bugün

sanat karı kız içindir. çevremdekilerin hepsi sanatçı onlar öyle diyorlar.
şaşırtmalı ankettir.
Medya bir güç aracıdır. Toplumları değiştirmek bozmak dönüştürmek ve köleler haline getirmek için. Para yani Reyting için her yol mubahtır. Sanatta buna dahildir ahlaksızlıkda. Sanat onu elinde kullananların amacına hizmet eder. Özellikle görsel sanatlar ki sinema sanat değil tamamen bir kurgudur ve Şuan emperyalizmin emrindedir. Halbuki sanat dediğin temiz ruhlara hitap edebilirse ancak amacına varır. Çünkü ruh özgürdür.
Sanatin dallari var hangisi?
Tek tek ele almak gerekir bunu kimi para için kimi ask için kimi toplum için kimi yetenek.
toplum için yapınca afedersiniz şeyi çıkıyor. ılk okul mezunu adamlar, twitter fenoları bile kitap yazıyor. lütfen birileri güzel sanat yapsın.
Ne sike yaradığı belli olmayan anket. Evet hayır diye seçenek mi olur amk!
yapılan tüm işler kendi varlığını sürdürebilmesi içindir.

futbol, futbol içindir.

sanat, sanat içindir.

mühendislik, mühendislik içindir.

doktorluk, doktorluk içindir. doktorluk insanlık için olsaydı, su çiçeğinden, kabakulaktan, kızamıktan insanlar telef olurdu.
Bireyin iç dünyası içindir.
Sanatçı kimliğimle yorumlamak istiyorum resim ve müzikle ilgili olduğum doğrudur ankete de zaten evet dedim sanat sanat içindir bu kesin ve net bir durum fakat günümüzde ne yazık ki sanat adı verilen çoğu şey para için bunu saatlerce uğraştığım bir eseri alıcının zevkine göre tekrardan hazırlandığımda anlamıştım ve evet iyi karı kız düşüyor günümüzde sanat toplum için denilebilir.
Sanat sanat içindir tabi ki.

toplumu bilgilendirecek başka alan mı kalmadı

duygusuz bi aptal gibi davranmayı kesin

çok bilgilenmek gündemden haberdar olmak isteyen haber izlesin gazete okusun.

eeh delirttiniz lan beni.
sanat ne sanat için, ne toplum için yapılır. sanat evvela insanın kendisi için yapılır. çünkü ortaya çıkan eser (ya da şey diyelim) insanın içine sinmiyorsa, o eserden ne sanata, ne de topluma katkı beklenir.
sanat ve toplum zaten iç içedir. toplum yoksa sanat olmaz sanat yoksa toplum olmaz denebilir. kısacası sanat toplum içindir.
sanat herhangi bir şey için değildir...bir şey için olursa o sanat değil, propaganda olur.
günümüz sanat anlayışı tamamen ikinci cümlede söylediğim gibi...
ayrıca bir kişinin oturup ben sanat yapacağım diye bir şey üretmeye çalışması çok samimiyetsiz bence...bi mesaj ya da estetik kaygısına gerek yok abi sen içinden geleni yap, onun ne olduğu çok önemli değil, kavramlardan kurtulun, idealar evreninin de berkeleyin de allah belasını versin, artık daha realist ve nesnel çalışmalar görmek istiyoruz duyun sesimizi, göstergelere metaforlara boğmayın lan bizi çıkarın lan bizi burdan..
sanat biriciklikliği gerektirdiğinden gerekçelendirmeler aranabilmesine karşın gene bu gerekçelendirmeler belirsizlikle karşı karşıya kalmaktadır.kendi içine kapalı aygıtlarda içinlik aranmaz.
Kesin ve net olarak sanat içindir. Toplum için sanat yapanlardan yavşaklar çıkıyor.
http://anket.uludagsozluk.com/s/14928/

Merak edilen ankettir. Evet.
Tabiki toplum içindir. Millet izlemeye gelmese sanatı, oyuncular küfür bile eder. Meblağız biz meblağ...
sanat adına yapılan pislik sanat değil pislik tir .

sanatcı demir ustası ressam vesair dir .

cem yılmaz ve türevlerine sanatcı demek hakarettir gerçek sanatcılara .
sanatçı eserini ortaya koyar, eserini kimin aldığı derdinde değildir.
Şimdi sanatla zerre alakası olmayan tip yorum yapacak.
Sanat hem toplum hem sanat içindir.
sanat,sanat diyebilen içindir.
Hayır, ikisi de değil.
Sanat, içine tükürülmek içindir.
http://www.hurriyet.com.t...en-heykelin-donusu-305706
Bence yumurta tavuktan çıkar.
Seks içindir, diğer tüm şeyler gibi.