bugün

Biraz önce facebook'ta gezinirken bir video'ya denk geldim. Hayatımda bu tip bir saçmalıkla karşılaşmamıştım. Samanyolu TV'nin ne kadar dindar ve din içerikli programlar yaptığını hepimiz biliyoruz. kimine göre iyidir, kimine göre kötüdür orasını bilemem. Fakat ne olursa olsun din hiç bir zaman tv programlarında oyuncak olacak bir malzeme değildir.

Ülkemizde o kadar cahil insan çok ki bu tip hurafelere inanabilecek insanları tanıyorum. Öncelikle size videoyu göstereyim, bir izleyin ve geri kalan yorumu ona göre yapayım;

http://www.youtube.com/watch?v=HBKwMr0hvCc

Bu nedir? Arkadaşım alt tarafı çay demliyorsun. Nedir o "bu ateşin alevi gönlümüzü yaksın" falan. Tamamiyle saçmalık ve en küçük bir şeyde bile reyting almak ve ya konuşulmak için işin içine din alet ediliyor. Besmele çekmek ve ya içinden allah'ın ismini sayıklamak asla kötü değildir. Bunu yadırgayan bir kişilikte değilim fakat yaptığımız şey alt tarafı çay. Adamların bir kurban kesmediği kaldı.

Çay yaparken bile bu kadar dua, besmele falan çekiyorsak, herhalde atıyorum zahmetli yemek yaparken ve ya bir ev dikerken neler yapar bunlar hiç bilmiyorum. Bir kaç bir şey geliyor aklıma aslında. "O temeli 38 kere besmele çekerek atıyoruz, betonun karşısında gözlerimizi kapatıyoruz ve huzura eriyoruz. 35 kat mı diktik, bir katta sevgili için dik. O oturur belki."

Dipnot: "sallama poşet çaya 21 besmele yeterlidir arkadaşlar"

Yazıklar olsun, bu ülke bitmiş ağlayanı yok.
Mehmet Şevket Eygi ye yağ çekelim derken işin ucunu kaçırmış olabilirler.
farkında olmadan ya da bilerek alay etmektir.
(bkz: Her bid at sapıklıktır her sapıklık ATEŞTiR)
http://www.youtube.com/watch?v=xGseiT6vc9E

edit: yorumlara bakınca yobaz insanın nasıl yobaz sıfatını hak ettiğini görüyoruz. bir müslüman olarak söylemeliyim ki mesela imam-ı azam ya da abdulkadir geylani hazretlerinin yaptıklarını okuyunca, dinleyince adamların harbiden bu dünya ile bağlantılarının kalmadığını allah aşkıyla yandıklarını anlarım. onların yaptıkları da tasavvuf yorumu değil mi ? evet öyle. bu adamın yaptığını görünce ikiyüzlülüğün daniskasını görüyorum. bunu savunanları da görünce harbiden gülüyorum. yobazlıklarına acıyorum. ulan bir de dinimi nasıl rezil ettiklerini görünce de sinirleniyorum böyle gerizekalılara.
laikliği hala anlayamayan insanların izlemesi gereken bir vidyo. Din maneviyattır, kişi ile allah arasındadır. Adamlar resmen dalga geçmişler, ayıptır be.
rezalet değildir, çay demlerken bile allah aşkını hatırlayan insanların işidir.
yellow label, amin.
videoyu izlemeden bile yorum yapılabilecek bir durumdur, bazı insanlar çoğumuza komik gelse bile yaptıkları her işte allah'ı bir şekilde anarlar, tamam aynı dünyada yaşıyoruz ama onlar farklı boyuttalar.

adam arabaya binerken, kontağı çevirirken, fren yaparken bile yaparken besmele çeker, her yıkadığı bulaşıkta her kaşık, çatalda bile ayrı ayrı besmele çeken teyzeler vardır.

hayattan bu şekilde zevk alıyorlarsa bu kimseyi ilgilendirmez, kimilerimiz barlarda sabahlar, manasını bile bilmediğimiz yabancı parçalara eşlik eder hayattan bu şekilde zevk duyarız, en güzeli bu iki durumu da kabullenebilmek ve iki tarafa da hoşgörülü olmaktır.
en yakın zamanda cin tonik nasıl yapılır doğru taktikleri bekliyoruz efendim.
demlikten, aniden hoca efendi hazretlerinin çıkmasıyla stüdyoda duygusal anlar yaşanır. Allahu ekber vuhuuuu! *
rezalettir. oysa ki benim çocukluğumda her şey daha güzeldi böyle şarlatanlıklara cesaret edemezlerdi.
çayın içine taşaklarını sokup da mı demlemiş. videoyu izlemedim ama tahmin ettiği kadarı ile yeni bir mevzu değil en az 5 aylık olay. (bkz: islami usullere göre çay demlemek) yanlışım varsa uyarılara açığım. bu videoda adam kendi inanışlarına göre böyle yaparsan güzel olur diyor. demiyor ki, çay böyle demlenir, bu farzdır, çayı böyle demlemeyen kafirdir. onun yanlışı zaten elinde sopa, etrafa saldırmak için fırsat kollayanlara o fırsatı vermesidir. isteyen yapar, çünkü günlük işlerinde allah'ı anmak bile ibadettir. bunu anlamayanlara da allah anlamayı nasip etsin.*
videoyu izlerken bu halime binlerce kez şükrettim.
resmen dalga geçilmiştir, hangi kaynakta yazıyor böyle bir saçmalık merak ediyorum.
oldu olucak çaydanlık etrafında tavafta edelim.
(bkz: islami usullere göre çay demlemek)
insanlar böyle şeylere inanarak yarın imkansız gözüyle baktığı şeylere bile olabilir kafasıyla bakacak.

- Önce niyet edilir.
+ hocam hangi çay kullanalım ?
- lipton yalow beybi.
+ En iyisi değil mi hocam ?
- tabi ki. ama duaları unutmayalım.
iyice işin bokunu çıkarmaktır. çay lan ederi gideri. en iyi çay olsa ne yazar olum? çay ya lan bu. yasin falan okuyalım demlenene kadar isterseniz. olmadı risalelerden bir demet. hasiktir ya.
abdestli çay demleyerek allaha ibadet ettiğini zanneden bedevinin yaptığıdır.

not: bazı bedeviler de bunun allahı anlamak olduğunu iddaa ediyorlar, allah akıl fikir versin.
müslümanım diyen insan her anında allah'ı zikretmekten geri durmamalı. bu size garip görünüyorsa siz müslümanlığınızı sorgulayın. bu dinin neresinde geçiyor, ya da kuran-ı kerim'in hangi ayetinde bahsediyor "dininizi siz size yaşayın, kimseciklerede bahsetmeyin hiç, utanın allah'ı alenen zikretmekten" diye. ha kuran-ı kerim'e ve islam'a inanmazsın tamam. kalbin körelmiş sana bayağı geliyor deriz, ama müslümanım diyene ne oluyor ki ateist ağzıyla konuşuyor. aklıma asrı saadet döneminden bir olayı getirdi bu.

peygamber efendimiz hazreti muhammed mustafa sallallahu aleyhi ve sellem mekke'ye dönüp müşrikleri yendiğinde meydanda namaz için ezan okunması ister. ezan gürül gürül okunurken, mekke müşriklerinden birileri uzakta oturup bu sahneyi izler. bir müşrik yanındakine şunu der; "iyiki babam müslümanlarla savaşta ölmüş, yoksa bu bayağılığı görecekti" ülkemizdeki müşriklerede bu gibi manevi, ahlaki eylemler bayağılık gibi geliyor anlaşılan.
işin dozu abartılmış ve hafif şova kaçmıştır efenim. Hadis-i şeriflerde besmele ile dua ile allahı anın ve varlıgına şükür edin denir. Lakin bu kişilik gibi adnan oktar gibi gösteriş yaparak birilerinin gözüne girmek için değil. Abdestli çay nedir? Inananlar mümkün olduğunca abdestli olmalılar.(değil diye çay içmeyecek mi adam haram mı?)
3. Bardakta başka bir misafir gelir bir ihtimale karşı diye koyulur deseydi mantıklı bir yanı olurdu işin. Sanki kabe tavaf ediyorsun. Biri çıkıp hadis yazar şimdi.

Sonuç olarak Ömer Çelakıl' ın bile aydınlatamayacağı gösteriş olayıdır.
dünya lideri yahudiler her adımlarında ibadet ediyor nerdeyse, fakat bu bizdeki aşağılık kompleksi yok mu,yer bitirir bizi,sonuç olarak böyle çay demleyenleri,böyle her hareketinde yaratıcısını, en sevgiliyi anabilenleri tebrik ediyorum..

sanırım buna rezillik diyenler hiç aşık olmamış,her adımlarında sevdiklerini anmamışlardır..
(bkz: lipton çay içmek caiz midir sorunsalı)
şu yayını solcu bir kanalda yapsalar ortalık ayağa kalkardı. dinsizler, allahsızlar, imansızlar diyip ana, avrat söverlerdi. ama yayın stv'de olduğu için artık çayı bu şekilde demleyecek 999.999.999 şakirt bulabilirim.