bugün

vaka sayılarını açıklamıyor 5 ayı geçti.
2022 yılı bütçesi 116.037.461.000 tl olarak belirlenmiş kurum.
uzman ve ehil olmayan kişilerin sağlık tavsiyesinde bulunmasını yasaklaması gerekiyor. Psikolojimiz bozuluyor internette gezinirken herkes yalan yanlış konuşuyor sağlık gibi en önemli bir konuyla ilgili.
görsel
Hastalar olmasa güzel işliyor aslında.
yalnızca 1 hafta icerisinde covid-19 sebebiyle ölen 3 tanıdığımın da ölüm nedenini "doğal ölüm" olarak yazan güvenilmez kurum.

bakın, şu coşmuş dediğimiz rakamlar bile gizlenen rakamlar.

yine son 1 hafta içerisinde yakın arkadaşlarım arasında 2 kişiye daha virüs bulaştı.

insanların canı tehlikede, hala gerçekleri saklamanın amacı nedir anlayamıyorum.

bakanın istifa etmesi gerekli, üçkağıtçılarla yalakalarla yürümez sağlık sistemi.
bip uygulamasında * hizmet vermeye başlamış kurum.
Özel hastaneleri pandemi hastanesi ilan ettik diye şov yapmışlardı. Buyrun;

https://amp.artigercek.co...-hastalara-ucuk-faturalar

Yapılan açıklama resmen insanlarla dalga geçmektir.
bundan 4 gün önce 20 aylık kızımı 'aile hekimi' denilen menopoz teyzeye götürdük, dedik ki çocuk huzursuz, öksürüğü var, arada ateşi yükseliyor. yaptı muayeneyi ve boğazları epey iltihaplı diyerekten bir antibiyotik ve prebiyotik yazdı. prebiyotik zaten evde hali hazırda olduğundan antibiyotiği aldım, verdik çocuğa şu zamana kadar, pek bir iyileşme göstermedi. aile hekimiyle olmayacak bu iş, hadi hastaneye gidelim dedik. velhasıl 'bursa şevket yılmaz eğitim ve araştırma hastanesi'nin çocuk bölümüne götürdüm. ankattık olanı biteni ve çocuğun ishalinin çoğaldığını anlattık doktor beye. yazdı bir reçete, bir tane antibiyotik, bir tane vitamin, bir tane de probiyotik karaladı tekrardan. eyvallah dedik çıktık hastaneden ve eczanenin yolunu tuttuk.

görsel

eczacı- abi bu antibiyotiği yazan hekim pratisyen hekim olduğundan devlet bunu karşılamıyor.

ben- doğrudur dostum ama o hekimi oraya neden koydular o zaman? neyse yapacak bir şey yok, düğün bitti artık.

ve vitamin ile prebiyotiği zaten devletimzin karşılamadığını çok iyi bilen ben kızdım doğal olarak.

kardeşim; bana ve aile bireylerime sağlık hizmeti vereceğinizi iddia edip benden tomarla "ssk pirimi" alıyorsunuz, hemde benim isteyip istemediğimi sormadan. sonra yok muayene parası, yok ameliyat parası, yok ilaç parası. sözüm ona sosyal devletin sigortalı çalışanıyım. yukarıda gördüğünüz 3 kutu ilaç için verdiğim 87.5 lira beni batırmayacak ama sizi de doyurmayacak. ayıp. hele bir de sağlık hizmetlerinde çok ilerleme kaydettik derken bu tablo sizi utandırmıyorsa vicdanınızı sorgulayın.

görsel
2019 bütçesi 48 milyar 335 milyon 381 bin lira olan bakanlık.
Koruyucu ve tedavi edici hekimlik hizmetlerini düzenlemek, sosyal yardım çalışmalarını yürütmek, serbest hekimlik ve eczacılık faaliyetini denetlemek amacıyla kurulan Sıhhat ve ictimai Muavenet Vekaleti adı altında 1920'de kuruldu. 1945'te Anayasa terimlerinin Türkçeleştirme sırasında, adı Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı olarak değiştirildi.
10 adet mobil uygulaması olan bakanlık.
*sağlık bakanlığı
*sağlık bakanlığı ebys
*mhrs
*e-nabız
*aşı takip sistemi
*diş fırçalama
*belge takip
*engelsiz sesli kitap
*sporcu sağlığı.
sevdim seni bir kere başkasını sevemem şarkısı çalan zorunlu reklamları güzel olmuş gerçekten. önce sevdiğin birini kaybetmenin ne kadar ağır geleceği sonra da sevdiğinle kavuşmanın ne kadar güzel olduğu vurgulanıyor.
bir hastane için yaptığım şikayete buldukları mükemmel çözümü direkt ilçe sağlık müdürü aracılığıyla ileten kurum. mükemmel çözüm de şu: kafanıza takmayın!?
az önce tv'de engelli vatandaşları rahat oy kullanabilmeleri için oy verecekleri yere götürmeyi taahüd eden bir reklamını seyrettiğim bakanlık. bu ne samimiyetsizlik, bu nasıl bir fırsatçılık. utanmadan engelli insanları hatırlamış gibi yaparak oy devşirmeye çalışıyorlar. artık bu adamların yaptıklarına kelimeler kifayetsiz kalıyor. pes diyorum pes.

hayır yap tamam amacın gerçekten iyilik etmekse ama bağır çağır yapılınca buram buram samimiyetsizlik kokuyor.
--spoiler--
Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı kozmetik ve tıbbi cihaz denetimlerinde 2 bin 532 ürünün, 1505’inin mevzuata aykırı olduğu tespit edildi.
Hürriyet Gazetesi’nden Meltem Özgenç’in haberine göre; ürünlerin arasında maske, masaj kremi, masaj sütü, pembe renkli sabun, zeytinyağlı yeşil sabun, meyveli krem, salyangoz özlü krem, gül suyu, ameliyathane lambası da yer aldı.
Türkiye ilaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TiTCK), bu yılın ilk 9 ayında yaptığı denetim sonuçlarını açıkladı. Buna göre ilk 9 aylık dönemde 707 kozmetik ürün denetlendi. Bu ürünlerin sadece 132'si düzenlemeye uygun çıktı. Ürünlerin 407'sinin teknik düzenlemeye aykırı olduğu, 168'inin güvensiz olduğu belirlendi. Tespit edilen 168 güvensiz ürünün 156'sının sahte/kaçak/taklit ürün olduğu saptandı.
Teknik düzenlemeye aykırılık gerekçesiyle firmalara ve satıcılara 632 bin 175 lira idari para cezası uygulandı. Bakanlık, kozmetiklerin yanı sıra hastanelerde kullanılan birçok tıbbi cihazı da denetledi. 2016 yılının ilk 9 aylık sürecinde, bin 825 ürüne denetim yapıldı. Bu ürünlerden 930'u uygunsuz, 92'si güvensiz çıktı. Bu ürünleri üreten ve satan firmalara, 1 milyon 519 bin 835 lira para cezası uygulandı. Güvensiz ürünlerin çoğuna mevzuata aykırılık gerekçesiyle işlem yapıldı. Bu ürünler arasında ameliyathane lambası, oksijen cihazı, ultrason jeli, diş dolgu materyalleri, diş protezleri, soğuk terapi jelleri bulunuyor.
--spoiler--
2017 bütçesi 5.7 milyar liradır.
fetö soruşturması kapsamında açığa alınan 436 kişinin bugün görevine iade edildiğini açıklayan bakanlık.

Sağlık Bakanlığından 7 bin 655 personel ihraç edildi'
https://www.memurlar.net/...ersonel-ihrac-edildi.html
Sağlık Bakanlığı ambulans alımı için 4 yılda 145 milyon lira ödedi. Bakım ve onarıma ise 60 milyon lira harcandı.
--spoiler--

Sağlık Bakanlığı'nın, ambulans alım maliyetine ilişkin rakamlar açıklandı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, CHP istanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Sağlık
Bakanlığı'nın ambulans alımlarıyla ilgili soru önergesini yanıtladı. Ağbal'ın verdiği bilgiye göre bakanlık, son 4 yılda ambulanslara 145 milyon lira ödedi.
PAHALIYA PATLADI
Bakan Ağbal'ın verdiği bilgiye göre ambulans alımına harcanan para ise son 4 yılda şöyle: 2012 yılında 25.8 milyon TL, 2013 yılında 36.9 milyon TL, 2014 yılında 38.6 milyon TL, 2015 yılında 43.2 milyon TL. Ambulansların bakım ve onarımı da Sağlık Bakanlığı'na pahalıya patladı. Son 4 yılda ambulans bakım ve onarımına 59.5 milyon lira harcandı. Ambulans bakım ve onarımına ilişkin olarak, 2012 yılında 9.3 milyon TL, 2013 yılında 16.4 milyon TL, 2014 yılında 11.6 milyon TL, 2015 yılında 21.8 milyon TL harcama yapıldığı bildirildi.
--spoiler--
(bkz: aktarlarda satılan 38 ürüne yasak gelmesi)
Bir solluk bakanlığı değildir.
15 bin sağlıkcı alacak kurum.
Sağlık hizmetlerinden sorumlu bakanlık.
GATA ile askeri hastanelerin bağlandığı bakanlıktır.

http://www.gercekgundem.c...aneler-bakanliga-baglandi
Sigortali hastaya sigortasiz hasta gibi geçiren ticaret kurumu. Ozel muayeneden biraz daha az ucret aliyor, ne skime yaradi benim sigortali olmam.

Bakin ozel hastane muayene ucretlerini her sene en az %100 artiriyorlar. Caktirmadan gecirmeye devam.
güncel Önemli Başlıklar