bugün

biz anca masaüstünde boynu bükük duran kağıtlara sarılırız.
Çocuklarda daha çok hissedilen ihtiyaçtır. Çünkü çocuklar korumasızdır, çocuklar kendilerini yalnız hisseder. Ebeveynleri çocuklarına sevgi göstermekte eksik kaldıysa çocuk sımsıkı sarılır. Bir sığınacak liman arar. O liman da öğretmenidir.
Öğretmen de doğuda görev yapıyor ve ailesinden 1800 km uzaktaysa o da bu ihtiyacı derinden hisseder. O çocuğa annesi, babası, yeğeni gibi sarılır.
böyle bir şey varmış, evet. çocukken yoktu gibi. aksi iddialar var ama, çocukken daha çok olur diyorlar. bende işler terse sanırım. büyüdükçe mi küçülüyorum?
Bütün dertler beni bekler yatağımın başucunda derken şair bunu kast etmiş olabilir.
Özellikle sevdiğinden uzaktaysan bu entry yi görmek dahi canını açıtabilecek bir ihtiyaçtır.
sanırım insanın içindeki çocuğu hayatta tutuyor bu eylem ne kadar sert güçlü olursan ol o çocuk kadar kırılgansın aslında.
Yani kardeşim sikeyim böyle hayatı afedersin...ihtiyaçtır evet.

armudun sapı diyorlar
üzümün çöpü,
dinleyeceksin
bana sorarsan eğer
gündüzdür tüm geceler

Yazmış graham greene.

Gündüze ihtiyacı giderir belki de gece?

Gidermiyor mu?
Öyle gecenin de karanlığını sikeyim.
Bazen gelir oyle
Çok istersin ama olmaz.
00-02 nizamiye nöbetimde ansızın gelendir.
aynı zamanda sığınma ihtiyacıdır.
çünkü sarılmak; dünyaya karşı kendini güvende hissetmektir.

kalbini, kendi kalbinin yakınında hissetme ihtiyacıdır. sanki o zaman her şey düzelecekmiş gibi.
hayali bile huzur veriyor lan.
büyük bir ihtiyaç.
özellikle bir kadına sarılmak.
Aniden gelir. sarılacak birilerinin olmadığı farkedilince atlatılır.
birini içinde yaşatınca ihtiyaç duymazsın. kokusunu hatırlamıyorum ama. işte onun karşılığı yok.
uzun süre sevgisiz kaldığını hissedince oluşan bir duygu durumudur. Şayet şu sıralar oldukça ihtiyacım var.
hiç hissetmediğim ihtiyaçtır. yastık neyine yetmiyor?
Sevdiğim insanların bana sımsıkı sarılmasına hep ihtiyac duyarim. inanilmaz huzur , güven, güç hissederim.
Sarılma ihtiyacı deği birine sarılacak kadar güvenme ihtiyacıdır.
(bkz: brütüs)
açız sevgiye aç ne yapalım?
Beeeennn. Özledik sarılmak istiyorum. Beni özledigini hissetmek istiyorum. Sarilirken kirsin kemikkerimi
çevremde kimse yoksa efeslerime sarılıyorum ben.
olmayan ihtiyacı.

2-3 senedir kimseye sarılmıyorum ve eksikliğini hissetmiyorum.
Uzun zaman once korelttigim ihtiyac.

Hissetmeden sarilmak, oduna sarilmak gibi bir sey cunku.
Herkesin her zaman biraz bile olsa ihtiyaç duyduğu eylem.
çok ihtiyacım var. haydi kızlar toplaşın sarılalım birbirimize. *
makara bir yana cidden sarılınmaya ihtiyacım var sıcak ve sevgi dolu bir bedene...
Free hugs diye yazı yazıp sarılanlar vardır.