bugün

uykuda ya da uyanıkken bilinç dışı olarak konuşmak.
yanında uyuyanı uyandırıp, alakasız şeyler anlatıp hiçbir şey olmamış gibi uyumaya devam etmek.
ateşin eşlik ettiği hastalıklarda sıkça rastlanan eylem. *
*

- "tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye. yahu bu millet istedikten sonra laiklik tabii elden gidecek. sonra nedir bu lâiklik allah aşkına? bu ne menem şey? çıkıyor içişleri bakanı, devlet dine karışır diyor. eee.. gerisini niye söylemiyorsun? din devlete karışır demiyorsun."

- "lâik ve müslüman olunmaz. ya müslüman olacaksın ya laik."

- "ben müslümanım diyenin tekrar yanıma gelip bir de aynı zamanda lâikim demesi mümkün değil. niye? çünkü müslümanın yaratıcısı allah, kesin hâkimiyet sahibidir. egemenlik kayıtsız şartsız milletindir lâfı koskoca bir yalan. egemenlik kayıtsız şartsız allah'ındır."

- "kaptıkaçtı maptıkaçtı *, anayasayı hazırlıyorlar, adamlar ayık kafayla hazırlamıyorlar bunu; sonra iki senede deliniyor."

- "yahu bu milletin bütünlüğü ne mutlu türk'üm diyene ifadesiyle sağlanır mı? osmanlı otuzu aşkın etnik grubu ümmet düşüncesiyle birarada tuttu."

- "terörü cudi dağlarında arıyorlar; terör meclis'in içinde. orada halledilmeli."

- "doğumevlerinde yalnız kadın doktorlar çalışacak. öğretmenlikte yetişmiş başörtülü kızlarımız var; şimdi işe alınmayan bu başörtülü kızlarımız anaokullarında yavrularımızı yetiştirecek."

- "türkiye cezayir olur mu diye soruyorlar. biz hazmettire hazmettire geliyoruz. allah'ın izniyle. şimdi artık millet yalnız aktörleri değil, senaryoyu da değiştirmeye talip. bu çalışmalarımız, senaryoyu değiştirme çalışmalarıdır. biz onun için geliyoruz. bu düzenin koruyucusu olamayız; bu mümkün değil. bu hukuku hazırlayanlar, bu düzenin kaldırılmasının maşası olacaklar."

- "bir buçuk milyar nüfuslu islam âlemi, müslüman-türk milletinin ayağa kalkmasını bekliyor. ayağa kalkacağız. ışıkları göründü, allah'ın izniyle kıyam başlayacak."
bilinç dışı aynı sözleri ardarda söylemek.Bu bir durum, bir soru yada bir kişi olabilir.
bir de sayıkladıktan sonra şarkı söyleyeni vardır.
örnek:babam:
+ kızım, kızım aç onu o kalsın aaa hadi... veee ağrı dağın eteğindöööö leyleyley
ve benden kahkaha. babam aynı zamanda elinde mendil varmış gibi elini sallamaktadır... *
ateşli iken uyumanın yaşatacağı eylem.
annenizin sizden hesap sormasına neden olabilicek durumdur.ki şöyle:

sabah uyanmışımdır.anne deep bule:sen kimi kırdın da özür diliyosun?
deep blue: hönk!?!nasıl yani anne?
adp: kimi kırdın o derece de rüyanda bile özür diliyosun?
dp:öle bişey mi yaptım ki?:s aman anne rüya işte hatırlamıyorum hem sen beni bilmez misin melek gbiyim kimseyi kıramam. *
adp:aaa nasıl da unuttum canım yavrum hadi ordan melekmiş.