bugün

tam rezalettir. bu kadar da din istismar edilmez arkadaş ya. altı üstü bi çay demlicen amıssına koyayım. lavuk utanmasa hatim indirecek.
anlatan abide acayip bir hbbia etkisi gördüm. lafları olsun, ciddi bir şey anlatıyormuş tavırları olsun.- lan yoksa?!
din üzerinden ilgi toplamak nedir sorusunun cevaplarından sadece biri.
şüphesiz ki bu mubârek, şekersiz içince bile ibret verici.
ayık kafayla anlayamadım dur birde şöyle deniyeyim.
- yapıştır bir üçlü oktay ustam.
- sigara muhabbettir ama sarılmasıyla ilgili varmı bir hikayeniz.
- arkadaş ortamlarında falan anlatıyorum, sigara yapıştırmayı bilen varmı diye soruyorum.
- hepsi birden el kaldırıyor işte sigarayı kırarsın ister arap, ister yapışkanlı falan diye.
- yok diyorum sigara öyle yapışmaz diyorum oktaycım.
- birde ben anlatayım bakalım böylesini bilen varmı...
herkese renkli günler
La olm hep ayni konulari isliyoruz. ustelik aramaya bile inanmiyoruz. modlar yetkililer ne is yapar burada.

aylar once irdelenmis konun isitilip tekrar servis edilmesidir.

ayrica final de tum kitaptan sorumlusunuz. ben yoktum raporum var sokmez.
ben müslümanı çay demlemesinden tanırım arkadaş*
dinin böyle "servis edilişine" tiksinmekten videonun sonuna dek izlemeye tahammül gösteremeyen bünyenin azabıdır.
dini show malzemesi yaparak amacından saptırmışlardır.
hay zıkkım iç dedirten durumdur.

sevap mı istiyorsun, oku iki tane dua ölüye, diriye bir hayrın olsun.
allah'ı anmak kötü birşey değil. ama bunu, 'çay demlemenin raconu' gibi göstermek yanlıştır. eğer sen allah ı anmak istiyorsan, 'ne güzel bir araba bu allah a şükürler olsun' bile dersin. ama bunu bir mecburiyet kılmak doğru değil.
çayın, dine alet edilmesidir.
riyakarlık, takiye, iki yüzlülük, nemalanmak, iyi niyeti suistimal falan falan falandır.

bu liste baya bi uzar.
tabi hadi bu adam böyle de. bizim insanımızda yiyor demek ki. yiyor ki veriyolar alttan coşkuyu.
allah bizim insanımıza izan versin artık. (bak allah dedim)
biraz olsun.
büyü ayini gibi olmuş. 25 kere bilmemne denecek, sağ ayakla girilecek falan.

gösteriş amaçlı, show amaçlı bir videodur. başka ortamlarda da anlattığını beyan ettiğine göre ekranda tarifi veren şahıs, "bakın ben ne kadar dindarım" mesajını topluluklara vererek karşılığında kısa ve uzun vadede topluluktan nemalanma amacı gütmektedir. şahıs bu amacı bilinçli veya bilinçsiz olarak güdüyor olabilir.
(bkz: çay samanyolu tv de içilir)
stv nin dini araç olarak kullandığını, gösteriş amaçlı olarak kullandığını gösteren durumdur. bu kanalın din konusunda samimi olduğuna inanmak saflıktır.
şu yayını solcu bir kanalda yapsalar ortalık ayağa kalkardı. dinsizler, allahsızlar, imansızlar diyip ana, avrat söverlerdi. ama yayın stv'de olduğu için artık çayı bu şekilde demleyecek 999.999.999 şakirt bulabilirim.
(bkz: lipton çay içmek caiz midir sorunsalı)
dünya lideri yahudiler her adımlarında ibadet ediyor nerdeyse, fakat bu bizdeki aşağılık kompleksi yok mu,yer bitirir bizi,sonuç olarak böyle çay demleyenleri,böyle her hareketinde yaratıcısını, en sevgiliyi anabilenleri tebrik ediyorum..

sanırım buna rezillik diyenler hiç aşık olmamış,her adımlarında sevdiklerini anmamışlardır..
3. Bardakta başka bir misafir gelir bir ihtimale karşı diye koyulur deseydi mantıklı bir yanı olurdu işin. Sanki kabe tavaf ediyorsun. Biri çıkıp hadis yazar şimdi.

Sonuç olarak Ömer Çelakıl' ın bile aydınlatamayacağı gösteriş olayıdır.
işin dozu abartılmış ve hafif şova kaçmıştır efenim. Hadis-i şeriflerde besmele ile dua ile allahı anın ve varlıgına şükür edin denir. Lakin bu kişilik gibi adnan oktar gibi gösteriş yaparak birilerinin gözüne girmek için değil. Abdestli çay nedir? Inananlar mümkün olduğunca abdestli olmalılar.(değil diye çay içmeyecek mi adam haram mı?)
müslümanım diyen insan her anında allah'ı zikretmekten geri durmamalı. bu size garip görünüyorsa siz müslümanlığınızı sorgulayın. bu dinin neresinde geçiyor, ya da kuran-ı kerim'in hangi ayetinde bahsediyor "dininizi siz size yaşayın, kimseciklerede bahsetmeyin hiç, utanın allah'ı alenen zikretmekten" diye. ha kuran-ı kerim'e ve islam'a inanmazsın tamam. kalbin körelmiş sana bayağı geliyor deriz, ama müslümanım diyene ne oluyor ki ateist ağzıyla konuşuyor. aklıma asrı saadet döneminden bir olayı getirdi bu.

peygamber efendimiz hazreti muhammed mustafa sallallahu aleyhi ve sellem mekke'ye dönüp müşrikleri yendiğinde meydanda namaz için ezan okunması ister. ezan gürül gürül okunurken, mekke müşriklerinden birileri uzakta oturup bu sahneyi izler. bir müşrik yanındakine şunu der; "iyiki babam müslümanlarla savaşta ölmüş, yoksa bu bayağılığı görecekti" ülkemizdeki müşriklerede bu gibi manevi, ahlaki eylemler bayağılık gibi geliyor anlaşılan.
abdestli çay demleyerek allaha ibadet ettiğini zanneden bedevinin yaptığıdır.

not: bazı bedeviler de bunun allahı anlamak olduğunu iddaa ediyorlar, allah akıl fikir versin.
iyice işin bokunu çıkarmaktır. çay lan ederi gideri. en iyi çay olsa ne yazar olum? çay ya lan bu. yasin falan okuyalım demlenene kadar isterseniz. olmadı risalelerden bir demet. hasiktir ya.
insanlar böyle şeylere inanarak yarın imkansız gözüyle baktığı şeylere bile olabilir kafasıyla bakacak.

- Önce niyet edilir.
+ hocam hangi çay kullanalım ?
- lipton yalow beybi.
+ En iyisi değil mi hocam ?
- tabi ki. ama duaları unutmayalım.