bugün

başrollerinde kadir inanır ve selma günerinin oynadığı 1974 yapımı bir dramdır.
kadir inanır' ın kendisine kaç şeker diye soran çaycıyı haşat ettiği film.
kadir inanır bu filmde gaddar karakterini oynamaktadır. ama özünde iyidir. güzel filmdir. selma güneri'nin şu sözü
herşeyi özetler:
'seni bana gaddar diye tanıtmışlardı,keşke bütün iyiler senin gibi gaddar olsa'
cami önlerine bırakılmış çocuklardır.
bugün kanatürk kanalında oynarken gördüğüm ve şans eseri gözlerimin kaydığı filmdir. hele bir kaç dakika izleyeyim acaba nasıldır derken ciddi ciddi içine dalıp gittiğim kadir inanır filmidir. ayrıca o zamanların güzel bir hanımı olan selma günerinin olmasıda etkiliydi filmi izlememde. yanlız filmi izlerken beni en çok selma günerinin filmdeki oğlu(adını unuttum şimdi) ve gaddarla arasındaki konuşma çok etkiledi. inanır mısın sözlük, o an oturup ağladım neredeyse. çocuk gaddarla ciddi ciddi çok güzel konuştu. ayrıca da o bilal miydi neydi ismi hatırlamadım o adam tam bir şerefsizdi deyim yerindeyse. gaddar onlarla anlaşmak, barışmak istediler fakat bu isteği reddedip bir de üstüne gaddar ın sevdiği kıza tecavüz edip uçurumdan düşürünce gaddar dayanamadı ve onları öldürdü. yanlız filmde bir saçmalık daha vardı son sahnesinde, kadir inanır yani gaddar göğsüne ve omzuna 2 toplam 4 tane mermi yemesine rağmen bilali bıçaklamayı başardı. gadddar 4 mermiye dayanırken bilal bir bıçak darbesiyle hemen öldü. ardından da gaddar.
Gaddar rolündeki kadir abimizin şekere savaş açtığı bir filmdi. Canan karatay bu filmi çok seviyor olmalı.

Kadir inanır karizmasıdır.

kahvehanede yaşanan hadise;

çırak: buyur abi
Gaddar: kahve.
Çırak: nasıl olsun ortamı, şekerli mi?
gaddar: şekersiz acı kahve ulan acı (çırağı boğazından tutar karşı masanın üstüne yapıştırır)
kahveci: affet bağışla o bilmez.
Gaddar: bilsin, herkes öğrensin şeker lafı etmesin kimse yanımda.