bugün

(bkz: moron)
selam verilmeyecek komşuya sahiptir.
Uyuz olurum selam alıp vermeyen insanlara. Komşu isek bide üstelik. Yaşadığım muhitte mutlaka selamlaşırım. Mahallemde işyerimde hemen herkes bilir tanır. insanlarla Bir merhabamız Bir selamımız vardır. Hangi görüşten olduğu önemli değil. Yeter ki alenen hain olmasın. Bir allahın selamı, merhaba, günaydın, hayırlı işler, kolay gelsin, iyi akşamlar diyebilmek bu kadar mı zor ? Bu derece koptuk mu biz birbirimizden yahu ? insanız insan. Tamam belki haz etmediğin biri. Belki Ters. Olabilir. Samimi olmak zorunda da değilsin.

En azından bir merhaban olsun.
olmaz olsundur.
daracık apartman merdiveninde görmemiş gibi yapma çabalarına ne demeli?
Bildiğin odun modelidir. Evet.
komşuluk ilişkilerinin artık yerlerde süründüğü 2014 türkiyesinde bırakın selamı, bir günaydın veya iyi akşamlar demekten bile aciz, genellikle başı kapalı kadınların abdestini bozmamak uğruna başı çektikleri saygısız komşudur.

bir daha yüzüne bakılmayası, başı sıkışırsa yardımına koşulmayası insandır. çünkü aynılarını o da size yapacaktır. ne hallere düştük amk...
Sitemizde bolca mevcut olan komşu modelidir. Ulan behey salak hergün kapımın önünden geçiyorsun, ölümlü dünya bir gün işin düşer elbet.
bi de bunların 'selamun aleyküm' dediğinde 'merhaba' diyenleri vardır. hiç vermese daha iyidir * *.
söylemesi ayprtır maldır efendim sizi görünce yüzünü önüne eğer falan bide görmemezlilten gelir.
allah eşine sabır versin denecek komşudur.
ya küssünüzdür ya da kapı olmaya aday bir ağaçtır.tabi sizin ona karşı olan tavırlarınız da mühimdir, onun bir odun olduğunu düşünürken belki gerçek odunluğu siz yapıyorsunuzdur.
bir iceberg kadar soğuk ve ciddi komşudur. kaskatı kimliklidir, yüzünden umursamazlık fışkırtandır. kimseyle ilişki kurmaz. bu çekingenlik moduna daha yakındır ama sonuçta komşun bu, aktör değil lan niye soğuk nevalelik yapıyorsun? olmaması gerekenlerdir, sonuçta dünya bu. başın sıkıştığında hangi yüzle çıkacaksın karşısına insanların. o zamanda böyle kazuletlik yapabilecek misin?
verse de selamini almayacagim komsudur.

onu bunu gozetleyip dedikodu kazanlarini kaynatacaksa, ozel hayatiniza burnunu sokacaksa, surekli sikayet edip duracaksa, ne is yapiyorsun, nerede okuyorsun diye bik bik otecekse, vermesin selamini.
komsu selamiyla mi yasiyoruz sanki.
*
komşularını sevmiyor olabilir.

(bkz: hırsızın hiç mi suçu yok)
ben seninle aynı binada oturuyorum ya... allah benim belamı versin , modunda asabi bir hayat süren
gereksiz komşu modelidir.
(bkz: ben görüyorum türkiyede oluyo böyle şeyler)
alt komşumdur. bir de öğretmen olacaklar. cık cık hiç tasvip etmiyorum. bir selam verince kimsenin pipisi düşmez.
büyükşehirlerde ve daire sayısı oldukça fazla olan binalardaki "komşusuzluk" anlayışının getirdiği nahoş durum.
tamı tamına yedi sene böyle bir aileyle diyelim aynı binada oturduk ne bayram ne seyran,ne düğün ne ölüm kimseye görünmez öyle sessiz ve derinden ilerlerdiler öküzlük zor şey vesselam....
ayrıca benim apartmana girdiğimi görüp hızlıca asansöre binip kat tuşuna basan canidir. Geldiğimde asansörün kapısını kapanırken görmem ona ne mutluluk veriyor bilemem
bizim karşı komşunun kocası olacak öküzdür mesela. 23 yıldır aynı adreste oturuyorum, 23 yıldır kapı komşumuz olan hanım ve kızları gayet cana yakın insanlar olmasına rağmen, kocası olacak adam ilginç şekilde ne selam verir ne selam alır.
(bkz: memleketimden insan manzaraları)
(bkz: yaradılanı sev yaradandan ötürü)
müziğin sesini biraz açınca şikayete gelen komşudur o. siz selam verdiğinizde de yüzünde yalandan bir gülümseme ile hı hı der geçer tamam boynuma sarılmasını bende istemem ama karşılık olarak siz günaydın, merhaba dediğinizde o da desin değilmi hıhı ne ya.
bildiğin odundur işte, odun.
aferdersiniz kendini bir bok sanan komşu çeşididir.
böyle boynunu önüne eğip sizi görmezden gelen veya sizi fark eder etmez cebinden telefonu çıkartarak onunla ilgileniyormuş gibi yapan kaba insan tipidir. bir günaydın dediğinde veya iyi akşamlar dediğinde bir yerlerinden bir şeyler eksilecek zanneder.