bugün

bir konuda yetersizlik hissedip ne olduğunu birtürlü bulamamak veya bulupta utanıp söyleyememek başkasının söylemesini beklemek.
-sanki birseyler eksik
-kaç bir?
-ne gibi abi?
-kaç ne gibi?
-abi dalga mı geçiyorsun
-kaç dalga?
-lan ben senin...
-kaç ulan kaç...
'sanki'si hatalı olabilecek cümledir, çünkü her zaman her yerde bir şeyler eksiktir. öyle anlaşılmaz ve garip bir hisdir ki bu; sanki zamanın bir noktasında, bir şeyi ters yaptığınız için her şey eksik kalıyor izlenimi vermektedir. eğer bir bar masasındaysanız kadehinizi şerefe diye kaldırdıktan sonra "masada olmayanlar için" diyerek eksik kalan kişiler için bir kez hafifçe masaya dokundurursunuz, yok eğer birisi değil de bir şey ise eksik olan düşünür de işin içinden çıkamazsınız. sanki'lerden ve eksik'lerden oluşmuştur kelimeler.
bazen de okuz sevgiliye gelirken almayi unuttugu seyi hatirlatmak amacli sarfedilir. ama nafile. okuz oldugu icin ayari anlayamaz.
(bkz: eksik sizsiniz hanfendi)
aralarından su sızmayan arkadaş gruplarının arasında, inandığı değerlerden çok uzakta, seslerden ve gülüşlerden yoksun, yalnızlığın darbesini yemiş ancak hala umut veren, hayatı yaşamaya değer kılacak bir şeyler arayan insanın sözü.
muhtemelen çömez bir bünyenin yaptığı makarnayı yedirdiği kişi tarafından kurulan cümleciktir. cümleden sonra yüz ekşitilir. **
(bkz: bu işte bir yalnızlık var)
HAYATIN DÜZGÜN BiR RAY ÜZERiNDE YOL ALIRKEN;
RUTiN, DÜZENLi, TEMiZ *...
HER GÜNÜN BiR ÖNCEKiNiN AYNIYKEN, DANK (!) EDER KAFANA BU DÜŞÜNCE...

--spoiler--
-BiR ŞEY* EKSiK SANKi...
--spoiler--

DÜŞÜNÜRSÜN...
DÜŞÜNÜRSÜN...
DÜŞÜNÜRSÜN...

KÜÇÜCÜK BiRŞEY GiBi GELiR BU; BULAMAZSIN...
AMA O KADAR BÜYÜK BiRŞEYDiR Ki; SENi SENDEN EDER...

EKSiK OLAN HER NEYSE ARTIK ESKiSi GiBi TADIN YOKTUR. RUTiN GiDEN HAYATININ TAM ORTASINDA KOCAMAN BiR BOŞLUK YARATMIŞTIR...

ÖNÜNDE ANNENiN YAPTIĞI O MÜKEMMEL YEMEKLER DiZiLiDiR... YEMEK iSTERSiN TIKABASA BiR AN ÖNCE...
BAŞLARSIN HER BiRiNDEN BiR PARÇA ALMAYA; MÜKEMMEL TATLAR-LEZZETLER... AMA TUZU KATMAMIŞTIR ANNEN... UNUTMUŞTUR...
ÖNEMLi BiRŞEYiN MESAJIDIR BU ASLINDA... MiNi MiNi BEYAZ TANELERiN ASLINDA YEMEĞiN TADINI NE KADAR DEĞiŞTiRDiĞiNi VURGULAR...
TUZU ARAR GÖZLERiN... LEZZETLi OLAN YEMEK DAHA DA LEZZETLi OLACAKTIR. * * *
VELHASIL; HAYATINDA NEYiN EKSiK OLDUĞUNU BiLiRSEN; O'NA KAVUŞMA ÇABAN O KADAR ÇOK OLUR...
ÇABAN ÇOK OLDUKÇA KAVUŞUR; KAVUŞUNCA O KÜÇÜCÜK ŞEY*iN ASLINDA NE KADAR ÖNEMLi OLDUĞUNU GÖRÜRSÜN...
şu anda yeni başlamış olan ilşkimle ilgili devamlı söylediğim söz.. alışmam lazım sanırım..
ş harfinin altındaki nokta mı?
Aslında her şey eksik.
şeyler değil şey eksik.

sen gibi.
Eksiğiz. Eksik kalacağız. Sevgiden,saygıdan ve insanlık'dan eksiğiz. Hayat'dan eksiğiz her şeyden önce. Hiç düşündünüz mü ? Geceleri yatmadan önce kim bilir o vakit hangi insan yardım çığlıkları atıyordur dünyanın herhangi bir bölgesin'de. Ben düşünüyorum. içim'de var olan yardım etme duygusunu asla kaybetmedim. Haksızlığa karşı çıkma eylemini asla kaybetmedim. Fakat bende bir şeyler kaybettim. Eksikliklerim hayatın benim elimden acımasızca ve hiç beklemediğim bir anda çaldığı dostlarım. Dostlarımı kaybettim ve asla geri dönemeyecekleri bir yolculuktalar.
Ara sira gelen his.
Gece gökyüzü üzerimi örterken,
Mutsuzluğuma...
Ara sira gelen his.