bugün

Yok abi yok, benim mallığım belli ki ama bilmiyorum aynı kaderi paylaşan var mı? John dışında hiçbir kimse kafamda ne amaçla orada canlanmıyor. John'un neden bunları yaptığı da muallakta. "Hamile karısının çocuğunu kapıya sıkıştırıp düşürüyorlar, ondan darlanıyor galiba" fikrinden öteye gidemiyorum. Flashback'lerde ne anlatıyor, kim kimi neden öldürüyor, herif ölünce mevzu neden devam ediyor. Diğer pislik yapanlar, pislik yaptıklarına "akıllı olun, akıllı olmadığınızda bak bu oluyor" mesajı veriyor ama örnek; Braveheart'taki iskoç kral yavrusu Angus Macfadyen'ın mesela Saw serisindeki rolü neydi? Kaçıncıdaydı o zaten hepten muallak. Bir de üstüne üstlük, bazı filmlerdeki kurbanlar diğer filmlerdeki kurbanlarla alakalı falan, o durumlar da hepten bitiriyor beni artık. Hepsini izledim ama bir bok anlamıyorum. Neden bu başlığı açtım, onu da bilmiyorum. Bir seriye başladığımda çıkan her filmi izliyorum o seriden, öyle de hastalığım var. Yenisi çıksa onu da izleyeceğim ama kafam karışık be sözlük. Hepsini de tekrar sağlam kafayla izleyemem, ne olur bitsin şu seriler artık. Beğenmediğimden değil ama yoruyor beynimi. Aha bak gene veriyor televizyon, mal gibi izliyorum.
Son bölümlerde herifle kadın, galiba John'un fikirlerini beğenip yaşamlarında şiar edinmiş kimseler.
hiçbir filmini izlememişimdir. nedenini de arkadaş güzel bir şekilde açıkldı.
anlaşılması gereken mesele değildir zaten, adamlar kanlı bıçaklı, parçalamalı sahnelerden izleyici topluyorlar mesele bu.
john insanlara yada kurbanlarına yaşamanın değerini öğretiyordu.
Ben Vanilla Sky'i bile müthiş anlamıştım. Saw, özgüvenimi sarstı.
Evet, hayırlı olsun, her ne kadar 3D olanı final olarak lanse edilse de bir tane daha çekilmesi yönünde planlar yapılmaya başlanmış. Saw 8 galiba. Ya da adı ne olursa; belki Saw-iyet olur, Ruslar kaçmaya çalışır depolardan anahtar sıçarak.
Adalet sistemi ve insanların ölümle yüzleşene dek hayatının kıymetini anlamaması üzerine kurgulanmıştır .

en kanlı hayat sınavıdır , john kendi felsefesini geliştirmiş ve kendi yöntemleri ile hayat bilgisi dersi vermesidir . her bölümde bir mürdi türemiş ve john ölmedi kalbimizde yaşıyor diyerek kesip biçmeleri kabak tadı vermiştir . lakin şaşıtıcı sonları hala iyidir , ters köşeye topu güzel bırakıyorlar .
anlaşılamaz çünkü özellikle 2.sinden sonra karakterler birbirine girmiş iyiler kötü, polisler psikopat en sonu cümle alem katil olmuştur. tüm bunlar bir geriden bir günümüzden anlatıldığı ve film sürekli bir karanlık içinde ilerlediği için bir süre sonra insanda şimdi bu kimdi? ne oluyor burada? hissi yaratıp kabak tadı vermiştir.
saykopat bir bireyin hayatından enstantanelerdir. kerli ferli bir adamın abidik gubidik işlerle icabet etmesiyle gelişen olaylar silsilesinden başka bir şey değil, kafa yormamak gerekir neticede hiçbir sike değmez. (bkz: hayat ne garip zincirler keskin aletler falan)
Çok kimsenin buluştuğu ortak payda ise; "ilki güzeldi abi"
zaten gölgemden korkacak durumdayım. Hiç anaaa yeni filmi çıkmış açıp izleyeyim demedim. işkenceli falan bir film diye aklımda. Adaleti de kendi başına haksızlık gelince sağlama kararı veren bir abi var. Kusura bakma 7 film mi ne geçti bak kahraman sıfatına erişemedin. Çünkü kahramanlık senin başına gelmeden önce insanların hakkını savunmayı gerektirir. Adalete gelince böyle dağıtılamaz bayım diyesım geliyor.

Büdüt: umarım filmin konusunu doğru anlamışımdır. Yoksa büyük ayıp ettim entry ile.
hiç acımadan insanların hayatlarını karartan insanlara, kendilerinden fedakarlık ederek te olsa hayatlarını karartmama şansı vermek.

meselenin özü şu " siz acı da olsa son bir şans bile vermediniz, ben sizden daha merhametliyim. kendinizden ödün vererekte olsa bir ihtimal kurtulabilirsiniz"

şunu unutma " yaşa yada öl , karar senin" seçimini yap. sen bu seçim şansını bile vermeyen biriydin.
başlık açılırken kastedilen aslında buydu; #13860005

Yoksa elbette, insan hayatına verilen önem, daha da doğrusu insanın kendi hayatına verdiği önem. Son bir şans verebilme. Fedakarlık, şu bu... Bunlardan yana sıkıntı yok. Gel gör ki, ikincisinden sonra çok karıştı be habibi.