bugün

''açıkçası, eğer aptal gibi görünmeyi göze alamıyorsan aşık olmayı hak etmiyorsundur.'' (bkz: a lot like love)
öpüşmek.
mantık out.
yersiz yere triplere girip yersiz yere alttan almak olabilir bak. haklı olduğun yerde susarsın hani, yada olmayacak şeylere kızar küsersin. mantıklı tek bir cümle kurulamaz bu durumun açıklaması yok.
normal süreden +50 dakika daha aynaya bakmak.
normalde yapmadığımız saçma eylemlerdir. buradan aşık olmanın anormal olduğunu anlıyoruz haliyle.
benim camsil yerine aynı formdaki şişeye sahip oda parfümüyle temizlik yapmışlığım var mesela. ya maldım, ya aşık ya da mal aşık.
açtığınız kapıyı kafanıza çarpabilirsiniz.
"ben ona yüzde yüz güveniyorum." yanılgısına düşmektir. sonra da bir önceki sevgilisiyle work and travel ayarlar falan. * *
Sex konusunda masum fikirlere sahip olmaya çalışmak...
ödeme yapmak için dışarı çıkıp parayı, faturayı, hesap numarasını evde unutmak.
belediyenin yeni ektiği lalelerden koparıp bir umut sevdiceğe koşmaktır.
-salak salak her şeye sırıtmak (elmacık kemiklerin ağrımasa farketmeyeceğin bir halde)
-hiç sevilmeyen film türlerini izlemek
-sık sık ağzı açık unutmak (ayran delisi misali)
-kapı gıcırtısına duygulanmak, hatta bazen ağlamak
-kendini minnik, miniminnik bir şey.. ımm.. bir ucube gibin hissetmek
-saçma sapan mekanlarda, durdukyere her an beste yapmak
-evlendirme programlarındaki orkestra gibi, duyulan bir kelimeden yola çıkarak hemen bir şiir yazmak
-ev içerisinde atlamak, zıplamak, abidik gubidik sesler çıkartmak
-normalde hiç alınılmayan davranışlara kırılmak
-bol bol kelebek yutmak
-yemek yiyememek, iştahı kaçırmak
-havalara havalara bakmak..
-"ayy onun da canı vaaar" felsefesinde yaşamak..

say say * bitmez..
7/24 sırıtmak.
sabahın köründe (6:30 gibi) sırf 20 saniye onu görmebilmek için 8:00 e kadar beklemek. Arada geçen zamanda da onunla ilgili hayaller kurmak. malmıyız lan biz.
Baskasini yada baska birsey gormezsin, zira askin gozu kordur, iste o halde neler yapilirsa...

Tabi ask karsilik bekler, karsilik bulamayinca nefrete bile donusurmu, nefrete donusmeyeni varmidir yada o askmidir. Mecazi ask gercek aska donusurmu. Siddetli muhabbet, sevgi adina asktan daha ulvi daha nezih sahibini elemde birakmayacak duygu varmidir.

Asik olunca Askindan basin donup sende donermisin. Asik oldum demek kolayda sevdigin icin ne yaparsin , seven sevdigine itaat eder o zaman asik oluyorsan herhalde itaat eder onun icin herseyi yaparsin ondan baska birseyi gozun gormez. Gece yarisi deli gibi uyanip onu dusunursun hatta onun adini sayiklarsin.
Sabah uyaninca, aksam yatmadan heryerde hep onu dusunurmusun yoksa asik oldum dersin sadece. (Bende olurum ins.)

Yoksa ornekleme ile, asik oldugunu dusundugun mucevheri almak icin gittigin kuyumcu dukkaninda askini unutup tavandaki renkli balonlarami aldanirsin. Yada gidecegin yeri unutup yolda esegine asik olup geri mi donersin.
romantik komedi izlemek.
(bkz: telefon)
(bkz: internet)
hayatın birden ne kadar güzel olduğunu anlamak. ama her şey bir yere kadardır tabi.
anlamsız ve salak salak olarak nitelendirilen enteresan bir gülüş şekline sahip olmaktır.
sevdiği kızın yanındayken telefonun tuş kilidini açıp kapamak, onun bulunduğu tarafa doğru bakıp kafayı ışık hızıyla çevirmek.
-solunum cihazı gibi, sıçmaya bile telefonla gitmek.

-hesabı ödemek.

-ota boka sinirlenir olmak.

-gereksiz kıskançlık.
kıskanırsınız, birisi yaklaşsa ona zarar verecek gibi düşünürsünüz. kendinizden başkasına layık görmezsiniz, ama o uçup gider. *
slow müzikler eşliğinde aşık olunan kişiyle birliktelik hayali kurmak.
ağır küfür etmek.
kendini tanıyamamak.
normalde yüzüne bakmayacağınız, şerefsizin önde gideni olduğunu bildiğiniz birinin gölgesinden bile hoşlanmaktır.
lan biz bu hallere düşecek adam mıydık bee..
güncel Önemli Başlıklar