bugün

insanları bölmek için en kolay iki yol kullanarak bölme işlemidir.
(bkz: sen gelme ulan ayı)
kim olduğunu bilmediğim bir orospu çocuğunun kategorize ettiği siyasi; etnik gruplar.

Edit: Tüm orospu ve çocuklarından özür dilerim.
simdi dagilin. ready, steady, go! tadindaki ayirimdir. hos degildir
biri de çıkıp demiyor ki; sen insansın.
sen alevisin sen sünni, sen sağcısın sen solcu, şimdi dağılın.
-dağılmasak olmaz mı, sonuçta aynı toprağın insanlarıyız.
-dağılmasanız olmaz, çünkü ortak bir yol bulup birleşebilirsiniz.
-birgün yoksulluğumuzun ve yoksunluğumuzun sebebinin sen olduğunu anlamamızdan korkuyorsun değil mi?
-evet, belki biraz korkuyorum ama yine de üç liralık tişörtle beş liralık ayakkabıyla mutlu olup ardından birbirine düşecek kadar saf olan sizler sayesinde umudumu hiç yitirmiyorum.
Nefret ettiren önyargılar, bölüştürmeler.
(bkz: bölücülük)
tirnaklariyla kurmus oldugu memleketi parcalamak icin kullanilan ve bilincli misyonerlerin yaninda gerzek olup kendini akilli sananlarinda katildigi ve maalesef basarili da olundugu hic kimseyi bir adim dahi one goturemeyecek sacmaliktir. bu ayrimi yapan kisiler belki baska bir konuda hatta belki ayni konuda lafi gelince avrupa milletlerini ornek gosterip 'cok demokratikler birarada ozgurce yasiyorlar, kimse de kimseye karismiyor' dengesizligine de dusunmeden girerler.

--spoiler--

bu kisilere soylenecek en guzel sozlerden biri

"fitneyi cikarana bin lanet olsun"(hz.muhammed) 'dur.

--spoiler--
biri de demez ki hepimiz bu topraklarin nesli, bu atalarin soyu, bu milletin ferdiyiz! kardesiz, farkli kulturlerin birligiyiz, ama biz cesitliligimizle ozeliz!

demez. dedirtmezler.
insanların birbirlerini yargılamak adına oluşturduğu sözlerdir.

hepimiz insanız, önce bunu kabul edelim.
daha sonra da düşünce ve inanış tercihlerini kişinin kendisine bırakalım, yargılamayalım.
bunu söyleyen de insanları olduğu gibi kabul edemeyen herkes benim gibi olmak zorunda diyen dallama.
(bkz: ne sağcıyım ne solcu bakkalım ben bakkal)
(bkz: emperyalizmin marifetleri)
(bkz: onlar sendikalı bende harranlı)
türkiye de hala bunu bir ikilik aracı olarak kullanmaya çalışan ahmakların, kozu sandığı olay.
lakin maalesef artık bunları kimse yemiyor.
sonunda da "hadi s*ktir olup gidelim" eklendiğinde hunili karikatürlerini getirir akla.
hoş değildir.
(bkz: paramparça)
insanları ötekileştirmek olarak bilinmektedir ve kesinlikle her insanın ufak tefekte olsa yaptığı en kolay iştir.
(bkz: ötekileştirme)
sende insanım diye geziniyorsun işte şekilde yanıt verilmesi gereken söylemdir.
sigmund freud da bence aleviydi, adam smith pastoral bir hanefi, j.m keynes anne kürt baba şafi. yeter artık böldüğünüz yetmedi mi?
şimdi yine konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar beğenmedim diyecekler ama ben yinede yazıyorum canları sağolsun: alevi sünni diye bölünüyoruz doğrudur sünniler alevileri pek sevmez alevilerde sünnileri sevmez ama şu bi gerçektir eğer sen türk sünnisiysen senin 20. göbekden deden alevilik mezhebinin bir parçasıydı bilmeyenler için: alevilik türklerin anadoluya gelmeden önce şu anki özbekistanda türeyen bir islam mezhebidir bu mezhebin diğerlerinden farkı türkler islama geçtiklerinde eski dinlerinden tam kopamayıp eski dinlerinin folklörlerini ve adetlerini islama yorumlamalarıdır. bu gerçekten akıllıcadır çünki şu anki sünnilikde arapların değil farsların adetlerini taşır e kardeşim sen milli olamamışın aleviler senden daha milli şahsen sünniyim fakat bu bilgilere sahip olduğum için başkalarıda bilgilensin istedim aleviliğin doğduğu yerde harezmdir arkadaşlar onuda söyleyeyim nitekim bölünmek kötü bişeydir tarih bilgim bana gösteriyorki şu anda gevurlar bizim tarih boyunca nasıl imha edildiğimizi anlamışlar bak bi tarihe doğu hun batı hun diye ayrılıp ağzımız yüzümüz yara bere içinde taşşaklara basmışız yandan yandan, bak bi tarihe batı göktürk doğu göktürk deyip tırrığı yemişiz, bak bi tarihe osmanlı sefavi deyip sıçmışız, bak bi tarihe sen hakan olacan ben hakan olacam deyip bayezidle timur birbirlerini s2miş şu anda sen kürtsün bunlar seni sikiyo sana değer vermiyo sen en iyisi gel isyan et bağımsızlık iste bunlardan diye aynısını kürtlere yapıyolarki bölünüp yok olalım bizamanlar alevi sünni diye yapıyolardı sol sağ diye yaptılar şimdide türk kürt var velhasıl kürtler nekadar inansalarda kansalarda bu ülke bölünmez adamın mnıakoruz.
Sen kürtsün sen lazsın sen çerkesin sen türksün diye devam eder. Yurdum insanı işte.
Sen alevisin sen sunni sen solcusun sen sağcı;
ve hepiniz bu çatının altında yaşamak zorundasiniz farkliliga saygi duyarak.
bu ayrımı yapanın allah belasını versin. çok doluyumda yazamıyorum.