bugün

insanı yaşatan nedenleridir. hayatta kalmasını onu hayata bağlayan nedenleri sağlar. bir insan düşün, sabah kalkması için nedeni yok. onun yaşama mutluluğu var mıdır? tabii ki yoktur. insanın hiçbir amacı, beklentisi yokken hayattan, sabah uyanıp her zamanki günlerden birine neden uyansın? uyanmaz. uyanası gelmez. aynı ev, aynı sokak, amaçsız eylemler ve yalnızlık.
sabah uyanmak için nedeni olmamak, yaşama sevinci kırılmış insanların eylemidir. kırılmış diyorum, dışardan etkili.
herhangi kredili bir dersin vizesinden 1 gibi komik bir not almaktır.. zira o gün insanın okula kalkıp gitmek içinden gelmemektedir.. başka neden aramak gerekirse;

(bkz: Sevgiliden ayrılmak)
(bkz: bütün gece uyumamak)
vahim bir durumdur. insan ne için uyanır ki? sorusunu akla getirir. (bkz: küçük şeylere uyanmak)
uyanmasının tek nedeni bi daha uyumak olur. 'amaaan ne uyancam be, zaten akşam bi daha uyicam.' durumundadır.
(bkz: vampir)
saat 12 hatta 14 hatta ve hatta 16:00 a kadar yatma imkanı olan kişidir.
(bkz: Allah ım banada nasip et)
bu sabahların bir anlamı olmalı dinlemek için neden.
(bkz: yarın erkenden kalkıp akşama kadar yatıcam)
ikinci öğretim öğrencisi olmaktır.
''ölelim mi yani?'' dedirtren olgu.
(bkz: tatil)
(bkz: her türlü)
cuma-cmt akşamları insanın aklına gelen ve yüzünde güzel bir tebessüm bırakan düşüncedir.
bu gibi durumlarda ne kadar istenilsede bi türlü uyunulamaz erkenden kalkılır ,ancak herhangı bır saatte kalkmanız gerektıgınde kac olursa olsun bi türlü kalkılınamaz ,adeta yataga yapışılır.
düşlerde yaşamak.
intihar etmek için bir nedeni olmaktır.
bugün uyanmak için bile bir nedenim yok deyip yatmaktır.
2.öğretim olmak.