son derece iyi alkol tüketen biriyle ayni masada alkol tüketmemek yeterli olacaktir.
alkol oranı az olan içecekler tüketin.
ağzınızla içmeyi deneyin.
Bizim ailede genetik, mesela rakı içerken biz 3 litre de hiç bir şey yaşamazken, 1 litre de pilot olan karşı komşumuz mehmet amca.
alkol tüketmemek.
saat 10'dan sonra içme isteğiniz gelsin.
saçma oldu sanki. swh.
4 icki 1 kahve icmek. bunyeye gore degistirilebilir.
Yanında patlamış mısır yenmesi olumlu yönde etki yaratacaktır. Mekanlarda biranın yanında bedava patlamış mısır verilmesinin de nedeni kişinin sarhoş olmayıp daha fazla içmesidir zaten.
Alkol almamak gerekir.
alkol almamak.
Ağzınızla, edebinizle, ölçülüce için.
Bira içerken kullandığım zaman tablosu sayesinde sarhoş olmadan keyif içerisinde içmeye devam edebiliyorum. Şöyle ki;

1. şişeyi 10 dakikada tüketin(hızlı içilen bira etkisini hızlı gösterecektir.)
2. şişeyi 20 dakikada tüketin(yarım saatte 1 lt bira sizi hoş yapmaya başlayacaktır. )
3. şişeyi 30 dakikada tüketin(toplam 1 saat oldu ve çakırkeyf haldesiniz.)
4. şişeyi 60 dakikaya yudum yudum yayın. (Çakırkeyf halinizi stabil tutacaktır.)

Bu iki saatlik sürecin ardından her yeni biranızı 4. şişe gibi 1 saate yayarak için. Her şişe bitiminde su içmeniz ertesi sabah için gayet faydalı olacaktır. Ayrıca herkesin alkol eşiği farklı olduğundan yukarıda belirtilen zaman aralıkları kişinin bünyesine göre yeniden ayarlanabilir.
içme. o zaman sarhoş olunmuyor. sahiden bak.
içmeyeceksin! on emirden biridir hatta. *

içmeyeceksin abi ben bunu bilir bunu söylerim. en mantıklısı. *
içmeye başlamadan önce yarım bardak zeytinyağı için.
sarhoş olmamak için yapılması gereken en basit iş hiç içmemek. bu kadar zormu bunu bulmak.
vermemeye şartlandırılmış kızların ilgi konusu.
alkole başlamadan önce yarım çay bardağı zeytin yağı içmek. ince bağırsağın alkol sindirimini minimuma indirir.
anal yoldan tüketin.
sadece içtikten sonra kus.
karaciğer ile alakalı durum, karaciğerin alkolü ne kadar yaktığa bağlıdır, dışarıdan müdahale etmek imkansızdır.