bugün

Ögrenci oldugum senelerde yaparak anneme yutturmuşlugum vardır vay be anılarım canlandı bir an.
Genelde kitap okumaya üşenen sırf birisinin zoruyla ya da okuması gerektiği için okuyan insan modelidir. Benim yanımda yapılınca bir güzel laf sayarım. (bkz: saygısızlık)Yapmayın. Yaptırtmayın!
Olacaklar artık kestirilebiliyordur.
Zıplaya zıplaya yürümekten farkı olmayan anlamsız eylem.
hızlı okuma tekniği falan değil. okumadan geçiliyor bi kere. mantık hatası yani.

atladığınız yerde olmadık bir detay, kitabın sonunda "eee hiç bir şey anlamadım ben bu sondan" demenize neden olabilir.
kaldı ki bu atlama zıplama olayını akademik kitaplarda kesinlikle denemeyiniz.
istikamet kitaplar!!
bunu başarabilmek için, kaldırımda bir taşa basıp diğerine basmadan, sekerek yürüme tekniğinde usta olmak gerekir.
Cidden öyle okunan kitaptan bir şey anlatabilir mi emin değilim. Sonuçta atladığım sayfada neyi kaçırdığını bilmiyorsun.
sıkıldığım kitaplarda yapıyorum ben ne yalan söyleyim. *
Kitap okumak değil kitaba göz gezdirmektir.
sayfa atlamaktan ziyade aynı sayfa içindeki bağlaştırıcı, gereksiz bir yığın söz dizilerini yok sayarak gözden ve zamandan tasarruf edilebilir. kitap okuma alışkanlığı ve tecrübesi olan kişiler bu külfetli söz dizilerini kolayca tespit edebilir.
Savaşı yarıda bıraktım yarım bıraktığım nadirdir ama bunda çok detay var.
sayfa atlamakta özgürsün. ve özgürlüğün atladığın sayfa kadar.
Bilimsel içerikli kitaplarda boş/gereksiz yahut sıkıcı görülen yerleri atlamak son derece olağandır lakin olay örgüsüne dayalı kitaplarda mümkün değildir.
önünüze bakmadan yürümeye benzeyendir. karşınızdan neyin ya da kimin geldiğini bilemezsiniz.