bugün

Bir toplulukta sadece 1 kişinin verilen selamı alması yeterlidir. Diğer herkes almış sayılır. Öyle hep bir ağızdan şov yapmanın manası yok yani...

Bu göt verenin nezdinde bilmeyenler de bir şey öğrenmiş olsun bari.
shabbat shalom dense dört köşe olacak converso beyanı.
ben inanmıyorum ama as derim yani sıkıntı yok ama sabahın köründe herkes uyuklarken ortama girdiğinde selamün aleyküm diyen insanın ağzının ortasına çarpasım geliyor. insan bir günaydın der bu ne görgüsüzlük. ben merhaba dediğimde aleyküm selam diyen davarlardan bahsetmeyeceğim bile.
Bazen bıçaklanmaya/ölmeye sebep olabilir.

görsel
Bu kadar yıkık olmamak gerek aşın böyle şeyleri.
Hafif tabir ile kabalık, kabaca yobazlık olan eylem.
edit: yazım hatası.
Selam vermek sünnet selamını almak ise farzdır arkadaşlar. Teşekkürler...
arap ritüellerine karşı çıkan insan davranışıdır. haklı bir eylemdir.
Allahın selamının bile size verilmemesi gerektiğinin emaresi.
itten değersiz, böcekten şekilsiz olduğunuzun göstergesidir.

Tamam selama cevap verme zaten aklıselim kimse bunu kafaya takmaz senide insan yerine koymaz, sokaktaki köpek senden değerli hem kul katında hem Allah katında.
siz dayaktan da anlamazsınız.
hiç mi hiç yakışık almaz.
Arapça bilmeyen veya arapça konuşmak istemeyen (doğal olarak) insan davranışıdır.
Merhaba demeyi tercih eden, merhabanın da Arapçadan geldiğini bilmeyen şahıstır.
Sinir bozucu durum.

Birine Selam vermek sünnet, birisinin selamını almak farzdır. Müslümanım diyen insanın Allah'ın emrini yerine getirmemesi namaz kılmamakla eşdeğer olur.
Ha inancını bilemeyiz farklı bir dine mensup olabilir, tatlı su müslümanı olabilir.
Amma velakin aramızda asık suratlı, günaydın diyene bile cevap vermeyen tipler çoğaldı ki bu tarz kişileri yemin ederim boğup öldüresim geliyor.
Mal oğlu mal! At kafası! bütün güzel enerjimle sabah gelmişim güne güzel başlayım diye selam veriyosun almıyor, günaydın diyorsun cevap vermiyor. Böylelerini tecrit edip insanlıktan uzaklaştırmak istiyorum. Neyine lan senin Allah'ın selamı. Aslında cevabı da kendiniz söyleyeceksiniz. Yani kendi selamınızı kendiniz alın, cevap gelmezse "bana da günaydın" diyin ki utanırlar belki. Hoş o düşüncesiz toplumda var olan görgü kuralından bi haber dangoz utanır mı bilemem.

Sinirlendimmm!!!!!
Ancak bir malın yapacağı eylem.
vebaldir.
allahın selamı türkçe verilemiyor muymuş?
Bazen yaptığım eylem.
arap ritüellerine karşı gelen ve en doğrusunu yapan insan eylemidir. hayali bir varlığın selamını almak zorunda değil kimse.
bilerek yapılan ve yaparken insana zevk veren olgu.

selamün aleyküm diyorlar ve öylece kalıyorlar. karşılarındaki herkes müslüman olmak zorunda değil neticede.
Meraba canım.

Bu herifi de hic sevmem.
Gayet de mantıklı bir eylemdir. Arap ritüellerine karşı çıkma durumudur.
selam alıp vermeye mecbur olmamak.
mantıklı ve doğru bir eylem. arapça bilmiyorum ve söylediği şeye cevap vermek zorunda da değilim.

çok istiyorsanız:

(bkz: suudi arabistan vizesi)
zorunda olunmayabilir eyvallah ama bu bir ahlaktır. şimdi bi hristiyan gelip tanrının selamı bilmem nesi üzerinde olsun dese senin de olsun derim. ya da her ne diye selamlaşıyorlarsa. selam diyene selam, merhaba diyene merhaba. görüldü atmak ne? istediğine inan ummmmmrumda olmaz, ne diyosan karşılığını veririm. ama görüldü atmak her mânâda şeref yoksunluğudur. bu yazılı olmayan bi ahlak kuralıdır. uygulamıyorsan da senin saygısızlığın. karşındakinden bir şey eksilmez. içinden annene falan söver belki. o kadar.