bugün

dünyadaki kadınları tanımlamak için kullanılan sıfatların, maşallah, en güzellerine, en olumlularına sahip olmuş kadın formatıdır.

ancak dikkat et sözlükçü. sıfatlar her zaman görüldüğü gibi değildir. bir kadın için çevresinden duyduğun bu sıfatlar belki de senin kabusun, belki de senin sonun olacaktır. belki, bu olumlu sıfatlarına kanıp âşık olduğun bu kadın tarafından sinir hastası edileceksin, gözlerinin seyirmeye başlayacak, vücudunun, kaslarının kontrolünü kaybedeceksin geçirdiğin sinir krizleri sonrası.

emin misin bu şeyi sevmeye, bu şeyi hayatına katmaya, evine sokmaya, yaşamına ortak etmeye? emin misin istediğinin bu olduğuna? iyi düşün. bak bunun dönüşü kolay değil. dövme yaptırıp da pişman olup söküp çıkarmak, ruhunu ve bedenini bu kadından temizlemekten çok daha kolaydır?

"abi nesi var ki, işte mükemmel kadın. hem sempatik, hem güzel, hem tatli, hem sevimli, şeker gibi kadın işte. bütün erkeklerin rüyası bu," dediğini biliyorum 2yüz insanı. ama dur yavrum. hemen atlama. bir de bu sıfatlarla eşantiyon olarak kadının yanında gelen diğer sıfatları sayayım ben sana:

şımarık
bencil
ukala
mantıksız
"deli"
kıskanç
züppe

daha da sayarım ama şimdi bir anda şoka girip okuduğun metinden kopmanı istemiyorum. evet sözlükçü, malesef. kadın düşmanlığı değil bu. insanların neden birbirlerini yorduğunun bir tespitidir. "aman da ne güzel, sempatik guzel tatli sevimli seker gibi kadin" buldum deyip atlıyorsun hemen ve paketin altından, şımarık, bencil, ukala, mantıksız, deli, kıskanç ve çoğu kez marka takıntılı bir züppe çıkıyor.

peki ne oldu şimdi? sempatik guzel tatli sevimli seker gibi kadinla ilişki yaşadın! ne mutlu sana! hayır canciğerparem, hayat bir kere daha cücüğünü dürdü senin!

bunun kaprislerine, bunun bencilce her lafın arkasından kendini çıkarmasına, bunun ukalaca tavırlarına, alttan alttan aşağılamalarına, bunun mantıksız isteklerine, bunun sanki iyi bir şeymiş gibi övüne övüne söylediği deliliğine, çılgınlığına, bunun insanı çileden çıkartan züppeliğine her gün her gün katlanmak zorunda kaldın. sinirlerin bozuldu. sinir sistemin alt üst oldu. ama sen olgunsun, ama sen güçlüsün ya, bununla da başa çıkmaya çalıştın. saçmaladı, gülümsedin, batırdı gülümsedin, sıvadı gülümsedin. şemsiyeyi soktu gülümsedin. aferin!. düdük makarnası seni.

kendine bir çeki düzen ver artık erkek kişisi. sempatik, güzel, tatli, sevimli, şeker gibi kadın makbul değildir. atlama hemen. sakin ol. bak anahtar kelime: sakin.

akıllı, zeki, güzel, mantıklı, bakımlı, güzel sohbetli, anlayışlı, kıskanmayan, bağlanmayan, mütevazı ve sakin kadındır aslında senin aradığın. kanma artık medyanın, kamuoyunun yanlış bilgilendirmelerine. seda sayan da, yıldız tilbe de sempatik, güzel, tatli, sevimli, şeker gibi kadınlar. ama...

aklını başına topla erkek arkadaşım.

inanma sıfatlara. kelimeler yalan, cümleler yalancının şahidi. yalan cümlelerin üstüne kurulan imajlarsa temelsiz, karaktersiz bir bina kadar güvenilmezdir. girme içine.

kanma.

atlama hemen.

sakin ol.

gerek yok.

-ama onlar bizim melek gibi sevgilile...
-çık git lan burdan.
bir kere kadin oldugu icin zaten her turlu guzel olandir. sevimlilik tatlilik ve sempatiklik guzellikle birlesince inanilmaz enfes ve seker bir kadin ortaya cikar. bakislari cok guzel olur bu kadinlarin. hele ki beyaz ten cok yakisir hepsine.
Her yere virgül koyabiliyorum bence çok havalı bir kadın.
Bir de "zeki" ilave edelim de tam olsun bari!

Bu kadar pozitif özelliğin birleşmesi pek hayra alamet değil. Psikopat falan çıkmasın sonra dikkat edin!
Kezban olduğum için başlığı görünce, bütün kezbanlar gibi aklıma gelen ilk kişi kendimim. Değilmişim gibi ters köşe de yapabilirim. O da başka bir kezbanlık çeşidi. Yani her türlü tek ortak payda kezban olmam. Ühü.
görsel
Beyle mi
Tcmi de verseydin be allahsiz.
Türkiyede bulunmayan bir tür.
böyle biri vardı. tanıştık. sonra bi uyandım ananem kahvaltı hazır a oğlum, çok uyuyon diye uyandırdı.
adana'da olmayandır. sıradaki il !..
yanaklarindan tutup gozlerinin icine bakilarak "cok guzelsin" denilesi kadindir. bunu daha once kimseye yapmadim. sozlukte var midir ki acaba? yoksa sansima kusecegim sanirim.
%99,9 evlidir...
muhtemelen kapılmıştır öyle kızlar. kapılmayan kaldı mı ?
Yay Burcu gayıdır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar