bugün

yanık cheesecake adıyla anılır.
şeker dietine off verdiğimde ilk üzerine atladığım tatlıdır. gerçek san sebastian peynirinden yapılanını bulursanız kafayı yersiniz. o yüzden yemeyin.
Evde yapilmasi cok kolaydir sadece her seyi olcusune gore koymak gerek yoksa olmuyor.
Sevemedim nedense. Ya iyi yapan bir yer değildi yada ben tatlı tuzlu tadı bir arada sevmediğim için beğenmedim.
Bilmiyorum yani internette anlatılan kadar güzel gelmedi bana tadı.
Boş beleş tatlı. Bir kadayıf olamaz.
bırak kadayıfı, tulumbanın karşısında bile diz çöker tövbe ister.
Getirmeyin şu başlıkları sola kardeşim diyetteyiz.

Tövbe tövbe ya.
Manitin tavsiyesiyle yedim güzel değil.
T: altında kek olmayan, ortası hafif sıvı kalan, efsane kalori bombası...

Malzemeler 6-8 kişilik
1000 gram taze peynir
320 gram şeker
3 yumurta
2 kutu krema
50 gram un

Tarif:
taze peynir ile şeker iyice çırpın / bir miktar 2-3 gram kadar da tuz atın
sonra yumurtaları ekleyin karıştırın,
kremayı ekleyin karıştırın,
unu ekleyin karıştırın,
200 derece fırında 30 dakika pişirin
oda sıcaklığına gelene kadar dışarda, sonra en az 1 saat dolapta bekletin...(en zor kısım bu bekletme kısmı zaten)

afiyet olsun....

not: dilimi 20₺ ye satılan şeyin tarifini çok detaylı vermemi beklemeyin, tatmak isteyen gelir...
Caps or didn’t happen keş bey. Yaptığınızı görelim önce.
Şişirilmiş balondur.
Üzerine Çikolata ile servis edilen bir cheese cake. Ben bayıldım. Bir kilo olsa önümde tık etmeden yerim. Ama yavaş yavaş ve limonlu çayla yerim. Birde sevdiğim birini karşıma oturturum. O konuşur ben hı hı! Diyerekten bu müthiş keki yer çayımı yudumlarım.

Sonra birde hava yağmurlu bir istanbul havasıysa,
hava kapalı ve akşama doğruysa
Sahil boyu o güzel insanla yürürüm.
Birde hiç konuşmam.
Sadece yürürüm.

Hiç konuşmam.
(img:#2000312)
Yapması kolay, yemesi ve maliyeti olay Cheesecake.
(img:#2025233)
Fırından taze çıkmıştır. Ay artık uyuyayım gari yüksek müsaadenle çizkekçim.
Diğer adı; yanık cheesecake.
paraguaylı futbolcu ismi gibi tatlıdır.
Bir tür ispanyol keki.
isim havalı işte yoksa pek bi numarası yok. ismi ali sabahattin peynir tatlısı olsa kim takar acep *
pastanelerde dilimi yerine göre 17-30 tl arasında değişen cheesecake türü.
6 kişilik ortalama ile yapılanın maliyeti en az 50 tl. Gider en baba yerde yerim, bulaşık çıkmaz, bana da zaman kalır bir de üstüne gezmiş olurum.

Parmaktan sonra tabi.
of bu aşırı kötü bir tatlı bence. gece gece Instagram'da gördüm aklıma geldi. arkadaş övmesi sonucu Viyana kahvesi'nde tattım kekremsi, sevimsiz ve ne idüğü belirsiz bir tadı var. tuzlu desen tuzlu değil tatlı desen adı cheesecake ama tatlı gibi de değil. butik Kahvecilerde pastacılarda vs daha başarılıdır muhtemelen. insanların çılgınlar gibi paket paket krema ve peynir kullanıp bu lezzetsiz tatlıyı pişirmek için uğraşması da çok garip geliyor bana. zaten o kadar çok peyniri kremayı yapım aşamasında bir arada görünce midem bulanıyor direkt. bunu yiyeceğime gururumla tiramisu yerim.
içi normal cheescake'e göre daha akışkan, tadı belli belirsiz ve bir dilimi bitiremeden midemi bulandıran peynirli kek. kek demeye bin şahit zaten ama bari peynir taklidi yapmasaydı.
görsel

San Sebastian cheesecake'in, istanbul'da pek çok kafenin menüsünü süslemesi ispanyol basınının radarına girdi. Ülkenin önde gelen gazetelerinden El País, "Bask cheesecake'i Türkiye'yi kasıp kavuruyor" başlıklı haberinde konuyu gündemine aldı.

San Sebastian cheesecake, kendisiyle aynı ada sahip kentteki La Viña restoranından çıktı. Tarifin yaratıcısı olan Santiago Rivera'nın ebeveynleri ve yakınlarının açtığı restoran, 1959'da hizmete girdi.

Şef Rivera, tatlı tarifini 1987'de denemeye başladığını ve üç yıl sonra menüye eklediğini belirtti. 62 yaşındaki şef, "Müşterilerimiz zamanla tatlıyı meşhur etti" dedi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar