bugün

haklı bir gerekçeyle bile olsa işten atılmaya sebep olacak olaydır. yahut bir nevi istifa dilekçesidir.
loto, milli piyango vb. şans oyunlarından birinden büyük ikramiye çıktığının sabahı işe geç gidilip yapılabilecek olaydır. açıkçası böyle bir şeyle uğraşmam ama yapan kişiye çok keyif vereceği açıktır.
şaplağın atılıdığı yere göre olayın boyutu değişir. bu şaplağı atan güzel bir sekreterde olabilir!
bir rüya için ağıt.
süper loto nun sana çıkmasının hemen ardından yapılacak ilk şey. *
yapmak için adamda masa kadar göt olmasını gerektiren eylem.
istifa yazısı ile vakit kaybetmek istemeyen elamandır.
abiyi, kayınbiraderi, çok samimi bir arkadaşı boşta kalmasın maksadı ile yanına alan patronun yaşaması muhtemel hadisedir.
(bkz: aile şirketi)
tazminatını eline alıp mutlu bir hayata yelken açmanın ilk adımı.
daha mutlu bir hayat için patronun şaplak atması gerekir ki bu durumda yüklü bir tazminat alınacağı kesindir.
(bkz: isyerinde istifanin kabul edilmemesi)
ayrıca,
kapitalizme atılan tokattır.
güne 5 milyon doları olan bir ikramiyeli olarak başlanması sonucu yapılacak olan ilk eylemdir.
kişinin yapamayıp hayaliyle yaşadığı durum.
lotodan büyük ikramiyeyi kazanma sonucu büyük bir zevkle yapılabilecek eylem.
hemen akabinde muhasebe'ye uğramak.
babasının işinde çalışan, dolayısiyle patronu babası olan insan atraksiyonu.
kısaca istifa ediyorum ya da kov beni demektir .
akabinde göte parmakla sonuçlanacak işsiz kalma atraksiyonu .

(bkz: enseye tokat göte parmak)
(bkz: jigolo)
daha iyi bir yerden iş teklifi alan ve patronuna fena halde gıcık olan elemanın yapacağı eylemdir.*

(bkz: uyuz olmak)
(bkz: kıl olmak)
özünde gayet gıcık olan bir patronla çalışma durumunda herkesin hayalidir.
ortalıkta kimse yoksa, patron tarafından ayaklarına kapanmak şartıyla affolunacağınız eylem.
şaplak patlatma eylemini gören birinin olması durumunda, işinize her halukarda son verileceği için, akabinde kafa atarak 2'li combo yapılabilir.
ayaklara kapanma eylemini gören birinin olması durumunda ise her halükarda istifa edileceği için, aniden ayağı kalkıp brusli filimlerinde öğrenilen teknikler patron üzerinde uygulanabilir.
(bkz: TAZMiNATSIZ FESiH)
mecaz anlamda da olabilir mesela sen kahve içerken gelip sana bu iş yerinde kahve içilmez diye zilgit çeker karşılığında ise ben de gider kahvede içerim cevabı verilir ve çıkılır geriye patronun dumur olup ya bi dakka sen beni yanlış anladın gibisinden toparlama cümleleri başlar.
işten kestirmeden dehlenmek isteyen sıkılgan kişinin bir kere mahsus yapacaği eylem.