bugün

satranç seven yazarlardır.
açılın lisanslı sporcu geldi. *
işte her boş anında `http://www.chess.com` sitesinde satranç oynayan benimdir.
açılın ilk okuldayken satranç turnuvalarına katılan yazar geldi.
Satranc seviyorum ama abimle iki gundur oynuyoruz sadece bir kez yendim.
zall çocukları all buradan zall. gözünü sevim. entrylere bak zall.
lise sonda iken istanbul 3. Lüğüm olan zeka, mantık oyunudur.
satranç oynamayı severim...dilara matı hikayesini de, şehzadenin biri satrancı severmiş.. ve iddalı oynarmış.. Bir gün bütün varlığını kaybetmiş.. ortaya cariyesi dilarayı koymuş.. oyun yine kayıp görünüyormuş.. dilara yavaşça kulağına: kaleleri feda et dilarayı kurtar! demiş.. Ve tarihin en güzel matı olan dilara matı çıkmış.. koyunun bulunmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler misali ben de bulunduğum bölgede iyi bir satranç oyuncuydum..
Bu oyunu ilkokul da öğrenmiştim devamı bir aşk hikayesi zaten kopamadık birbirimizden.
Ahh Ah... Rakiplerimin boyutlarının benden bir hayli küçük olması üzerinden gaz verirlerdi maç öncesi motivasyon konuşmalarında. Ne günlerdi bee bak duygulandım şimdi!
iyi tamam çok seviyoruzda. turnuvalardaki çok şerefli! ve çok başarılı hakemlerimiz sağolsunlar, piyasayı bize öyle sevdirdiler ki bende bıraktım sinirlenip. zaten 2 madalyayla 1 mp3 le bizi kandırıyorlar resmen herkesten 25 tl toplanan turnuvalarda bile var bu. sadece belirli kişilere haber verilen turnuvalar falan. hani küfretmemek elde değil. swiss manager kullanarak bile bana yaptığınız hileyi unutmadım zamanında. kendi adamlarınız8ı kayırmakta üstünüze yok. özellikle sen kel sana çok küfrediyorum. görücez bi gün vaktim olsun yeniden giricem piyasaya, o zaman maç kaybetmezsem eğer ne halt yapacaksınız merak ediyorum.
Hepsinin birer piyon olduğu iddia edilmektedir.
Adamin tekiyle satranc oynadik iki saattir beni yeniyor en sonunda ciktim oyundan benim gibi tecrubesizi bulmus ona kalsa sabaha kadar satranc oyniycaz ama cok iyi biliyorlar ben hic saldiramiyorum adamlar yalayip yutmus.
oyun bitince şah da piyona aynı kutuya girer.
itinayla ders verilir .oğluma satrancı ben öğrettim il ikincisi oldu .itinayla boy ölçüsü alınır .
chesscube'de takılanlar ile itinayla yenip yenilebileceğim tecrübelere açık olduğum yazarlardır. diğer platformların chesscube gibi güzel bir arayüze ve grafiklere sahip olmamasından dolayı şiddetle tavsiye ediyorum. 15 dakikalık oyunlar için öze mesaj kutum yeşillendirilebilir.

--spoiler--
http://www.chesscube.com
--spoiler--
ben hic sevmem. aptal oyunu.
Çok severim çok da iyi oynarım.
Sevdiğim Oyundur.Aynı zamanda programlarınıda severim. O da artık ayrı bir programcılık alanı olmuş durumdadır.Satranç oyunların matematiğidir.Yani satrançta başarılı olan diğer oyunlarıda sürklase eder...
Satranç zekayı geliştirir mi ? Belki işin aslı şudur çok zeki değilseniz belli bir puanı asla geçemezsiniz ....
Üst düzey satranç ustaları gerçekten süper zeki insanlardır isteyen araştırsın...
benim de dahil olduğum grup.

özellikle bughouse chess seviyorum. varsa online bir platform bilen oynayalım.
bende varım ,oyunu öğrettiğm oğlum lisede il ikincisi oldu .
bende bu gruba dahilim. hatta 19 aralıkta istanbul satranç turnuvasına katılacağım. ilk kez 2012 yılında katılmıştım. bu ikinci olacak. ayrıca bu sefer 9 tur ve haftasonları yapılacak olması daha güzel olmuş.
oyun sıkıcı olduğuna göre kendi de sıkıcı olan yazarlardır.
severim oynamayı fakat bağımlılığım vezir ile at üzerine bunları benden takas yoluyla da alsalar. evlat acısı gibi koyuyor. saldıramıyorum diğerleriyle. beraberliğe oynuyorum.
bir zamanlar bendim, bir zamanlar dediğim 3 ay öncesine kadar * şimdi ne oynayacak partner, ne de zaman bulamıyorum malesef.
güncel Önemli Başlıklar