bugün

görsel
Inşallah kahve dediği Nescafe değildir. Allah vere böyle bir hata yapmamıştır. Yapıyorsa bilsin ki güne daha o hiç başlamamış.

Biz gidip kahveye 10tl veriyoruz eğer bizim ki kahve ise sizinki?
Bu entry beni anlatır. Sabahları ise gittiğimde bedenim uyansa da ruhumun uyanmasi için sabahları sade kahvemi mutlaka içerim. Öğle arasında da bir türk kahvesi tercihimdir.
Yapma o zaman canım benim.
seri telve getir, boğazı kurudu yengenin.
Bu toprakların sloganı değildir.
Burjuvazi adetlerini benimsemiş, kasaba ruhlu insan söylemi.
Paşa dedeniz de benzer şekilde moccha'sını içmeden güne başlayamazdı di mi?

Şaka maka bu insan benim. Alışkanlık oldu, içmezsem kafam açılmıyor.
Belki sadece nescafe gold iciyordur.

Ayrica filtre kahvenin tadi berbat.
Özenti ergendir. Evet.
içinde bulunduğum durumdur.
Filtre kahve özellikle.
4 dakika demlenmesi gerekir, yoksa içemiyorum...
Ya içtikleri kıytırık granül kahve. Sanki bana filtre kahveyle falan güne başlıyorlar.
Çay için söyleseniz adamın dibisiniz derim.
frenchpress'i oldurup kendime gelmem lazım guatemala çekirdeğinden iri kıyım hafif swiss çikolatası aromalı yoğun kahve hazzı yaşamak isteyenlere öneririm.
müsil kullan.
Belki üç saat uyuyup gidiyoruz işe. Uyanamıyoruz.. Olamaz mı her allahın günü olabilir.
Biz sizin çay tiryakiliğinize bir şey diyor muyuz olm? Yemekten sonra eroinman gibi çay arayanlar laf etmesin. Başımız ağrıyor kahve içmeyince, kafein bağımlısıyız belki napalım.
Bunu deyip recep ivedik ne pis film deyip ak partiye çamur atarsanız tebrikler Tatlı su solcusu oldunuz. Evet.
bende, sabah yeşil çay içmeden yapamıyorum.
buna yakın bi his seninki bence.
görsel
Bi kahve ?
Yorgun uyandığıMDA Türk Kahvesi içip evden çıkmak güzel oluyor. aslında her gün yapsam her gün güzel olur ama bir müddet sonra sıkılmak istemiyorum veya bağımlı oldugumdan değil keyif aldığımdan içmek istiyorum.

O amerigan kahfelerini de hiç sevmem.
benimkisi bunun bir üst leveli sabah sabah iki bardak kahve içmeden, gün içinde ise en az 5 bardak içmeden yapamıyorum.
Türk insanına çok yapmacık gelen söz.

Bakın tekrar söylüyorum bizim milli içeceğimiz çaydır.*
tam olarak beni anlatan cümle. sabahları uyandığımda yalnız olsam bile bu cümleyi kendime belirtir ardından hırkamın kollarını parmaklarıma kadar çekip üzerinden küçük kalpler olan kulplu bardağıma doldurmak üzere sıcak bir kahve hazırlarım.
patlamayan afyonlarını siktiklerim.
belki adam 20 yasında amk.
Ağzına kürekle vurulasi insan sözü.

-Sabahları kahve içmeden yapamıyorum.
+Niye?
-Kendime gelemiyorum.
+Siktir, ozenti.
-ay niye öyle diyorsun?
+20 sene öncesine kadar bu ülkede nescafe diye bir kavram yoktu ve herkes sabahları kendine geliyordu.
-Starbucks da mi yoktu?
+Ananin a.i vardi.