bugün

bir tuhaf insan. alışkanlık yapmıştır. ya da kesin ibnedir. ya da masaüstü resmi şu şekildedir;

görsel
Zamanında geceyi seviyorum, yalnızlığı seviyorum gibi nedenlerle sabaha kadar uyumamıştır şimdi de baya zorluk çekiyordur.
kötü bir alışkanlığa sahip insandır.
okul zamanı gurbette zamanında yatsa da onun bunun sesi yüzünden uykusu 2-3 saat sarkan onun akabinde final haftasında her sınava sabah dörtlere kadar çalıştığı için iki haftalık zorunlu uykusuzluk idmanı yapmış sınavlar bitince bir kaç gün rahatlamak için yine gece yarılarına kadar onun bununla konuşup uykuyu ertelemiş en nihayetinde eve dönünce ramazandan önceki geçiş evresini iyi değerlendiremeyerek uyku bozukluğuna tavan yaptırmış ramazanda sahurdan sonra yatayım diye düşünüp iyice zıvanadan çıkmış bu saatte bile uyuyamaz hale gelmiş bayram namazına uyumadan gitmeyi düşünen son 50 gün içinde sabah vaktinden önce uyuduğu gün sayısı 5i bulmayan sağlıksız olduğunu kabullenmiş bünyedir.
zombi, vampir vb. yaratıkların adıda verilebilir bu insana. (mesela bana)
annedarcy insanıdır. güneşi sevmeyen insan da olabilir. uyuyamadığı için canı sıkılan ve canı sıkıldığı için uyuyamayan insandır bir nevi. hülasa istekli ya da isteksiz sabahın ilk ışıklarına gözlerini kapatacak olandır. * * *
güneş doğar, uyurum sanırsın.
ama halen uyuyamazsın..
yazarsın, yazarsın.
ibne'nin halinden ibne anladığına göre @1 ib...
(bkz: milleti yaftalamayı hobi haline getirmiş yaratık türü)
sabah olunca uyuyabiliyorsa çok bi soruna sahip olmayan insandır. lakin birde bunun sabah da uyuyamayan çeşidi vardır ki hiç mi hiç tavsiye olunmaz. uyuyunuz efendim...
bırak geceyi sabahında bile uyumayan insan var! vampir modundaki insandır, gün ışığını hiç sevmezler. muhtemelen güneşin doğuşu ile beraber varsa yatak yoksa bir tabuta kıvrılıp yatacaktır.
uyumak için belli bir zaman koymayan insandır; uyku geldiği zaman "euuuuaehhhhh yatıyım la gari" deyip her an yatabilir. veyahut Insomnia hastalığı olan insan da olabilir.
ikinci öğretimdir.
kafası karışık, dertli insandır.
akşama kadar uyuyamayacak olan insandır.
kahvenin aczine uğramıştır .
annesinin gece yatmak bilmiyor sabah kalkmak bilmiyor şiirini okumasına sebebiyet veren insandır.
nöbet tutuyordur.