saw serisindeki meseleyi bir türlü anlamamak

Yok abi yok, benim mallığım belli ki ama bilmiyorum aynı kaderi paylaşan var mı? John dışında hiçbir kimse kafamda ne amaçla orada canlanmıyor. John'un neden bunları yaptığı da muallakta. "Hamile karısının çocuğunu kapıya sıkıştırıp düşürüyorlar, ondan darlanıyor galiba" fikrinden öteye gidemiyorum. Flashback'lerde ne anlatıyor, kim kimi neden öldürüyor, herif ölünce mevzu neden devam ediyor. Diğer pislik yapanlar, pislik yaptıklarına "akıllı olun, akıllı olmadığınızda bak bu oluyor" mesajı veriyor ama örnek; Braveheart'taki iskoç kral yavrusu Angus Macfadyen'ın mesela Saw serisindeki rolü neydi? Kaçıncıdaydı o zaten hepten muallak. Bir de üstüne üstlük, bazı filmlerdeki kurbanlar diğer filmlerdeki kurbanlarla alakalı falan, o durumlar da hepten bitiriyor beni artık. Hepsini izledim ama bir bok anlamıyorum. Neden bu başlığı açtım, onu da bilmiyorum. Bir seriye başladığımda çıkan her filmi izliyorum o seriden, öyle de hastalığım var. Yenisi çıksa onu da izleyeceğim ama kafam karışık be sözlük. Hepsini de tekrar sağlam kafayla izleyemem, ne olur bitsin şu seriler artık. Beğenmediğimden değil ama yoruyor beynimi. Aha bak gene veriyor televizyon, mal gibi izliyorum.