bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bir yapısal analiz programı. *
  ... engineer
 2. 2.
  SAP2000 Her türden yapı ve köprülerin Sonlu elemanlar metoduyla Lineer ve Lineer-Olmayan 3D Statik-Dinamik çözüm ve boyutlandırılması ve tüm Yapılar için (Çelik-Betonarme) analiz ve dizayn yazılım sistemidir.
  http://tusem.tutev.org.tr...p;cmd=view&date_id=27
  ... birbarfilozofu
 3. 3.
  bi boka yaramayan bir yapı analizi programıdır.
  nası bi aldatmacadır bu anlamıyor insan. Standart sikindirik analizler yapınca bi boka benzer gibi görünen bu program. iş bilimsel çalışmaya, modeliniz de gerçeklik aramaya çalışınca bozuluverir birden. Aynı analizi iki farklı metodla yaparsınız, bir kolonda oluşan momentin, iki farklı yöntemle farklı seviyelerde olduğunu görürsünüz.
  Programınn yapımcılarına e-mail atarsınız. Size sikindirik bir cevap verirler. Bir daha mesaj atarsınız. Çalışmayan dosyayı yollarsınız, sallamazlar sizi.
  Başlarsanız küfür etmeye.
  Olan size olur Tez elinizde patlar.
  Aylar verdiğiniz emeğiniz boşa gider, ona üzülmezsiniz. iki yılınız yanar ona üzülmezsiniz. Bu dandik programın bütün dünyada sanki bi haltmış gibi kullanılıyor olmasına üzülürsünüz.
  lanet olsun...
  inşallah bu mesajı editlerim bi gün.
  sap2000 iyi programmış ben yanılmışım derim.
  (bkz: pilavdan dönmek)
  ... terbiyesiz
 4. 4.
  teknik destek bölümü bi boktan anlamayan götelek program.
  ... terbiyesiz
 5. 5.
  "yaktın beni Allah" sız feryatlara mı duymasını istediğim program.
  küçük bi iki boyutlu çerçeveyi 16 saatte analiz edersen, üç boyutlu gerçek bi binayı iki haftada analiz edeceksin demektir en iyi ihtimalle, tabi hiç elektrikler kesilmezse, voltaj düşmezse. Şu canına yandığımın memleketinde mümkün mü bi bilgisayarı iki hafta açık bırakabilmek. gidince derler ki beyin göçü oluyo, bi siktirin gidin, göçecek beyin mi bıraktınız lan adamda.
  bütün sap2000 programcıları ölsün, gebersin.
  Bişeycikler demem.
  1 ... terbiyesiz
 6. 6.
  bir boka yaramadigini soyleyenler bir bok yap(a)miyorlardir.
  kullanisli bir yapisal analiz programi olup CSI tarafindan yazilmistir.

  not: sonuclarini (en azindan mertebe olarak) kontrol edebilecek duzeyde yapi teorisi bilginiz yoksa elinizi surmeyin!
  ... stern
 7. 7.
  (bkz: #1864197)
  -1 ... ben hep 17 yasindayim
 8. 8.
  (bkz: nimbus 2000)
  -1 ... notrinova
 9. 9.
  Günümüzde statik/dinamik yapı hesaplarında kullanılabilecek en detaylı ve gerçekçi programdır. sonlu elemanlar yönteminin gelişmesi ile bilgisayar ortamında daha detaylı ve doğru hesapların, daha hızlı ve kolay yapımı sağlanmıştır. zira bu programında temel mantığı sonlu elemanlara dayanmaktadır.
  Kullanımı piyasadaki betonarme programlara nazaran daha zordur, nedeni ise detaylı şekilde her türlü değişkene erişime açık olmasıdır. genelde büyük projelerde ve akademik düzeyde kullanılan bu programın fiyatı da yabana atılmayacak düzeydedir.
  ... komandobok
 10. 10.
  betonarme donatı hesap kısmı yeterli bulunmadığından, sokak arası proje firmaları tarafından tercih edilmeyen programdır.
  ... mellonnim