bugün

90 dünya kupasında 6 gol atarak gol kralı olan italyan futbolcu. Takımı turnuvada 3. Olmuştur.
Ayrıca gece vakti ismini Telaffuz ederken istemsizce seks yapma isteği oluşturuyor. swh.
italy 90 da avusturya ya 90+ da atıp galibiyet getiren oyuncu.
forvet pozisyonunda oynayan ve Totò lakabıyla anılan italyan eski millî futbolcudur.
italya 90 dünya kupasının gol kralı italyan futbolcu.
çocukluğumuzda spiker tarafından adı ne zaman telaffuz edilse gizli gizli gülüşüp birbirimizi dürtüklememize neden olurdu..
hekese renkli günler
soy ismi sayesinde ülkemizde sürekli gündemde olan futbolcu. sorsan "kim lan bu sikilaçi" diye çoğu kişi bilmez. yine de "eeee ne yapıyoruz?" diyen kızlara sikilaccci * diye bağırabiliyorsam bu asil adam sayesindedir.

http://www.youtube.com/watch?v=Ae7yP0iNMqk
(bkz: Sebastien Squillaci)
lakabı "toto" dur.
(bkz: sebastien squillaci)
mahalle maçlarında attığım her golden sonra bağırdığım isimdir. hele beşlik attıysam benden kralı yoktur avazım çıktığı kadar sikilaçiiiiiiiii diye bağırır elimi yumruk yapıp kaleciye doğru girdimi girdimi diye hareket yapardım. daha sonra barda isimli filmin bir sahnesinde kızlara tecavüz edenlerden biri gol attıktan sonra aynı hareketi yaptığını görünce kendimden utandım. utandım utandım lakin bendeki eşşek derisi netekim en son yaptığımız halı saha maçında gol attıktan sonra aynı şekilde bağırdım.

p.s bu arada yaş 25 bilginize
16 kez giydiği milli forma altında 7 gol kaydetmiş, ikinci milli maçında golle tanışmış, 1990 yılında italya halk kahramanlığına kadaryükselmiş, toto lakaplı italyan golcü. kariyerinin büyük bir bölümünü fc messina takımında geçirmiş, 1990 dünya kupası öncesi italya milli takımı teknik direktörü azeglio vicini tarafından milli takıma yedek olarak alınmış, maçların son bölümlerinde oyuna girerek skora ve takımın ivmesine yardım etmiş pırpır bir golcüydü bu tombalak. bir ara italyan devlet kanalı raidue de survivor programı sunmuşluğuda vardır.
balon olmuş bir futbolcudur. çok da abartmaya gerenk yoktur.
(bkz: o degil de bi mustafa kocabey vardi noldu ona)
çok da iyi bir golcü değildir kanımca, bal faktörü çok etkili olmuştur kral olmasında.
sadece italya 90'da görülmüştür. öncesi, sonrası yoktur.
büyük golcüdür. italya 90'da harikalar yaratmıştır. ama ülkemizde, tanınıp bilinmesinde isminin ilginçliği de rol oynamaktadır tabi. *
bildiğim kadarıyla 2.ligden milli takıma çağırılıp da dünya kupasında gol kralı olmuş tek futbolcu.
1964 dogumlu 1990 dunya kupasında altın ayakkabıyı kazanmış olan italya'nın efsane golcusü.
attığı goller sonrası çılgınlar gibi sevinmesiyle insanı gaza getiren futbolcuydu. italya için büyük bir sürprizdi daha sonra özel hayatında da bu şöhretin tadını fazlasıyla çıkardı..çıkartıyor da.
LAKABI TOTO.
sikilaçiii sikilaaaçii diye telaffuz edilip küçükken eğlenmemize vesile olan eski ünlü italyan futbolcu.