bugün

çekimleri malatya'da başlamış olan tuğba özay'ın bir peşmerge kızını canlandırdığı sinema filmiyimiş.
tarih olan askerlerle ilgili film *.
aslında saddam in askerler sayid olarak yayınlanmaktadır.*
cekimleri, malatya'da devam eden, senaryo geregi, bir kamyonetin arkasina baglanan ve yerde suruklenen atin olumunden sonra, dohayka * tarafindan; yapimcilari ve yonetmeni, cumhuriyet savciligina sikayet edilen, sanat eseri.
tanimadiginiz kisilere karsi onyargili olmak, haksizliktan da ote, akilli bir is degil. cunku yargilarinizda yanilmaniz muhtemeldir. tamam eyvallah. ama biz bu filmde emegi* gecen insanlari en azindan magazin basinindan taniyoruz.

kimmis efendim bunlar? yonetmen gani savata, basrol oyunculari tugba ozay, yalcin dumer... uzun uzun bu kisiler hakkinda tanim yapmak abesle istigal olur. ama kendi acimdan sunu soyleyebilirim; bu zanaatkar marangozlarin daha onceki urunlerinden, ortaya nasil bir kereste cikaracaklarini uc asagi bes yukari kestirebiliyorum. ne tur bir piyes sergileyip, nasil sicacaklari da beni zerre kadar ilgilendirmiyor. musterisi vardir, alir izler, hayat dersleri cikarir, ya da guler gecer, kendine kalmis. ama beni ilgilendiren yani, bu fantazi ve yaraticilik yoksunu, ruhsal masturbasyonlarini yaparken , kendilerinden cok daha kiymetli bir cana kiymalaridir.

eminim o atin omru boyunca bir cok insana; dolayli, direkt faydalari olmustur. yani sizin, film tanitimi icin, 3.sinif bir barda, 3.sinif magazin muhabirlerine verdiginiz kokteylde, amuga koyyim baktik moda simdi saddam hemen ordaki sosyal yaraya parnak sokalim dedik seklinde derin aciklamalar yapabilmeniz icin tasarladiginiz bu evlerden uzak sanat eseri bir cana mal oldu. hemde kisesel olarak yuzde yuz eminim, bu ulkeye ve insanlarina sizden kat kat fazla reel katki saglayan bir cana... ustelik yine yuzde yuz eminim, cevreye ve topluma sizler kadar zarari dokunmayan bir cana...

bana gore, cekimleri sirasinda, en ve tek kiymetli oyuncusunu yitiren bu film, daha baslamadan bitmistir.

(bkz: isiklar sonmesin loo)
(bkz: boyle yakacaksan sondur aq)
(bkz: sizde at sikine surulecek akil yok)
bu film tugba ya ugursuz geldi internet haber sitelerinin habere yaklasim bicimi

--spoiler--
http://www.ensonhaber.com...ugbaya-ugursuz-geldi.html
--spoiler--

(bkz: allah belanizi versin)
3 dakkalık konuyu 1 saat 37 dakika uzatmışlar.