(bkz: go home yankee)
-seni seviyorum müjdat.
+bende seni seviyorum hayatım.
-ama ayrılmalıyız.
+niyeymiş o?
-kemalettincan senden daha zengin, kusura bakma,görüşürüz.
+bsg.
duygusuz ruhsuz insan.
sevmeyen sevgilidir. iyi ki bitmiştir. şimdi üzünülse de sonra iyi ki kurtulmuşum yalancıdan denilir.
salağın elinde bayrakla koşanıdır.
küfür edilesi sevgilidir. çünkü gerçek ayrılık sebebini kendine bile itiraf edemeyecek kadar korkaktır.
yalancı olabilme yetisine sahip kişi.
hiçbirşeyi göze alamamış, korkak insandır (tabi insan denirse).
böyle bir durumun kesinlikle açıklaması yoktur. ya seviyordur ya sevmiyordur. ona göre davranır.
imkansızlıklar araya girmiş ise diyebilecek tek kelimedir.
insan her sevdiği şeyi elde edemez...
o andan itibaren eski sevgilidir.
belkide gerçekten ayrılmak gerekir.
bahanelerin arkasına saklanan sevgilidir işi gücü yalandır.
- seni seviyorum can ama ayrılmalıyız.
- neden ag?!?
- çünkü cenk i dafa çok seviyorum.
- öghhh..

(sonra grup yapılır)
kesinlikle sevmiyordur. çünkü seven insan ne olursa olsun ayrılmak istemez.
gözünün içine baka baka seni kekliyorum kızım/oğlum diye bangır bangır bağıran sahtekar gençtir.
tecavüz edilesidir.
sevgisinin sorgulanması gereken sevgilidir.
kararsız bir yapının sıçtığı saçmalıklardır. ya seversin ya da sevmezsin. sevgide oyun olmaz, ego tatmini uğruna insanlar harcanmaz. hayatta iki olasılık vardır. ya varsındır ya yoksundur.
abicim istemiyorsan o kişiyi bu tür saçmalıklarla kendini daha fazla harcama küçülme göz göre göre.
Yanlış insana aşık olduysa yaptığı hareketle takdir ettiğim kişidir. ilerde ne sen ne de karşındakini üzmek yerine yapılması gereken en doğru harekettir. Yanlış olduğunu bile bile devam etmek ne derece mantıklıdır ki?
sadece sevgili olabilme kapasitesine sahiptir.hayat arkadaşı olma sorumluluk alma gibi bir becerisi yoktur.muhtemelen.salla gitsin.
güzel laflar söyleyerek ayrılmaya çalışan taraf hiç sevmemiştir.
gerçek budur.
severek ayrılma safsatasıda yalandır. işine gelirse.
artık karşısındakini istemiyorsa, "ayrılmak" olayının kaçınılmaz bir durum olduğunu bilen, doğru olmasa da teselli ödülü olarak; 'ayrılmayız'ın yanında "seni seviyorum" da diyen, hem işi bitirip, hem de bunu az sancılı yapmak isteyen kızdır.

ayrılmak istediğinde erkekler tarafından; "bsg, tecavüz edilesi, kaşar, ben zaten eğleniyordum onunla" gibi saçma ve gerçek dışı yargılamalara maruz kalacağı için, bu ayrılık olayını mümkün olduğunca acımasız ve hoşgörüsüz bitirmesi tavsiye edilir. çünkü kız istediği kadar, karşısındakini üzmemek istesin o yaftalamaları yiyecek, bu kesin. kızın kişisel seçimlerine ve kararlarına saygı duymayan 'bazı' erkekler, kızın kendilerini artık istemediğini, bunu da onu kırmadan söylemek için binbir yalan uydurduğunu fark edip de buna göz yummazlar. e hal böyle olunca sen niye kendini yorup, karşındaki malın duygularıyla oynamama yolunu seçersin ki? madem böyle tepki vereceğini biliyorsun, bırak kalbini kır ya, çatır çatır hem de. dalga geç, aşağıla.

-emre artık seni istemiyorum. ayrılalım. malın teki olduğunu kavradım sonunda.
-bebeğim şaka mı yapıyorsun? (romantizmin bitme noktası, olayı çakozlama ve dumur olma eşiği)
-hayır emre, istemiyorum artık seni çekemeyeceğim daha fazla. ayrılıyoruz. söyleyeceğin bir şey var mı?
-olmaz mı? kızım sana tecavüz etsem yeridir ha, kaşarsın sen, eğleniyordum ben zaten senle, bsg lan!!! (olayı hazmedememe ve haliyle kızma sonucu hakarete ve küfre yönelme. tepki geldiğinde ise 'erkeklik gururunu' bahane etme. ayrıca; (bkz: #7442449) )
-bitti mi? ben gidiyorum.
-sen ne duygusuz bi karısın lan! şimdi küfrettireceksin bana. (anladın sen onu)
-...
-ya jaheira ben seni çok seviyorum ya. n'olur şaka yaptığını söyle. n'olur ya. (kızma olayının çuvallaması, onun bırakılıp yerine dizler üzerinde fino köpeği olarak, af dileyip gönül alma yönteminin benimsenmesi)
-taksi!

bırakın kudursunlar.
-bende seviyorum ama sen çok iyi bi kızsın seni oyalamak istemiyorum, belki benimle olduğun sürede daha iyi bi kısmet çıkacak ve sen onu kaçıracaksın diyebilen sevgili. Halbuki bilmez daha çok üzdüğünü bunları söyleyerek.
işin içinde bencillik elbet vardır.