bugün

nicki sümüklü böcek olan sarmal kabuklu, antenli hayvancık.
iç kulakta, içinde işitmeden sorumlu olan alıcıların bulunduğu, salyangoz hayvanı şeklindeki yapı.
@ * işaretinin op anlamına geldiği irc ortamında, bu işarete takılmış lakap.
(bkz: cochlea)
anadolu üniversite yemekhanesinde öğle yemeğinde salatanın içerisinden çıkan ve anadolu üniversitesi yemekhanesinin ne kadar kaliteli olduğunu gösteren bir böcek.

not: aşçı senin allah belanı vermesin.
(bkz: şimdi salyangoz toplama zamanı)
müslüman mahallesinde satılmaması gerektiğine dair hakkında atasözü bulunan hayvan...
evimde bir cam fanus içerisinde beslediğim dünya şekeri şirini hayvan.
ıspanak ve marul severler. bol bol dışkı çıkartırlar.
ayrıca; yağmur yağdığında dışarı çıkmalarının sebebi topraktaki oksijen oranının azalmasıdır. bu yüzden yağmurlu havalarda önüne bakarak yürünmelidir.
üç sene boyunca uyuyabilen canlıdır. En hızlı hareket eden salyangoz 0.0313 mph' lik hıza sahiptir.
kabuklarında ki spiral düzen, 1-1-2-3-5-8.... sayılarının dörtgen şeklinde içten dışa çizilmiş, karşı köşeden içe sığan en büyük çember çapında, çeyrek çemberler (yay)çizilerek oluşur.
(bkz: nautilus teoremi)
(bkz: altın oran)
muhammed ali' nin süründürürken örnek aldığı yaratık.
bu sıralar kafamızı ağrıtan reklamı ile salyangoz özütününhamadddesi ...
birhan keskin şiiri.

içimdeki taş yerinden kımıldadı.
göğün altında,
yerin telef edilmiş yüzünde
bir papatyanın "olmaz" yaprağına düştüm.
ben sustuysam söz de sussun. olmadı,

taşındım ertesi gün "olur" yaprağına.
orda büyüttüm hatırayı,
ordan düştüm.
hatıra da unutsun kendini koyuluğunda.

beni gel beni bul beni al,
istediğin yerde uyut bendeki hatırayı
istedim.

vardığım yer bir uçurumdan kekeme,
gümüşten ipliğim azaldı-
susmaya unutmaya uykuya
yelteniyorum.
spiral bir kabuk içine konuklanış, sümüklü böcekvari hayvandır. efendim bazı terbiyesizler bunları kaynar suyun içine atarlar ki o esnada hayvanın çığlıklarını tencereden duyabilirsiniz. neyse sonra yemek olarak yerler.

bunu yiyen bunuda yedi : (bkz: çekirge tava)
@_" aşağı yukarı böyle bir hayvan.
tadı olağanüstü olan ve fransızların sofralarından eksik olmayan, şu an için de ağzımın suyunu akıtan canlıdır.
Salyangozlar, tatlısularda, denizlerde ve bütün çevrede görülebilen hayvanlardır. Nemli yerlerde bulunurlar ve yağışın bol olduğu ve havanın tam soğumadığı sonbahar aylarında sürekli görülürler. Vücutlarında bol miktarda su bulunduğu için çok soğuk havalarda donarlar. Çok sıcak havalarda ise su kaybederek kuruyabilirler. Geçtikleri yerlerde iz bırakmalarını sağlayan parlak renkli sümüksü bir sıvı üretirler. Kabuklarıyla gövdelerinin arasındaki kurumuş sümüksü sıvı, vücutlarındaki nemi kaybetmemelerini sağlar. Kışın toprak altına ya da ağaç kovuklarına girerek etkinliklerini azaltırlar. Yazın çok sıcak olduğunda da benzer şeklide davranırlar. Çoğunlukla otçul olmakla beraber, etçil ya da omnivor olabilirler. *
yumuşakçalar şubesinin Orthogastropoda sınıfındaDIR.
UZERLERINE TUZ DOKUNCE ERIRLER.
kozmetikte kullanılan müslümanların pek rağbet etmediği fransızların ise yemeklerinde baş köşeye koyduğu bir hayvan. cilde iyi geldiği ve gençleştirici bir etkisinin olduğu söylenir.
Kulağın, iç kulak bölümünde bulunan kabuksu yapının adı.
erkeklerin geri kafalılığına karşı güzel bir protesto.

--spoiler--
ne demek istediğimi çok yakında anlayacaksınız...
''aajahajajapöhepehepöhöhehoeoeheasahzuzuzzuz''
--spoiler--
üstüme basıp geçme isimli şarkının çok yakıştıgı , yenilebilen bir sümüklü türü.*
eskiden sadece fransız mahallesinde satılan yiyecek.
ilk olarak tiksinerek yenen fakat daha sonra lezzetine varilinca bol bol tuketilen yiyecek. icerisindeki besini, eti yiyebilmek icin ayri bir alet vardir. tadi biraz da olsa kalamara benzer, harika bir sosu vardir.

not: bu giri herhangi bir anarsik nitelik tasimamaktadir, sadece tecrube edileni aktarmaktadir.