bugün

28 ağustos 2002 den itibaren 1 yıl süreyle olandır.
yaklaşık 5-10 aklı evvelin, çaplarınca ortaya attıkları karalama kampanyasıdır. buna saçmalığa inanılmaz. inanmak istenir ve onaylanır.

ve bu aklı evvel tayfa bediüzzaman'ı komik sebeplerle defalarca yargılayıp beraat ettirmek zorunda kalmıştır. "yazı yazmak" fiilini rejime tehtid olarak görüp(göt korkusunu hesap edin) baskı uygulamışlardır. şu günlerde gülen cemaati bu hizmeti her ne kadar tahrif ve tahrib etse de nur cemaati tüm bu namussuzluklara rağmen buralara gelmiştir. karalamaları normal değil mi?
tüm külliyatı bitirmiş bir kardeşiniz olarak şunu söyleyebilirim ki büyük bir yalan ve said nursi gibi zamanın alimi bir zat'a atılmış büyük bir iftiradır.

bu iftirayı atanlara rabbimin kahhar ismi ile muamele etmesini diliyorum.
(bkz: iftira/#89198)
gerçektir.said nursi din bezirganı bir müptezeldir.
etse ne olur, etmese ne olur.
üstad risale nin hiç bir yerinde peygamberlik iddiasında bulunmuyor. hem kendini peygamber ilan edecek biri mucizat ı ahmediye* yi yazar mı. el insaf diyorum sadece el insaf. allah evliya kulları bu tarz kerametler gösterebilir bu çok normal.
(bkz: bir delinin hatıra defteri)
gün geçmiyor ki yeni birileri kendini peygamber ilan etmesin.
üçün biri kadrosu ile görevine başlamıştır.
etmiş midir etmemiş midir bilemem. ancak (bkz: sohbet)lere çok katılmış, çok maklubelerini yemiş biri olarak diyebilirim ki o risaleleri kimsenin bi halt anlamadığını bile bile okuduklarında ibadet ettiklerini düşündükleri yüzlerinden açık seçik okunabilir. peygamberlik ağır bir iddia olacağı için 100 yılda bir gelen Müçtehitlik makamına sarılmaları (bkz: risale-i nur)külliyatını herkesin anlaması için sadeleştirmeye yanaşmamaları gibi nedenler said nursi ve öğretilerine bir uhuvviyet bahşedilmek istendiğini kanıtlıyor. ne olursa olsun bir kitabın daha anlaşılır hale getirilmesinde sakınca görülüyorsa hala o kitaba ve yazarına hürmet edenin aklından şüphe ederim.
edit: cedrics chen uyardı sadeleştirme çalışmaları (yeni yeni) başlamış
(bkz: http://www.kitapyurdu.com...tap/default.asp?id=594479) ben defalarca kez sorduğumda özünü kaybetme tehlikesinden dolayı diyorlardı, okundukça kalbe anlamı iniyor diyorlardı. bakalım ''özünü'' koruyarak sadeleştirebilecekler mi?
(bkz: anlat dinliyo)
evliyalara gelen ilham ile peygamberlere cebrail vasıtasıyla gönderilen vahyi ayırt edecek zekadan yoksun insan söylemi.
Ayrıca kendisi risalesinde şöyle bir şeyden de bahsetmiştir; Hz. Cebrail ve Hz. peygamber vahiy sürecinde iken hz. cebrail gayb kitabını elinden düşürür ve o kitabı hz. ali bulur. Böylece hz. ali gayb bilgisi içinde olan kitaba sahip olmuştur. Kıyamete kadar hz. ali gaybın bilgisine sahip olmuştur. Artık gerisini siz düşünün.isteyene kaynakta verilir.
Ozamanın türkçesi nasıldı bilmiyorum ama okuyupta tek kelime anlamadım (tek) kitaptır.