bugün

hani bi arkadaşın vardır; enseye tokat göte şaplak değilsinizdir, birlikte sürekli zaman geçirmezsiniz. ama bir samimiyet vardır, en kötü hissettiğin anda onun gülümsemesiyle bi sıcaklık hissedersin. derdini açarsın ve o sadece dinler seni. işte o arkadaşa söylenebilecek sözlerdendir.
- selam macit abi
+ as niyazi nasıl gidiyor?
-kötü be abi 100 lira para lazım..
+dur bakim var mı ..::.::..
+ al..
-abi seninle konuşmak iyi geliyor ya sağol..
+ muhabbetim iyidir..
- hı hı aynen...
sen anlatırsın seni dinler moral vermeye çalışır. biraz dudursun o derdini anlatmaya başlar sen onunla konuşursun açılmasını saglarsın. kardeşim dersin. onu manevi kardeşin gibi görürsün. her türlü sorununu ona hiç çekinmeden açarsın. normal hayatta utanacagın şeylerini ona söylersin. hayatın boyunca çok nadir gelir o insan senin karşına utanmadan derdini söyleyebilecegin. bu bazıları için dosttur. bazıları için sevgili. çogu için annedir. kimi için baba. ama elbet böyle bir insan vardır. derdinizi söyleyebileceginiz. candır onlar. onlar üzüldügünde sizde üzülürsünüz, onların derdi oldugunda dertlerini çözmek için koşarcasına gidersiniz. ayaklarınız hiç geri basmadan isteyerek, derdine çare olamasanız da size yaptıgı gibi onu dinlersiniz, onunla aglar onunla gülersiniz.

Seninle konuşmak iyi geliyor kardeşim. allah seni başımdan eksik etmesin. okuma lan bunu zaten okuyamıcaksın ama cansın olum sen.
en mutsuz anında bile sesini duyunca yüzünde bir gülümseme yaratabilen kişiye söylenecek söz.
bi manita ayarlamak üzere atılan ilk samimi cümlelerden biridir. ama artık klişe oldu işe yaramaz.
hani gözlerini kapatsan bile onu görebileceğin aklından hiç çıkartamadığın dünyanın en güzel yeri onun yaşadığı yer en güzel kokusu bedenindeki ter en dayanılmaz duygusu gözlerindeki keder diyebileceğin kişi. ve en kötüsü nedir bilirmisiniz dostlar hayat sadece onunla güzel ve onsuz müptezeldir.
iyi geldiğini biliyorum.

Bu zamana kadar belki de en uzun telefon görüşmelerinin sebepsiz ama bir o kadar sonuçları olan konuşmalardı. Her telefon konuşmasında yeni bir konu, yeni bir süreç alıp gidiyordu. Hep söylediği o söz beni derinden etkiler..

seninle konuşmak iyi geliyor..

yine iyi gelse??

yeniden?
kimseye diyemediğim cümledir.

sonra özel mesajı kapattım.
kezbanin kandirma cumlesi...
Tam Özel mesajla bir sözlük kızına yazmalık cümle.
Sanırım aynalara yastığıma gece içimde hüzün oluşturan yıldızlara itaf edebileceğim söz.
Hiç bir zaman insanlarla konuşmak bana iyi helmedi hep bir pişmanlık olurdu konuştuktan sonra. Fakat ay öylemi anlatıp anlatıp ağlardım ,aptalca bir sırıtma olurdu yüzümde sonra uyur sabah hiç bir şey olmamış gibi mutfağa giderdim.
Evet onunla konuşmak iyi geliyor ama onun benim onunla konuştuğumdan bile haberi yok.
içtenlikle söylenmişse Bir Psikolojik danışmanın duyabileceği güzel sözlerden biridir. 'Beni dinlemen bile iyi geliyor' sözü de bunun bir basamak üstüdür. mesleki doyum sağlar, gelişimi için motive eder.
bu tarz şeyleri severiz ama bence kısa süre sonra yavaş yavaş inzivaya çekiliriz ve her şeyi azalta azalta vazgeçeriz çünkü ilk hazzı asla vermez.
benimle ilgilenen birisi olsa da konuşsam iyi gelse.
orospuların seveceği cümleler.
iki yıl sonra bu gün arayıp bunu söylemesi. .iki yılda bu karara varabildiyse benim ömrümün diğer kararlarını beklemeye yetmeyeceğini idrak etmesine yarayacak bir kaç cümle ile kapadığım telefon. .
bazen seni tanimayan kilometrelerce uzakta ki insan seni dibindekilerden daha iyi anlar.ayni seyleri yasamis ayni seyleri hissetmissinizdir.
buranin bana kattiklaridir.varolun.
her yerde karşılaşılabilecek söz öbeği.

palavralar..
muhtemel friendzone başlatıcı cümledir.
Daha iyisi için (bkz: seninle susmak iyi geliyor)
Gitti paralar desene.
Hayatınızda size böyle söyleyen biri varsa o kişiyi kaybetmeyin.
Her şey burda başlayıp burda bitiyor aslında
Kimle konuşmak iyi geliyorsa onu çevremize alıyoruz, onu atamıyoruz