olandan bitenden haberi olmayan insanlarla birlikte yasamak zorunda olmaktir. hicbirsey hakkinda fikirleri olmayan öylesine yasayan kisilerle bir arada olmak aci veriyor. onlarin sacmaliklarina katlanmak insani deli ediyor. bütün salaklar imha edilebilse ne güzel olurdu.
salaklık göreceli bir kavram olup insanın kendisini akıllı sanmasıyla çevresindekileri salak olarak görmesiyle başlar ve akabinde beni kimse anlamıyor tripleriyle devam eder durum. ama başlık sahibine katılıyorum gerçek akıllı insanlar gerçek salak insanlarla yaşamak zorunda kalınca hayat çekilmez hale gelebilir.
sinir krizi geçirilmesi an meselesidir.*
sabırlı olmayı öğretir,
dikkatli olmayı öğretir.
en önemli sebebi fakirlik olan zorunluluk.
zordur..

eğer kişi salaksa zaten acayip rahattır. çünkü zeki kişiler tarafından hep yönlendirilir. salak insan düşünmez, denileni yapar. sınırları asla zorladığı görülmemiştir hiç bir salağın.. mutlu mesut yaşar ot gibi. en iyisidir.. ohh mis..

eğer kişi aklını kullanabilen biriyse, salağa yatıp rahat etmek istese de beceremez. çünkü içinden gelir müdahale etmek, sınırları zorlamak hatta aşmak. akıllı bi insansanız kendi hayatınıza yön vermenin yanı sıra salakları da yönetmek durumundasınızdır..

bir de kendini zeki sanan, eğitim aldım ben bilirim modunda olan gerizekalılar vardır ki tam dayaklıktır. aslında bi bok bilmediği halde ona buna laf yapar, yönlendirmeye karşı çıkar, kendini fasulyeden nimet sayar..
akılsız dost akıllı düşmandan tehlikelidir lafı da boşuna çıkmamıştır hani..

not :
(bkz: eğer kişi akıllı ve çalışkansa takdir et)
(bkz: eğer kişi akıllı değil ama çalışkansa dikkat et)
(bkz: kişi akıllı ama tembelse ikaz et)
(bkz: kişi hem akılsız hem tembelse imha et)
-salak insanlarla birlikte yaşama zorunluluğundan nefret ediyorum biliyor musun murtaza ?
+onlarla yaşıyorsan sen salaksın mahmut.
-ne yapmalıyım peki ?
+intihar et kanka. bende salak insanlarla yaşamakdan kurtulurum böylece.
-tamam kanka.
onlar senin üstün olduklarında sabırlı olmayı öğretir...
salaklaşmamayı, akıllı insanlarla takılmanın değerini benimseten olaydır.

çok zeki olduğunuza inanıyorsanız da salaklara akıl bahşetme imkanını yaratır size.
(bkz: başlık açarak deşarj olma tekniği)
yaşama amacını birkere bile kendisine sormamış, ikide bir, off canım sıkıldı; üff moralim bozuk gibi söyleyişlerde bulunan, söyleyeceğini-söylediğini bir kere düşünmeyen, fazla konuşmayan insanları garip görüp kendini normal gören insanlarla bir arada yaşama zorunluluğudur.
en bariz örneği için (bkz: okul)
insan olmanın zorluklarından biridir. hele bu salak akrabanız ise bu olay daha da katmerli olur.
(bkz: gelin sizi tahtalıköye alalım)
(bkz: orda herkes akıllı)
Birgün, Beni onaylamayan, bana inanmayan salaklar benim tarafıma geçerlerse,

Biliniz ki ben diğer tarafa geçeceğim,

salaklarla bir arada olmaktan hoşlanmam demiş şair.
*
Tek derdi Karın tokluğu ve barınma olan aşağılık, ahlaksız, zavallı insanlarla yaşama zorunluluğudur.

Dinlilerdir, cahillerdir, futbol ve sex muhabbetini severler(ulan amına koyayım, sen çirkinsin gavat önce kendinin farkında ol!)...
(bkz: dunning kruger etkisi)
Az önce gördüğüm başlıktan sonra farkettim ki zor , çok zor .
ya onlarda senin hakkında böyle düşünüyorsa?
kendini çok zeki ve akıllı sanan ama uludağ sözlükte takılmaktan başka bi sik yiyemeyen kişilerin zorunluluğudur.
Üzen zorunluluktur.
Yok mu şöyle insanların aykü testiyle falan alındığı yerler.
Zeki insanların yaşadigi sıkıntıdır. Ara ara acaba sorun bende mi dese de yok onlar mal der.
Sorun salak insanlar değil, kendini zeki sanıp da elaleme laf atan aptallarla beraber yaşamakta. Sözlükte elalemin IQ seviyesine laf atan, elit ve oldukça zeki görünmeye çalışan, eziklik psikolojisinden kurtulamayan bir yazar var mesela. işte asıl sorun bu gibi tipler efendim yoksa hepimizde az da olsa salaklık var, evet.
insanın canını sıkan durum.