1. 1.
  sac:Yassı demir çelik ürünü.
  3 ... italiano
 2. 2.
  kavurması yapılan değil ancak üzerinde kavurma yapılabilen sacdan malzeme.

  (bkz: sac kavurma)*
  1 ... gore gori chapa tipa rota hey
 3. 3.
  Sac, levha haline getirilmiş metal, özellikle demir malzeme. Kalın levhaların silindirler arasından geçirilmesiyle, yani haddelemeyle elde edilir. Sıcak olarak yapılan ilk haddelemeden sonra, düzgün bir yüzey elde etmesi için, soğuk haddeleme yapılır. Değişik kalınlıklarda olan bu saclar, belirli standart ölçüler dahilinde veya şeritler halinde kesilir.

  Çeşitli tekerlekli vasıtaların kapakları, gemi gövdeleri ve pekçok teknolojik uygulama sahası yanında sacların en önemli kullanılma alanlarından biri de elektrik araçlarıdır. Elektrik motorlarının rotor, stator sargılarının ve transformatör sargılarının çekirdeğini silisyumlu sac demetleri teşkil eder. Silisli sacların en önemli özelliği, taşıdığı silisyum sayesinde manyetik kayıpları minimuma indirmesi ve neticede verimi arttırmasıdır. Ayrıca demire katılan bu silis, demirin manyetik özelliklerinde zamanla meydana gelebilecek değişiklikleri azaltarak, demiri daha kararlı hale getirir. Haddeleme sırasında sac kristallerinin belirli bir doğrultuda yönelmesi sacın manyetik özellikler bakımından kalitesinin artmasına ve belirli bir manyetik devre için daha az saca ihtiyaç göstermesine sebep olur. *
  2 ... calyx
 4. 4.
  ks. strategic air command. amerika stratejik nükleer gücüne bağlı hava kuvvetlerini yönetmekle yükümlü komutanlık.
  ... wegander
 5. 5.
  fransızcada anlamı "çanta" olmakla birlikte üzerinde hamur işi (yufka vb) yiyeceklerin pişirildiği, artık sadece ninelerimizin evinde görebildiğimiz araç.
  ... prometeus
 6. 6.
  kurun yükselmesinden hemen nasibini gören madde.
  yılın başlarında 1,14 leri gören bu demir, şu sıralar 2,00 lerde boy göstermektedir. rusya'dan kaynaklı hammadde krizi civata ve lastiğe de vurunca, üretim yapan firmaların elinde bir sineklik var doğal dengeyi bozar.
  1 ... melankoyar
 7. 7.
  Üzerinde gözleme yapılan cihaz.
  1 ... selia