bugün

Ulkeyi disariya savunacaginiza prim yapmak icin icten yikmaya calisiyosunuz. adam olun az.
Sözlüğün içler acısı durumunu görünce katılmamak elde değil.
(bkz: sbag)
(bkz: publig agent)
Diğer yandan bıyıklı ağır abimiz paradise'ye bakınca yanıldığımı farkediyorum.
Acaba Samsun'a son 50-100 yılda çokça Gürcü, Çerkez vb. etnik yerleştiğinden ola bilir mi!
Adamlığın Ağa Babası Gazi Mustafa kemal ATATÜRK, 1919'da Samsun'a çıktığına göre ve bu ülkenin kuruluşu buna dayandığına göre, demek Atatürk'ün bir bildiği vardı!

Adam çıkmıyorsa neden Yozgat, Konya, Bayburt, Diyarbakır, Rize/Trabzon vs. değilde Samsun ve çevresi!!!

Milli mücadelenin başladığı Samsun gibi bir yerde son yıllar da ne değişti de orası adam çıkmaz bir yer haline geldi!
o dediğinin doğrusu samsundan değil rizeden adam çıkmaz şeklinde.
Sözlükte ki tanıştığım samsunluları çok iyi özetleyen önerme.

Tanışmadığım Samsunlular alınmasın.
toplamda dört samsunlu tanıdım. ikisi çok kıyak diğer ikisi beş para etmezdi. fena insanlar değildir samsunlular.
Adama bak samsunu yuceltecegım derken baska ıllerı gömmüş.
Siz bir sey savunmayın arkadas ya.
Bır sacmalık.
Samsunluların adam olmadığını belirten entrydir.
sagopa kajmer'i bilmeyen yazar sıçmığı. saygılar.
Samsun, türkiye'nin en gelişmiş, metropol ve geçmişten bugüne göç alan illerinden biridir.
Samsun'da samsunlu %5 bile değildir.
Bu sebeple tespitlerinizi gerçek samsun'luları tenzih ederek yapınız.

*55. Entry
yanlıştır. doğrusu rize dir.
orhan baba da mı adam değil.
Kendileri adam olmuşta sanki aq. Gelmiş samsun a konuşuyolar. Her yerin iyisi var kötüsü var.

Samsunlu değilim.
Ama samsun'a adam çıkar. (bkz: mustafa kemal atatürk)

Samsun düşmanı yazar beyanı, vol 2.
hayatınızda 3 tane samsunlu görmüşsünüz, size bir samsunlu değil insan olarak ihanet etmiştir muhtemelen. bunun cezasını tüm samsunlulara kesiyorsunuz. benim ne suçum var ulan? daha tanımıyorsunuz bile beni.
Samsundan adama çıkmaz ama samsuna adam çıkar. (bkz: Mustafa Kemal Atatürk)
bilinen bir gerçektir. daha ne diye çürütmeye çalışıyorsunuz lan amklar. samsunun kızları oltacı, erkekleri mumdur.
en iyi arkadaşımın samsunlu olduğunu baz alarak bu durumda benim de adam olmayacağım sonucu ortaya çıkacağı için yanlış olan önerme.

rizeliler adam değildir bak kendimden biliyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=8ONtp8vdHRM
Adam çıkmaz yaftası yapıştırabilmek için önce adam olunması gerekir.
Bizim mahalleye taşınan yaşlı bir amcanın söylediği şeydir.kumarcı oluyorlarmış, bide pis işler yaparlarmış. Amca olur mu? öyle şey diyorum bak arkadaş samsunlu adamın dibi diyorum yok o da öyledir diyor.
bir iki tane sakat adam çıkar tamam da genelleme yapmak niye?
tanıdıklarım ya ışid düzeyinde tutucu, cahil yobazlar yada tecavüzcü çoşkun seviyesinde gözü dönmüş sapıklar. nasıl bu kadar aşırı uçları barındırıyor bu şehir aklım almıyor. birde çok dönek oluyorlar.
Kozmopolit bir şehirdir. Her türlü insan evladı vardır. Solcusu, sağcısı; tarikatçisi, ateisti.

Ve bütün bunlara rağmen 'de' bağlacını ayıramayanlar eleştiriyor. ilginç.

--spoiler--
birde çok dönek oluyorlar.
--spoiler--