bugün

istanbul'da bir semt.
Eski adı safra'dır daha sonra evrim geçirerek sefa olmuştur son olarak mutasyona uğrayıp Sefaköy adını almıştır.
istanbulda küçükçekmece ilçesine bağlı bi semt ancak ilçeyle ilgili tüm resmi kurumlar ilçe merkezi yerine bu yerleşim yerindedir.
KAÇ DEFA DAHA BOMBA patlatılacağını merak ettiğim semt. daha geçen ay bir kaç bomba patladı bir kişi öldü bir sürü kişi yaralandı. gün itibarıyla iki bomba daha patlamıştır. *
Uçakların ve E 5 den geçen araçların gürültüsünden rahat uyunamayan yer.
döner ayran 1 lira denilince akla gelen semt. halkalı caddesi'ndeki tüm dönercilerde istisnasız aynı fiyattan satış yapılmaktadır. gerçi bir aralar dükkanın teki 95 kuruşa indirmişti ama malum krizden dolayı şimdi 1 liradır sanırım.
küçükçekmece'ye bağlı 17 senedir oturduğum semtimdir. çok severim. dersane çıkışı döner ayran yiyip,armoni park'a gidilmesi gerekir.
(bkz: armoni park outlet center)
büyüdüğüm semttir. istanbul'un küçükçekmece ilçesindedir. bağlar caddesi ve civarı bakkal+internet kafe cennetiydi -ki muhtemelen hala öyledir. halkalı caddesi bir avm gibiydi o zamanlar benim için. halkalı caddesi'nden anafen'e geçilen sokakta gizemli bir oto yıkamacı ve oto yıkamacıda bir antika -aslında hurda ama gizemli olduğu için antika- diyebileceğimiz bir araba vardı bir ortaokul öğrencisinin her geçişte merak dolu gözlerle süzdüğü.
çocukluğumdan hatırladığım ismar vardı halkalı caddesi'nden e5'e geçerken sağda kalan, daha sonra contour oldu. galiba sonra yine ismar olmuştu(?). biz taşınırken de kiler vardı orada ama daha sonra ki ziyaretlerimde istanbul arel üniversitesi olduğunu gördüm.
tam bu bahsi geçen noktanın yanında da özel ilke okulları vardı uzun yıllar boyunca. biz taşındıktan sonra orası da özel burç iletişim meslek lisesi olmuş.
işte tam o okulun karşısında da efendim mustafa kemalpaşa ilköğretim okulu vardı hey gidi günler.
imdi bu yazıyı okuyan her kişinin şu an aklına takılan o soruyu duyar gibiyim.
merak ettiğiniz soru: bahsi geçen mustafa kemalpaşa ilköğretim okulu'nun 2005 oks'de birincisi kimdi?
cevap: tam isabet
istanbul'un Küçükçekmece ilçesinin bir semtidir.
tavuk döner + ayran = 1tl denkleminin karşınıza en çok çıktığı yer. ayrıca nefret ettiğim. armoni park olmasa zaten çöpe at daha iyi.
Uzak bir semt.
lise'yi mecburen okuduğum semt. *
istanbul'un en kötü semtlerinden birisi.
paranızla rezil olduğunuz yer. taksi bulamadık efendim geçenlerde. olmaz ki yani.
küçükçekmece'nin en işlek yeridir. belediye, kaymakamlık ve emniyet müdürlüğü burada bulunur.
hayatım boyunca hiç gitmediğim, görmediğim ve sevdiğim tripli ve sorunlu kızın yaşamakta olduğu semt.
Sosyetenin uğrak mekanı, armonipark gibi nezih bir ortamı da içinde barındıran güzide semt. Bir de Yunanistan'a gelmeden hemen sağda.
arel üniversitesi ve armonipark yüzünden halkalı'daki apaçilerin göç ettiği semt.
hayatımı hala geçirmekte olduğum boktan semt, apaci, serseri ne ararsan vardır. liseleri boktandır, gezilecek bir yeri yoktur armoni park etrafı kanaryadan gelen apacilerce doludur, her sokak basında karıya kıza bakan adamlardan vardır, en kalabalık yerleri halkalı caddesi, bağlar caddesi ve armoni park cevresidir.

bide bi üniversitecik vardır bu semtte.
serseriyisyle meşhur olan istanbul semti. okul çıkışında bekleyen mi ararsın durduk yere önünü kesen mi ararsın hepsi burda. bi de yol kenarında otlayan at sayısı epeyce fazladır.
bir hafta sonra ayrılıp terk edeceğim yıllardır yaşadığım semt. ulaşım yönünden kolaydır tek otobüsle kadıköye, bakırköye vs. gidebilirsin. yeni açılan avm * benim gibi birçok gence iş imkanı sundu, küçük esnafı etkiler dediler ama etkilemedi zira nüfus durmadan artıyor. etrafta çokça apaçi ve mahalle delikanlısı ayağına yatan kırkayaklardan görebilirsiniz. çevre olarak muhafazakar bir çevreye sahiptir. benim içinse doğduğum, çocukluğumun geçtiği her köşesinde anılar bıraktığım bir semt. bir yıl önce çok pis kötüleyebilirdim ama şimdi buradan bile ayrılmak zor geliyor vay anasını sayın seyirciler.
arabayı durdurup sokak ortasında milletin gözü önünde evire çevire adam dövenlerin olduğu ve yine aynı adamların polise naber abi deyip arabaya binip devam ettiği semt. amınakoyim ben öyle yerin. evet.
sakinlerinin e-5 kenarındaki üstgeçitten atatürk havaalanına inen uçakları seyrettiği semttir.
tam olarak türkiye gibi biryer, doğu ile batı arasında bir sıkışmış kalmışlık var sanki bu semtte. bakıyorsun bir gazi-esenler kadar doğulu değil lakin bir florya, bir yeşilköyde değil. tabi arada kalmışlık derken doğuya daha yakın olduğunu belirtmekte fayda var. insanların tipinden, davranışlarından, mekanlarına kadar herşeyiyle bu böyle. çelişkili bir yer tam çözemedim.