bugün

1979 california doğumlu bayan pop şarkıcısı. Yumuşak, cici bir sese sahip. love song adlı single sayesinde tanındı. city ve little voices adlı şarkıları da gayet güzel.
Little Voice diye bi albümü olan mükemmel sesli insan. kimseden ders almamış ama güzel piyano çalıp, üstüne vokal yaparmış. açıkçası albümünü ne zaman yapmış etmiş, nedir ne değildir pek bilmiyorum. ama bu yaz dayım sayesinde tanıdım kadını ve tüm yaz boyunca "sara bareilles" şarkılarını dinledim.

yaz mevsimine özgü şarkılar ararken yardımıma yetiştin, thanks sara... şimdi tüm kış boyunca yine bu şarkıları dinleyip yazın güneşli günlerini hatırlıycam.

tabi sonradan fakettim ki bu sene baya şan-şöhret sahibi olmuş. iyisi mi bir de myspace adresine giriyim dedim, sanırım kasım 2008 e kadar 2-3 günde bir konser verecekmiş, köşeyi dönmüş, geliyomuş falan filan...
bir ara maroon 5 ve counting crows ile turneye çıkan, love song şarkısıyla ünlenmiş amerikalı şarkıcı.
uncharted parçasıyla şuaralar favori niteliğinde. dinlenesi.
şarkı söylediğinde parmağının ucuyla su birikintisine dokunup küçük dalgalar yaratmanın nahifliğini ve duruluğunu hissettiren mükemmel bir kadın vokal. Çoğunlukla piyanosuyla eşlik ettiği şarkıları insanı bir şekilde bir yerden yakalıyor. Özellikle gravity isimli şarkısı ilk göz ağrımdır ve defalarca dinlenesidir.
ayrica ucla mezunuymus kendisi.

(bkz: bottle it up)
bazı sanatçılar vardır, sadece çok az bilinen ve sizin onu bilmenizin mutluluğuyla dinlersiniz şarkılarını. Kimse paylaşıp da berbat etmek istemezsiniz. işte Sara Bareilles de zamanında öyleydi benim için, sesi, fiziği, neşesiyle her şeyiyle özel olmuştur her zaman. Öpülesidir, candır, hep sevilir.
bilinmeyen ama inanılmaz kaliteli bayan vokal. ruh huzuru veren bir sestir.
gecenin bu vakti gün içerisinde 3.kez dinletmiştir albümünü. the blessed unrest taş gibi albüm olmuş, tadından yenmiyor. özellikle:

hercules
chasing the sun
manhattan
ve december
d. 7 Aralık 1979, ABD'li şarkıcı, şarkı sözü yazarı ve piyanist.