bugün

(bkz: keriz matı)
satranc oyununda teknik olarak ikinci hamleyi yapamadan yenilmek, mümkün degildir.
insanda derin bir acıma duygusu hissetiren,bir daha o kişiyle oynamayacağına içinden söz verdiren insan evladı.
"nasıl yahu" diye sorarlar insana.

-hımmm, ben şu piyonu oynayayım.
+şah, mat.
-höh amk. nası oluyor lan?!
+mat, şah.
-kes amk. anladık yendin.
daha oyun başında hile yapan ve dolayısıyla hükmen yenilen denyodur. diğer türlü zaten imkansız.
büyük ihtimalle orda beyin kanaması geçirmiş ve oyunu tamamlamadığı için yenilmiş damgası yemiştir.
kandırılıyordur.
en kısa sürede mat yapma taktiği ''aptal matı''dır onun içinde en az 2 hamle yapması gerekir beyaz ise 3 hamle yapması gerekir yani mümkün değil.
Teknik olarak böyle birşey olamaz ..............
-hadi başlasana abi.
+tamam abi başlıyorum..hmm..ne oynasam ne oynasam??..aha buldum! şah mat!
-hassktr be rıfat abi.
rip van winkle'la ilgili bir bilmeceyi çağırıştırır.

12 tane yanyana dizilmiş lobut vardır. iki oyuncu ve bir top. bowling oynayacaklar. ikisi de en mükemmel oyuncular. hem fiziksel olarak attığını vuran hem de stratejist olarak.

topun genişliği ve lobutların arasında ki mesafe nettir. bir atışta iki lobutun arasına denk getirirseniz kesinlikle 2 lobut devrilir. 1 lobutu tam ortadan vurursanız 1 lobut devrilir.

oyuncular sırayla birer birer atış yapacaklar ve sona kalan, o en son lobutu deviren oyunu kazanacaktır. oyunu ilk başlayan oyuncu mu kazanır? yoksa ikinci atışı yapan mı?

işte satranç da budur. püften bir bilmecenin bile cevabı büyük bir muammaysa, kattrilyonlarca hamle ihtimali olan bir oyunda, birisi siz ilk hamleyi yaptıktan sonra şahını devirip, tebrik ederim kazandın derse, emin olun o adam çok daha fazlasını kazanmış demektir.

(bkz: kuantum bilgisayari/#4580098)

(bkz: organik kuantum bilgisayarı)
tavlada tek zar atışıyla mars olan insana benzer.
süreli satranç oynuyordur ilk hamleden sonra tuvalete gitmiş olabilir süresi de dolduğundan yenik sayılmıştır. yoksa en olmadık varyasyonda bile oynasa ikinci hamlede yenilmesi imkansızdır. çoban matı en iyi ihtimalle üçüncü hamleden sonra gelebilmektedir.
bir daha satranç oynamaması gereken insandır.
acemiliği, kural bilmezliği yüzünden, şahı ilk hamlede piyonların üstünden atlatan bir açıkgöze denk gelmiştir.
santrançı internet ortamından oynayıp gerçeğiyle ilk defa karşılaşan adamdır.
Saftir, kerizdir...
eğer, her oyuncunun oynama süresi 1 saniye olarak oynanıyorsa, olabilir. yenilgiyi önemsemiyen
insandır; iş el çabukluğuna dayanıyor.(demin icc'de oynayıp denedim ben 6 hamle yapmışım. rakibim, 6'ncı hamle'yi yapamadan süresi bitti. demek ki çok acemi olması gerekli)
@2 nin hışmına uğramış biriyle aynı durumda olan insandır..
(bkz: olayı kafada bitirmiş)
satranç oynarken aynı zamanda bilek güreşi yapan ve satrançta ikinci hamlesini yapamadan güreşte kaybeden insandır. çok sportiftir, atletik vücudu vardır, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur ilkesini benimsemiştir.
(bkz: yok böyle bir şey)
(bkz: çok düşünmüştür)
(bkz: bayrağın düşmesi)
enaz -120 iq sahibi insan.
şahını eliyle indirmiştir.
(bkz: Yok artık lebron james)