Bir defter sayfası dahi okuyacak hali kalmayan bir Türk genci olarak, boşa olduğunu düşündüğüm eylemdir. Tabi bölüm tıp ve türevleri değilse..
YKS ye hazırlananların yapmasında sakınca olmayan eylem. aslında hiç kimse için sakıncası yoktur ama mallıktır. he tabi yks olayı varsa mallık değildir. bu saatte sözlükte ne işiniz var saat 2 ye geliyor hadi ya uyuyun ya da başlayın şu amk derslerine.
En son dün yaptım ve 10 bekliyorum sınavdan belki 15.

22 almışım.
Bir haftadır sınava çalışmayıp son geceye bırakmak.
yarin başıma gelecek sabaha kadar makale yazma şeklinde cereyan eden şemsiyenin açılma şeklidir.
Bu gece başarmayı umduğum olay. Yarın iki tane vizem var ve ben daha hiç başlamadım sanırım bu rahatlığım sınavlarımın öğlen olmasından kaynaklanıyor ama bir an önce başlamak daha iyi tabii neyse çay demlensin başlarım kafasındayım sanırım benden adam olmaz.
çoğu kişi bu konu hakkında olumsuz yorumlarını aktarmış, fakat benim için çoğu zaman olumlu sonuç veren çalışma şeklidir. tabii ki sınav sonucu olarak sadece, onun dışındaki her şey rezil bir şekle bürünüyor. bolca vücuda kafein basılır çalışılan ortamın ısı derecesi de buna etkendir mümkünse sıcak olmamalıdır, eğer uyanamayan bir insansanız kesinlikle girişmeyin hem uykunuzdan hem de sınavınızdan olabilirsiniz mesela bu entryi şuan okurken sınav gününüzse ve sabahlamanız gerekiyorsa bunu okumayı bitirdikten sonra zerre vakit kaybetmeden derse başlayın. müzik açmayın. telefonu bilgi öğrenmek için dahi açmayın unutun.

edit: kesinlikle yanlış bir davranıştır, alışkanlık haline getirilmemesi gerek.
Bu gece yapacağım eylem.
sanıyorum hayatım boyunca hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceğim ender şeylerden biri.

imkansız olum, o kadar çok çalışacak bir şey bulamam yani.
bir kaç kez deneyip 5 gibi dayanamadigim eylem.
ailenin sandigi durumdur oysaki beyzademiz arkadaşlari ile dagitmaktadir.
verimsiz olandır. sabah erken kalkıp çalışmak temiz. evet.
Aylarca senenin nerdeyse 10 ayı ve her ayin neredeyse 20 gunu yaptigim sey , yapmak zorundayim yoksa bitmiyor notlar.
(bkz: zaman değil geçen ömürmüş anlamadık)
bazen hiç bitmeyecekmiş gibi gelen durum.
bitenler bitiyor,gün bitiyor,ay bitiyor,yıl bitiyor,ömür bitiyor bu mecburiyet hiç bitmiyor...
(bkz: zabaha kadar ders)
Komşunun 3 köpeği gece uyuduğu için zorunlu olan durum.
çılgın yakup kitapları coşturuyor.
Sistemin getirdikleri şeyler arasında belki de insanı en çıldırtan şeylerden biridir.
Eğitim dediğin birkaç sayfayı ezberlemek ise iyi güzel, sabahlara kadar ders çalışırız. Ancak eğitim demek bir şeyleri ezberlemek değil, bir şeyleri öğrenmektir, onu uygulamaya sokabilmektir. Ama yok! illa ki sabaha kadar o kitap açılacak, o kalem ele alınacak, notlar tutulacak!

Maalesef ne kadar isyan etsek de bu gerçeği değiştiremiyor olmamız hayatın bize çok güzel bir gülümsemesidir. O yüzden, hadi derse!
hiç yapmadığım ve yapmayacağımdır.
tamam hani gece yarısı filan olabilir ama bir süre sonra uyku bastırınca çalışılmaz. olmaz.
her sınav dönemi içimdeki yoğun azim ve istekle kafamda dönen düşüncedir ancak bir kez olsun gerçekleştiremeyip s*keyim sınavını bana bi'şey olmasın diyerek uyumamla son bulmuştur.
Hukuk okuyanların vize haftası boyunca düzenli olarak yaptığı eylemdir. Sonrasında 1 hafta yataktan çıkılmaz
Lisedeyken düşük aldığım için hırs yapıp sabaha kadar olmasa da gece yarısına kadar çalışmıştım yüksek almıştım daha sonra çalişmak hoşuma gitti iyi ki çalışmışım .
Yarın iki zor meslek dersim olmasına rağmen yapmayacağım şeydir. Beyin ve vücut dinlenmeli ki soruları düzgün düşünüp cevaplayabilelim. Yeterince çalış, gerisi elbet olur.
hiçbir zaman yapmamış olduğum şey.