bugün

herhangi birinden, yılın 13 ayı boyunca da duyabileceğiniz (genelde teselli) cümle(si). öyle de yetenekli insanlarımız var işte. çevresine bakarak tespit yapabiliyorlar.

hadi tamam, kışın hasta oluyorum. şu diyalog sıklıkla geçiyor.

-hasta oldum ben yaa!
+ortalıkta salgın var zaten.
-hmm, iyiymiş.(yalnız değilim lan, oley)

normal karşılıyor insan. yazın evden çıkmadan hasta olabilmek gibi üstün özelliklerim de var benim. o zaman konuşuyorum birileriyle.

-şu yaz günü hasta oldum yaa.
+salgın var ortalıkta, ondandır.

bu sefer o oley tepkisi gelmiyor rahatlıkla. "hasta olan yok etrafta, evden çıkmamışım, ne salgını lan?!" diyesi geliyor insanın. hee, öyle mi deyip konuyu kapatmak mecburi hale geliyor.

sık hasta olduğumdan hayatta ve üstteki kısımda bu teselliyi alan ben olurum hep. o yüzden çok özenmişimdir bunu söyleyenlere. şimdiii dersin birine giriyorum, yanımdaki acayip derecede hasta. ondan çıkıyorum, başkasına giriyorum, yanımda oturan yine hasta. dersten çıkıp yurda geliyorum, arkadaşın durumu vahim. sonra asansöre biniyorum, 3 hasta, bir ben. çok fena üstüme geliyorlar ama hasta değilim henüz. kısacası; salgın var!
görsel
Bu kış grip ve Allah korusun ebola olacak galiba.
sürekli var olan cümle. bu sene salgın yok hiç denemez mesela. var tabii ki, olmasa da , var densin ki herkes önlemini alsın. sağlık olmadan hiçbir şey yapamıyorsun çünkü.
hastalanan özellikle de grip olan her hastanın maruz kaldığı cümle. tıpta master yapmış teyzelerin tespit cümlesi. en kral profların bile çözemediği soruna şıp diye nokta koyan teyzelerin başarı cümlesi.
yine milletin diline pelesenk olan, sanıyorum gerçeklik. herkes psikolojik olarak kötü hissediyor olamaz gibime geliyor.