bugün

nasa'nın mars programı kapsamında jeolojik yapısından faydalandığı ve tweetleri il bütün dünyaya tanıttığı salda gölü için bakanlığın açıkladığı müjde.
(bkz: 18 şubat 2021 nasa nın mars a gidişi ve salda gölü)

çevre ve şehircilik bakanı murat kurum'un açıklamaları ile salda gölüne yapılacak vandal bahçesi, pardon millet bahçesi projesi kapsamında vatandaşların ihtiyacı için buraya mescit de yapılacakmış.
https://odatv4.com/nasani...scit-karari-20052125.html

ekran şeysini de koyim;
görsel

evet, harika gerçekten...

salda gölünün tek eksiği mescitti zaten. mescit eksikliği ülkemizin kanayan yarası(!) adeta...

aslında ülkemizi neden komple bir kubbe altına alıp dev bir camiye dönüştürmüyoruz ki??? ak partisi neden böyle dev bir proje ile ustalık dönemini taçlandırmıyor?

dediğim gibi, kıyısına, köşesine tek bir çivi bile çakılmaması gereken salda gölünün en büyük ihtiyacı mescitti. çok şükür ak partisi sayesinde o eksiklik giderilecek...
ohh, mescit yapmayı unutacaklar diye çok korkmuştum.
bir an için "ulan ya mescit yapılmaz ise ne olur halimiz" diye çok endişelenmiştik, şükür unutmamışlar.
Balıklar kalkıp namaz mı kılacakmış.

Ulan siyasal islamcılar yatacak yeriniz yok.
sanki heryerde cami var da noluyor içi bomboş.
Putun kralı en manidar yere dikildi a fetöcü.

(bkz: harran a rte putu dikilmesi)

iyi ki kabe bunların elinde değil. Kabe'ye de dikerlerdi bu puttan.
Ben de salda gölünde ne eksik diyordum, meğerse mescitmiş. Yetkililere teşekkür ediyorum.
"Salda Gölü Tabiat Parkı Mescit Çevre Düzenlemesi Yapımı" adı ile ihalesi 10 ekim 2019 da açılan hadise.

her tabiat parkının sosyal tesisi olur ne var bunda eleştirecek.
Süper, kılarız bir namaz.
Namazını düzenli kılanlar ve orayı gezmek isteyenler için bir müjdedir. Senin bundan anlamayacağın çok açık da bari milletin müjdesine karışma. Hani özgürlük diye geziyorsunuz ya yaşam tarzıma müdahale etme diye geziyorsunuz ya bil istedim.
Mescitler ülkesi.
çok şükür bugünde müjdelendik, uzun zamandır duyduğum en iyi fikir, birde avm yakışır oraya.
görsel

Hemen yakınında cami var... Ayıptır artık ya. Çevredeki halk saldaya sahip çıkmalı. Ama nerede oranın halkında öyle bilinç...
cami avlularına yüzme havuzu yapmakla aynı şey.
O kadar şey yapılıyor ve en masumu mescid yapılması, bu yunan artıklarının ise tek gözüne batan "mescid" yapılması...

Çünkü bu tiplerin doğaya sevgisi değil mescitlerimize nefreti var.
Off ben de ne eksik ne eksik diyordum, tabi ya dünyanın dört gözle takip ettiği bir göle mescid yapılır, başka ne yapılır ki...kim düşünmüşse onun ben zekasına hayran olayım.