bugün

sabah vaktinde kılınan namazda gelen istektir. (bkz: imtihan)
namaz iklimine tam olarak girilemediğinin göstergesi olan bir durumdur. ancak doğal bir durumdur günlük işlerden sıyrılıp da gerçek manada bir secde yapma fırsatınız olduysa çok şanslı sayılırsınız.
bir gün sabah namazında beni uyuyabırakacak olan istek.
secdeyi tam manası ile idrak edememiş ve secdeyi akrobatik bir hareket olarak gören bünyelere gelen istektir. aslında bu istek o bünyelerde süreklidir. ara ara dışa vurur.
(bkz: işte dokuzuncu rekatta falandım sonrasını hatırlamıyorum)
(bkz: bu ne yav)
Cübbeli Ahmet amcamızın en çok kızdığı durum.Sövme derecesine bile getirdi gözlerimle gördüm ayol!
tesbih namazlarında olacak durum.
sabah namazının getirileridir. (bkz: büyük ihtamalle) (bkz: ben bilmiyorum)
doğru bir işle meşgul olduğunuzun belirtisidir, zira faydali işler* insanin nefsine ağır gelir, doğrudur.
karşı konulmadığı vakit, hurilerin geri alınmasına sebep olablir.
rivayetlere göre şeytanın bir oyunudur.
duayla başlayıp horlamaya bitecek eylem.
cemaatle saf halindeyken gerçekleştirildiginde , ilerleyen zamanlarda domino etkisi yapabilecek durumdur.
sahuru erken yapıp arada uyuyup sonra sabah namaz vaktinde kalkınca ister istemez başa gelen hadise. (bkz: allah affetsin)
denildiği üzere ramazan akşamlarındaki teravihlerde çok rastlanır sanırım. bir de safların sıklaştırılmasından yararlanıp yandaki amcaların omzuna başınızı yaslayabilirsiniz. en azından dua daha uzun sürüyor ehe.
islamından özündeki teslimiyet huzurundan kaynaklanmaktadır.
teravih namazlarında sıkça rastlanan durum.*
zaten yemeği de yeni yemiş oluyorsunuz, bir ağırlık çöküyor tabii...
yaratıcı'ya en yakın olunduğu anda oluşan bir istek. (bkz: secde)
sağlam bir iftar yemeğinden sonra kılınan teravih namazlarında en sık rastlanılan durumdur.
karşılandığı takdirde rüyada cennetin görülebileceği istek.
yatsıyı kılmayı gecenin ilerleyen saatlerine bırakmış, yahut sabah namazına uykusuz bir halde uyanmış kişilerde oldukça sık görülen olay.
caminin verdiği huzurdan ve mesai saatleri arasında gidilen cuma namazı esnasında yorgunlukla birlikte, alnın halıya değdiği an hoca tekrar kalkmak için allahüekber dese bile bir süre kalkamama durumu gerçekleşir. o an gözler kapanır ve böyle saniyelikte olsa uyumaya yeltenilir.

sabahları annenin uykudan kaldırdığı esnada anne beş dakika daha ya dercesine, hocaya da seslenmek istiyor insan.

- allahüekber
+ hoca beş dakika daha yaa..