bugün

HASiP Dinçsoy ilköğretim Okulu Din Kültürü Öğretmeni olan yalnız 8'nci sınıf öğrencilerini Fethullah Gülen'ın 'insanlığın iftihar Tablosu - Sonsuz Nur 1-2-3' isimli kitaplarını okumalarını zorunlu tutan insan. haber şöyle devam etmekte:

HASiP Dinçsoy ilköğretim Okulu Din Kültürü Öğretmeni Sedat Çelebi, 8'nci sınıf öğrencilerini Fethullah Gülen'ın 'insanlığın iftihar Tablosu - Sonsuz Nur 1-2-3' isimli kitaplarını okumalarını zorunlu tuttu. M.A. adlı öğrenci sınıfta kalma korkusuyla, kitapları aldığını belirterek 'Öğretmenimiz Fethullan Gülen'in kitaplarını okumamızı istedi ve okuyanlara 5 vereceğini söyledi. Ben de aldım' dedi. Öğretmen Sedat Çelebi ise kendisini şöyle savundu: 'Okul yan gelip yatma yeri değil. Kırtasiyelerde 30 YTL.'ye satılan üç ciltlik kitabı toptan 15 - 20 YTL'ye onlar için alacağımı söyledim. Her öğrencinin bu kitabı okuması gerekiyor. Dinimizi en iyi anlatan kitap bu.' Esenler ilçe Milli Eğitim Müdürü ilyas Tekin ise, konu hakkında soruşturma başlatacaklarını belirterek şunları söyledi: 'Kitabın üzerinde Talim Terbiye Kurulu yazısı yoksa öğrencilere önerilemez. Veliler şikayet etsin, açığa bile alabiliriz.'

yalnız altındaki yorumlar akşam gazetesini birazcık* düşürür* niteliğinde.

gizem 10.05.07 20:53
hoca ne yapmışsa iyi yapmıştır.sizede söz söylemek düşmez. hoca kendisinin ne yaptığını bilir. sedat hocam sizi çok seviyorum.

baran 30.03.07 22:24
hayır böyle bir şey yok bunu duyunca çok üzüldüm.ben bu okulun öğrencisiyim.ve böyle bir şeyin olmadığın bütün sitelerde söyler ve bunun düzeltilmesini arz ederim.
20.02.07 22:29
bende bu okuldan mezunum ve benim dönemimdede bu kitabın tavsiye edilmesi söz konusuydu ancak bu yalnızca bir tavsiyeden ibaretti öğrencileri tarafından sevilen sayılan bir öğretmenin bir kitabı ( herhangi bir kitap olabilir hiç öenmli değil)önermesiyle onu zorunlu tutması arasındaki nüans anlaşılmalı ve bir öğretmen bu şekilde itham edilmemeli diye düşünüyorum

ezgi uzunhan 20.01.07 16:14
bende hasip dinçsoy ilkögretim okulu 8 sınıf ögrencisiyim nedense bu yorumu sadice işine geldigi gibi yorumlayan tek ögrenci ben de dahil bütün okul bunun yalan oldugunu biliyoruz eger ki bizim okulumuz seviyesizlerin ögretmen oldugu bir yer olsaydı okulumuz hiç bir zaman örnek gösterilmezdi bu yalanı söyleyenlere sadice Allah'tan korkmalaını söylüyorum.

muhammet 14.10.06 13:52
bu haberi yapana ALLAH akıl fikir versin

enes 14.10.06 13:49
bu haber yalandır Hasip Dinçsoy i.ö.o. her zaman örnek okuldur.

gül 12.10.06 20:22
bence sedat çelebi iyi bir hoca ayrıca bir kitap önerdiyse bunun hiçbir kötü tarafı yok zaten böyle bir haberi yayınlayan (pislikler) okulu lekelemek ve dinsiz insanlardır keşke diğer hocalar da bunun gibi güzel şeyler önerse ayrıca bu haber YALAN ÇÜNKÜ HOCA HiÇiBiR ZAMNN SINIFTA BIRAKACAĞINI SÖYLEMEDi böyle yalan haber yayınlayanlara yazıklar olsun.

linkler : http://www.haber10.com/haber/44767/ ve http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=54189,3

not: yorumlar haber10 sitesinden alınmıştır.