bugün

seksin tabu olması, anaerkil düzenden, ataerkil Duzene gecisin bir sonucudur. sebep ise, bireyleri farklı amaçlar için kontrol altında tutmak gayesi için kullanılan dini, ahlaki, ananevi kurallardır.
dinlerde varolan ahiret inanci gereği, yaşanılan bu dünyada zevkler kısıtlanmıştır ki bir zevk bahçesi olarak tasvir edilen cenneti cekici yapabilmek için. bazı zevkler sadece cennette yaşanır, yasanmalıdır da der dinler. o Yüzden zevk verici olan zina ve sarhoşluk günahların buyugu sayılmıştır. cinsellik sadece üremek, neslin devamı için yasanmalidir dinlere göre. eğer uslu birer şirin olursanız, her yaşta, her renkte karşı cins vaadedilmistir cennette. hem de safi zevk için birlikte olmak üzre.

mesela, islâm öncesi türklerde kadınların geneli bekaretini at binerken kayberdermiş. çok daha sonraları bekaret, sevişilmis kadın göstergesi olmuştur.
http://resim.cokbilgi.com...zi/tabu-nasil-oynanir.jpg
uzatip kafa sikmenjn anlami yok.bazilari sonsuz neseye dalar bazilari sonsuz neseye.secim yapmak da mesele.
Bir şeye karşı tüketilmesine yeğdir.
seksin tabu olmasının nedenini ne ahlaka ne dine bağlıyorum. daha materyalist bir duruma bağlıyorum bunu. bunun tek nedeni devletsel olabilir. bu nedende, eğer birlikteliği serbest bırakırsalar üremenin önünü alamazlar. piç dolar yani ortalık. şimdi insanlar korunuyor diyebilir insanlar ancak eskiden bu durum böyle değildi. yani devlet otorite kurduktan sonra nüfus çok önemlidir. düşünsene her gün çocuk doğuyor, ama bu çocuğun babası belli değil. bu çocuğun ne olduğu, nasıl büyümesi gerektiği, nerde duracağı, ne yapacağı, tam bir kaos olur. yani bunu daha da ileriye götürürsek, bir sürü çocuk var ve kimin ne olduğu belli değil, bu devlet için korkunç olurdu. zaten dinin ve ahlakın temelini de devlete dayandırıyorum. bu yasalar zaten toplumsal yaşamı kontrol etmek için kurulmuştur. yani olay hiçte metafizik değildir, gayet materyalist bakarak sorunları anlayabiliyoruz.
Dinler sebebiyle meydana gelen, sosyal muhafazakar toplumlarda hala devam eden olay.

Ulan, saçtan tahrik olabileceğini düşündüğün bir mekanizmaya günümüz şartları için bunu ömrünün neredeyse yarısı yasaklıyorsun. He bir de ona kalırsa 15 yaşında evlendiriyor bizi.

Gerçi dinlerin gerzek kuralları olmasaydı da bunlar seksi tabu haline getirirdi. He o zevk alıyor ben almıyorum yasaklarım o zaman.
içler acısıdır.
Tabii olması gerekirken sapma yaşaması durumu.
Ülkemiz için evet. Hatta put bile denilebilir. Tapılan etrafında dönülen.
o zaman tabuları yıkarız.
Gecen Gine sevisiyorum;

görsel
zina diye bir terimin olmasından dolayı daha çok müslüman nüfuslu ülkelerde olur bu tabu genelde tecavüz, cinsel taciz, sarkıntılık buralardan çıkar (bkz: türkiye) (bkz: suudi arabistan) (bkz: suriye)