medenice, bir şans tanı.
Yine Olmuyor mu?

O zaman dalacan olm uçan tekme tokat, Kafa göz.
bir bildiği vardır serdar kardeşimin !

az ünlü bir köşe yazarı da çok üzülecek vah vah !..
Bu ülkede adanalılar için neler söyleniyor neler. Keza trabzonlular ve rizeliler için de aynı.

Yani demek istediğim serdar kardeşimiz argoyla karışık düşünce özgürlüğü kapsamında örnek(ler) vererek fikrini beyan etmiş.

Ben kötü bir şey algılamadım. Aksi takdirde tüm adanalılar'ın bütün ülkeyi yok etmesi gerekirdi kendilerine söylenen sözler için.
ya serdar abi, iyi tamam da hayvanlara hakaret niye ettin ki şimdi?
valla hayvannlara hakaret etmiş kendisini kınıyorum.
SANALDA HERKES ATIP TUTUYOR YiNE BAKIYORUM DA iCRAAT GÖSTERiN BiRAZ.
Ben Karadenizliyim buna rağmen tanıdığım Yozgatlılar çok sessiz sakin insanlar.

Karadeniz'li komşun olsun da gör sen.
Beni bir tık kıran hadise.
hiç bir ilimize, memleketimize bu tarz pespaye ve insanlıktan uzak bir yakıştırma yapılmamalı. her memleketin iyisi var kötüsü var. yazarın kendi memleketinde hep altın insan mı yetişmiştir? umarım yargıya taşınmıştır ve gereken cezayı alır.
Ben de üst katımdaki komşunun bu gece 3te makine çalıştırmak istememesini dileyerek uyuyordum. istiyordu. Yine de tüm Rize'ye sövmüyordum yani. Hala sabırlıyım galiba.

Edit: kafayı yiyordum başlık falan açıyordum burda. Söylememize uyarmamıza rağmen devam ediyordu. Üstelik bu komşular ilk taşındığımızda bize mülteci muamelesi yapmıştı Erzurum'dan geldiğimiz için swh. Kalabalık aileyiz diye "toplum içinde yaşamayı öğrenelim" falan diyorlardı xd. Bir kere böyle bir rahatsızlık vermemişizdir halbuki. Sonuç olarak yine de genellemiyorum her şehrin minnoş insanı vardırr.
Hiç gitmedim Yozgat’a gideceğimde sanmam ama hiç bir şehre bu tarz yakıştırma olmaz .
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar