bugün

yine hafiften özlemeye başladığım memleketim. 2 gün gidip dozumu alıp dönmem gerek.
(bkz: köy)
Derler ki sakarya'ya haftada iki defa yağmur yağarmış. biri dört gün diğeri de üç gün sürermiş.
Nota değeriyle yarım-tam-yarım vuruş ritmini veren şehir ismidir.
efsane şehirdir.

belediyenin raylı sistem adı ne olsun anketine 1. olarak ray malifalitiko seçeneğini çıkarması kanıtıdır.
ayağa kalkması beklenen şehir!
görsel
2 yıldır üniversite okuduğum şehir alışıyorsun ama sıkılıyor insan hafız.
Soğuk. Çok soğuk. Öyle soğuk ki -3 ne la ?
soğuğu bile özlenen ğüzel memleket. kıymetini bilin.
akıllara,

insan bu, su misali, kıvrım kıvrım akar ya;

bir yanda akan benim, öbür yanda sakarya.

satırlarını getiren değerli şehir.

bir de muharebemiz var tabii, güzel yazmış arkadaş okuyun derim;

(#2080145)
Ankara'da güzel bir sokak adıdır *
istanbul'dan sonra insanın bütün hayallerini yıkan boş, şehir görünümlü köy.
en bir güzel, güzide, yeşil yeşil, göllü maşukiyeli ilimiz.

Adapazarı düzlükleri.
Kocaeli ye 45 dk mesafede, istanbula ise 1 saat 45 dk uzaklıkta, kentpark, ormanpark gibi güzel alanlarda gezebileceğiniz, küçük istiklal caddesini andıran çark caddesinde ister alışveriş ister kafelerde oturabileceğiniz, orhan camisinin o büyülü manevi atmosferinde namaz kılabileceğiniz, sapanca gölü çevresinde sevgiliniz yada helalinizle rahatça oturup güzel bir kahvaltı yada kafelerinde zaman geçireceğiniz, Doğançay şelalesinin olduğu Geyve ilçesinde mükemmel zamanlar geçirebileceğiniz, en lüks ilçesi Serdivan olup, nüfusu 900.000 civarı olan bir şehirdir.
SAKARYA MEYDAN SAVAŞI (23 AĞUSTOS -13 EYLÜL 1921)

Türklerin II. Viyana Kuşatması’ndan(1683) beri süren geri çekilişi Sakarya Meydan Savaşı ile son bulmuştur.
üniversite için geldiğim cağnım şehir. hayır anlamıyorum nesini sevmiyorsunuz. bir denizimiz yok sayılır, ki istanbuldan geldiğim halde denizin yokluğunu da çekmiyorum. yokluğunu çekiyorsanız da sapanca gölümüz var.
pardon da bu şehri beğenmeyen siktirsin gitsin bu ülkeden...

4 - 5 aydır antalyadayım deliler gibi özlüyorum Sakarya'yı, çünkü yapmacık değil sakarya her tarafı güven dostluk kokan bir şehir. hele o yeşili yok mu? öyle hasretim ki sakarya yeşilini görmeye, paris' de bile yaşasam özleyeceğim tek şehirdir sakarya.

yav amk karstan gelip Sakarya'yı beğenmezler ya ona fitil oluyorum. okulunu oku lan oyun oynamaya mi geldin okumaya mi?
Kocaelisporluların hiç sevmediği ilçe. Köy gibi bir yerdir. Saçmadır.
eskiden izmit iline bağlı köy olan garip bir yer. bir ara sakaryalıların genleri araştırılıyordu, sonucu ne oldu bilmiyorum.

nerede aracını düzgün parketmeyen, sinyal vermeden dönüş yapan araç görsem hep 54 plaka.
Sakarya candır can.
zamanında karedeniz bölgesinde göç olduğu için halkın büyük çoğunluğu bunlar oluşturur.
Beğenmiyorsan klavyeden konuşup şehre bok atma bence hafız. Kokunun gelme sebebi yalnızca kış aylarında gelen şeker fabrikasının kokusudur bizde memnun değiliz o ayrı. Ayrıca tahtını serdivan'a bırakan adapazarı yaşanabilir şehirler arasında başı çekenlerden biri.
Küllerinden yeniden doğan şehirdir. çalışkan insanların memleketidir.
ankara'daki semti il olanından daha ünlüdür.